Skocz do zawartości
Erwinthing

Tomahawk MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Wczoraj zrobiłem update biosu, dzisiaj niestety komputer włącza się i przez minute lub dwie jest czarny monitor nic się nie wyświetla pisze brak sygnału, procesor słychać jak znacznie przyśpiesza po chwili zwalnia i tak az pojawi się obraz.

Czym to moze byc spowodowane cos nie tak z biosem ?

Update na pewno wykonałem poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to może być problem z biosem. Dodatkowo - przywróć ustawienia biosy do domyślnych i zobacz co będzie.

 

Jak dalej to samo to pisz na forum MSI - o tu https://forum-pl.msi.com/.

 

Tam Ci najszybciej pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja. Wszystko działało idealnie, żadnych crashy. Zachciało mi się BIOS zaktualizować. Teraz po włączeniu komputera zawsze zwiecha. Włącza się za drugim razem i jest ok. Niestety nie pamiętam jaką wersje BIOSu miałem przy kupnie płyty, żeby zrobić downgrade.

 

ps: dodam, że mam taki sam objaw. Wszystko chodzi, tylko brak sygnalu zkarty graficznej.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B450 Tomahawk and B450 Tomahawk MAX blank screen after waking up from Sleep mode.

 

Solution in BETA versions:

 

B450 Tomahawk MAX (E7C02AMS.341 beta) = https://drive.google.com/open?id=1-Sy1Z60MOaM9VLg3ZjOGE69t1Yyn0gf9

 

B450 Tomahawk (E7C02AMS.1C2 beta) = https://drive.google.com/open?id=19gAklMFjCrK_GYtSd1zfvYCioWbYeafx

 

It was fixed in BETA as soon as MSI discovered the issue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku płyt MSI nie masz możliwości powrotu do starszej wersji biosu. Będziesz miał taki ładny komunikat, jak będziesz chciał to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, na tomahawku cofalem bios z 10x jak nie więcej;) . Nie mam teraz linku, ale jak dobrze pamiętam zwalo się to msi Flash tool

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku płyt MSI nie masz możliwości powrotu do starszej wersji biosu. Będziesz miał taki ładny komunikat, jak będziesz chciał to zrobić.

 

na EDGE x570 mogę skakać po biosach jak mi się zechce i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze. Połowa sobotki poszłal na pierdolety z komputerem. Uczcie się na czyichś błędach. :)

 

Wgrałem ten beta BIOS, a potem załadowałem profil o/c ze starego BIOS'u. Efekt - BIOS zdechł. Komp się nie odpala, żadne porty - w tym USB nie działają, dioda na płycie sygnalizuje usterkę procesora. Co gorsze, ten MSI Flash Button też ni działa. W/g tutoriala planuje wyjąć RAM i CPU. Dark Rock 4 Pro + Phanteks Enthoo Pro + wentyle na tej górnej listwie = demontaż połowy komputera. Ciekawostka. Mocowanie DRP4 wydaje się stosunkowo luźne, po skręceniu można nim przesuwać na boki (przy 1 montażu już chciałem te podkładki na płytę zdjąć, żeby lepiej docisnąc, ale zostawiłem na próbę). Okazuję się, że te mocowanie + MX4 tak dobrze się trzyma, że chłodzenie wyszło razem z CPU. :) Dalej już poszło dobrze. Ten beta BIOS naprawia opisywany problem, a do tego komp szybciej startuje i XMP lepiej działa (lepsze osiągi RAMu). Z o/c wstzymuje się do finalnej wersji kolejnego BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...