Skocz do zawartości
novi

Rival 310 i optical mouse pytanie o nr części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jako że do rivala 310 zgubiłem dowód zakupu, myszką nie ma gwarancji . Mam jej awarie , która wyklucza możliwość jej użytkowanie. Tzn scroll sam z siebie reaguje , powiedzmy biegnę ruszę myszką i scroll robi przeskok. W dodatku drugim problemem jest lpm, muszę go mocno wciskać żeby w grze puścić fullauto. Jak już bym ją rozebral to bym przelutowal.

 

Wiecie może czy ten czujnik scrolla można kupić nowy ? Jeśli tak to jakie ma parametry . I druga sprawa , o jakim symbolu kupić omrony ?

 

Czemu się pytam , a nie sprawdzę? Nie wiem czy jest sens rozbierać tego rivala 310 czy go sprzedać do naprawy , a wiadomo że dużym atutem jest jak elektronika nie była rozbierana . I druga sprawa, nie wiem czy są podane symbole elementów, wedle allegro omrony w rivalach są identyczne i kosztują po 2zl

 

Teraz optical mouse . Problem z scrollem, przewijam tekst na dół, idzie do góry. Mechanizm scrolla był oczyszczony specjalnym płynem do czyszczenia elementów elektronicznych - pomogło na parę godzin używania, problem powrócił. W dodatku dwuklik się zdarza na lewym przycisku myszy . Teraz to samo pytanie, czy dostanę nowy czujnik do scrolla? Jeśli tak to zna ktoś kod, czy coś do niego? I pytanie jaki omron zamówić do przycisków? Mam z 5 myszek różnych, i w każdej czegoś mi brakuje , najlepiej grało mi się na obu rivalach, i chyba postanowie je naprawić jeśli jest taka możliwość. Nie ukrywam że rival optical jest dla mnie wygodniejsza muszą niż 310 , bo jest większy. Znowu 310 jest bardzo lekka i mimo wszystko przyjemnie mi się grało.

 

Panowie inaczej , czy w obu myszkach, elementy są identyczne ? Znalazłem niby omrony do klawiszy po 2zl za sztukę, ale jest napisane tylko ss rival , bez konkretnego modelu . Encoder do scrolla niby jest 11mm ttc w rivalu 310, w opticalu jest identyczny ? Mam dosc kupowania kolejnych myszek i pozbywania się ich bo mi nie leżą. Rivale były dla mnie fajne, ale nie kupię nowego, skoro mogę naprawić niskim kosztem dwa, i powinny wystarczyć na dłuższy okres czasu.

 

Rival 310 ma takie przyciski. Jeszcze jakby ktoś podrzucił, co do tego scrolla ile mm ma , to byłbym bardzo wdzięczny. Nie mam micrometra , a suwmiarka mogę się pomylić. Czy można zamiennie zastosować innego omrona , nie tracąc na jakości, i żeby pasował? Bo może są alternatywy w niższej cenie, i żebym nie przeplacil

 

957bfce0a417399f.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual post , ale nikt nie wie na prawdę co za omrony siedzą w rivalu opticalu ? do 310 zamówiłem nowe części, ale do opticala nie wiem nic. Teoretycznie scroll jest bardzo podobny. Ale omrony ? mają znaczek steel series , ale żadnego napisu . Więc co to za omron siedzi? zamowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...