Skocz do zawartości
i3220

Primera P12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak za 2 miesiące przymierzam się do zmiany auta. Obecnie jeżdżę Punto,którego mam już serdecznie dosyć.

 

 

Ostatnio przeglądając oferty natknąłem się na primery p12. Na co powinienem uważać w tego typie modelu auta? Wiem,że się mało sprzedał,wiem że musi być tego jakiś powód,ale podobno maja ten plus,że w ogóle nie bierze ich rdza?

 

Czy do 8000 powinienem coś upolować?Myślę nad 2.0 benzyną jeśli już,bo czytałem o jednostkach 1.6 i 1.8,że nie są zbytnio udane.

 

Czy iść w diesla?1.9 dci to chyba nie jest trwała jednostka?

 

 

 

Warto sobie tym autem zaśmiecać głowę?Przyznam szczerze,że chciałbym coś innego niż kupno wybitego golfa IV albo passata i szukanie na parkingu który to mój... :E

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grubsza Laguna II w innym przebraniu. Kiepsko się sprzedała, bo jakość zjechała na pysk. Jak chcesz coś japońskiego z tego segmentu to polecam Hondę Accord VI. Jak trafisz na egzemplarz co nic mu na starcie nie dolega to będzie jeździć aż koła odpadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Accordy wyglądają strasznie,w dodatku gniją. Znaleźć takiego w zadbanym stanie to szukanie igły w stogu siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłbym się na japońce. W tym hajsie mamy badziewną jakość, brzydotę i rudą.

 

Na Twoim miejscu szukałbym jakiegoś Audi A3 tak do max 7k, aby mieć w zapasie 1-2k na serwis pozakupowy.

 

Mocnym plusem, będzie na pewno brak problemów z rudą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłbym się na japońce. W tym hajsie mamy badziewną jakość, brzydotę i rudą.

 

Na Twoim miejscu szukałbym jakiegoś Audi A3 tak do max 7k, aby mieć w zapasie 1-2k na serwis pozakupowy.

 

Mocnym plusem, będzie na pewno brak problemów z rudą.

i połowa miejsca w środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i połowa miejsca w środku ;)

Chłopak pewnie młody, więc miejsce mu nie potrzebne.

Ale idąc w drugą stronę, można zawsze się porozglądać za Volvo V70 z mocnym dieslem i manualną skrzynią biegów. Te same pieniądze i też brak rdzy. :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie stało cały czas na dworze,więc chciałbym coś co nie zgnije przez rok dwa. Będzie to drugie auto i nie chce się kompletnie zniechęcić do jazdy.

 

 

Audi A3 to będą wytłuczone,zajechane samochody tak samo Astry. Chcę coś nietypowego,ale jednocześnie żeby miało standardowe części,żebym nie szukał na drugim końcu świata rozrządu.

 

 

 

Volvo s40? Myślałem też o Megane II ale podobno lubią samozapłon?

 

 

A3 na pewno odpada,jeździłem kilkoma i dostałbym pierdolca,jeśli miałoby tak wszystko w środku skrzypieć,latać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nietuzinkowe, ale jednocześnie żeby części w spożywczaku były dostępne, tak się nie da.

Jeśli nie A3 i Golf IV to może Seat Leon / Toledo, ruda ich nie bierze, mechanicznie bez problemów, części tanie jak barszcz.

Na minus ciasno z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nietuzinkowe, ale jednocześnie żeby części w spożywczaku były dostępne, tak się nie da.

Jeśli nie A3 i Golf IV to może Seat Leon / Toledo, ruda ich nie bierze, mechanicznie bez problemów, części tanie jak barszcz.

Na minus ciasno z tyłu.

Mam Toledo roboczego, z tylu 2 sztuki wejdą takich po ~190cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Accordy wyglądają strasznie,w dodatku gniją. Znaleźć takiego w zadbanym stanie to szukanie igły w stogu siana.

Mój od 2013 stoi pod chmurką, jeszcze nie zgnił..

A wygląda z zewnątrz ok, środek trąci zdecydowanie latami 90ymi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisano wyżej,Laguna w innej budzie,chociaż obiło mi sie o uszy że pewne roczniki były w 100% japońskie. Rodzicie mieli taką z 2005roku,z wypasem.Mega wygodne,duze auto.Natomiast wizualnie strasznie mi się nie podobała,ale to każdy ma swoje. W ich Prmierze siedział silnik 1.8 . Lubiał popijać olej,jednak nie kopcił. W Twoich pieniądzach szukałbym Octavii pierwszej generacji,miałem golfa czwartego oraz leona . W octavii było najwiecej miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na leona. Powinienem dostać 1.9 TDI do 7k.

 

1.4 nie ma sensu chyba brać w dość dużej budzie?

 

OC wyjdzie pewnie z 2000zł ale co tam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4 chleje olej i jest dychawiczne. Każdy znajomy który mial ten motor w golfie czy octavii czy leonie miał problem z olejem ,pali to dużo,nie jedzie.Szkoda zachodu,lepiej już szukać 1.6sr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6sr 102KM 8V jest ok szczególnie żywotny i pod gaz, ale polecam też 1.6 16V bcb 105KM

fajne były 1.8 turbo ale to nie ta kasa

Przy zakupie zwróć uwagę na wilgoć pod dywanami, bo jak ktoś nie zadbał to lubiła się woda dostawać przez sparciałe uszczelnienie drzwi.

Trzeba by też doczytać bo któreś starsze 1.6 i 1.4 miały problemy z zamarzającą odmą i potrafiły wypluć olej zimą.

Edytowane przez DeTe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę 1.9 TDI,żeby auto sprawiało frajdę z jazdy a nie zamulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, jakie to mogą być koszta w tym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clio II z 2.0 172KM w wolnossaku. Sam bym chętnie takie Clio kupił.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, jakie to mogą być koszta w tym budżecie?

W tych pieniądzach pewnie dostanie silnik jeszcze na pompie.Tam nie ma co się psuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odma to przede wszystkim 1.4..

1.6 ten z przewodami wysokiego napięcia w pokrywie silnika też to ma (AUS ?), ojcu kumpla 3x wyrzygał olej.

 

Wezmę 1.9 TDI,żeby auto sprawiało frajdę z jazdy a nie zamulało.

Nie żebym Cię zniechęcał do diesla, sam jeżdżę obecnie 1.9 dCi, ale jeśli chcesz żeby względnie szybko się nagrzewał skoro parkujesz pod chmurką to szukaj wersji z dogrzewaniem elektrycznym. Chyba były takie w 1.9 TDI.

Edytowane przez DeTe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6sr 102KM 8V jest ok szczególnie żywotny i pod gaz, ale polecam też 1.6 16V bcb 105KM fajne były 1.8 turbo ale to nie ta kasaPrzy zakupie zwróć uwagę na wilgoć pod dywanami, bo jak ktoś nie zadbał to lubiła się woda dostawać przez sparciałe uszczelnienie drzwi.Trzeba by też doczytać bo któreś starsze 1.6 i 1.4 miały problemy z zamarzającą odmą i potrafiły wypluć olej zimą.

Rozaważam 1.6sr,ale jest mułowate trochę.

 

 

Zdajesz sobie sprawę, jakie to mogą być koszta w tym budżecie?

No jakie mogą to być koszta? Przecież tych diesli 1.9 jeździ od groma po polskich drogach i jakoś się nie psują.

 

 

Clio II z 2.0 172KM w wolnossaku. Sam bym chętnie takie Clio kupił.

Chcę mieć dupowoza a nie auto w stylu sportowym. Po co mi to na drugie auto?

 

1.6 ten z przewodami wysokiego napięcia w pokrywie silnika też to ma (AUS ?), ojcu kumpla 3x wyrzygał olej.

 

 

Nie żebym Cię zniechęcał do diesla, sam jeżdżę obecnie 1.9 dCi, ale jeśli chcesz żeby względnie szybko się nagrzewał skoro parkujesz pod chmurką to szukaj wersji z dogrzewaniem elektrycznym. Chyba były takie w 1.9 TDI.

Co to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to daje?

Podgrzewa plyn chłodzący przez co szybciej nabiera temperatury. Albo druga wersja czyli elektryczna nagrzewnica w kanałach wentylacyjnych. To z kolei ogrzewa powietrze do wewnątrz żeby szybko było ciepło i odmarzaly szyby. Ale to nie każdy ma akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...