Skocz do zawartości
cervandes

Szukam narzędzia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

mam maszynę z windowsem, który stoi na dysku NVME. Szukam narzędzia, które pozwoli mi zbootować komputer z pendriva, zrobić z tego boota obraz np iso dysku nvme a potem na drugiej bliźniaczej konfiguracji pozwoli się z tego odwinąć.

 

Czy możecie coś polecić?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

mam maszynę z windowsem, który stoi na dysku NVME. Szukam narzędzia, które pozwoli mi zbootować komputer z pendriva, zrobić z tego boota obraz np iso dysku nvme a potem na drugiej bliźniaczej konfiguracji pozwoli się z tego odwinąć.

 

Czy możecie coś polecić?

 

 

Pozdrawiam

 

Clonezilla?

 

https://www.wikihow.com/Use-Clonezilla

Edytowane przez Anannke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso tylko do cd\dvd, do dysku np vhd

 

chyba? każdy program do kopii, jeśli np będziesz chciał wystartować system w sata nie nvme bios wykryje sata, i system powinien załadować sata - ale musisz spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend wpadłem na błyskotliwy pomysł, skoro mam dwa takie same nvme w każdej maszynie a na jednym system, to sobie raid 1 odpalę, zbuduję obraz dysku z systemem, przeniosę ten zmirrorowny, ponownie zrobię mirror na drugim kompie itd.

 

 

Po 10 minutach już wiedziałem, że kontroler który mam zeruje dyski w chwili utworzenia mirrora :lol2:

 

 

Aaaaand it's gone!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend wpadłem na błyskotliwy pomysł, skoro mam dwa takie same nvme w każdej maszynie a na jednym system, to sobie raid 1 odpalę, zbuduję obraz dysku z systemem, przeniosę ten zmirrorowny, ponownie zrobię mirror na drugim kompie itd.

 

 

Po 10 minutach już wiedziałem, że kontroler który mam zeruje dyski w chwili utworzenia mirrora :lol2:

 

 

Aaaaand it's gone!

1e7.jpg

:E

 

Edytowane przez Anannke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...