Skocz do zawartości
Dmk04

Gigabyte RTX 2080 Ti gaming oc - Problem ze Stabilnością Fps, dziwne dropy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Założyłem ten temat, ponieważ mam dziwny problem z RTX 2080 ti gaming oc od Gigabyte'a i fizycznie nie wiem gdzie leży dany problem, a mianowicie chodzi o to, że na ustawieniach Maksymalnych możliwych w grze World of Tanks na rozdzielczości 4k i 2k mam dziwne wahania FPS-ów , tzn. w momencie wejścia do tzw. bitwy w grze jest 100-120 fpsów na początku rozgrywki i przeważnie tyle się utrzymuje do momentu gdy nie zaczną się nagromadzać efekty w samej grze czy podczas walki, czy przemieszczania się po mapie (czyli im więcej rzeczy pojawia się na monitorze tym gorzej z wydajnością). W takim momencie FPS-y spadają do rzędu 30 - 50 fpsów po czym rosną w górę do 80 - 100 fps i za chwilę znów spadek oraz ewidentnie widać gołym okiem przycinanie się oraz niestabilność samych FPS-ów. Natomiast w samym garażu po odpaleniu Wota mam 57-60 Fpsów a w momencie jakiekolwiek zmiany (wejście do drzewka badań, sklepu w grze itp itd) fpsy spadają do 30-40 i widać na monitorze i jest klatkowanie w momencie obracania kamery w garażu. Dodatkowo Karta graficzna wydaję też dziwny dzwięk tak jakby połączyć syczenie, piszczenie, bzyczenie - nie wiem nawet jak to nazwać.

 

Odnośnie innych gier sprawa wygląda następująco: w grze Euro truck sim 2 (podkreślam gra z 2011 roku) na Maksymalnych ustawieniach i w 4k mam nie więcej niż 45 fpsów - podkreślam raz jeszcze gra ma 8 lat.... prawie 9... a wiadomo jakie w tamtych czasach były wymagania sprzętowe.

W Resident Evil 2 remake na 4k utrzymuje 55-60 fps - tu nie sprawdzałem co się dzieje w czasie większej ilości efektów.

W AC Odyssey mam ustawienia pomieszane Maks z wysokimi tak że wykorzystuje 5200 z dostępnych 11000, również w 4k obraz, i jest 60 fps w momencie walki czy zwyczajnego przemieszczania się po dużej aglomeracji (np. Ateny) spadki fps szacują się w przedziale 40-50 po czym podskakują do 60 i za chwilę znowu.

W dirt rally 2.0 na maksymalnych ustawieniach w 4k ze zmniejszonym cieniowaniem , gra sięga rzędu 40 fpsów maks czasami 50 fps na próbie czasowej.

W darksiders 3 na 4k i maks ustawieniach jest ok 50 fpsów - nie testowałem tutaj przy większej ilości efektów.

 

Sterowniki do karty RTX 2080 ti wgrałem na nowo (wywalając poprzednie) używając czystej instalacji, nic to nie zmieniło... Nawet podkręcenie procesora czy pamięci ram też nic... Poprzednią przed zmianą karty na tego RTX-a miałem kartę msi gtx 1070 armor oc , wiadomo 4k nie obsłuży mi w pełni ale utrzymywała stałe 40 fps-ów w 4k w obojętnie jakiej grze...

RTX 2080 ti powinien przerastać mocą gtxa 1070 , a wychodzi na to że w cale nie jest lepiej... niż tak jak miało być.

 

Zacząłem też przypuszczać że może to być spowodowane tzw. wąski gardłem (bottleneck) ale RTX 2080 ti widziałem jak był odpalanych z dużo gorszym procesorem i chodzilo bez problemu a ja u siebie mam procek 7 generacji

 

Parametry mojego komputera prezentują się następująco:

I7-7700k ustawiony na 4,2 ghz

msi z270 pc mate - płyta główna.

Ram Kingston HyperX predator ustawiony na 3200 mhz w trybie OC z 2400 mhz - 32 gb 2x 16 gb dual

4 wentylatory z czego: 1 z przodu, drugi od góry, trzeci z tyłu, 4 na procesorze z radiatorem.

RTX 2080 ti gaming oc gigabyte

Zasilacz be quiet! Straight Power 11 650W 80 Plus Gold.

3 dyski sata , 2x ssd 250 gb i 500 gb i hdd seagate barracuda 7200 rpm.

 

Według kalkulatora PSU nie powinno być problemów z zasilaczem.

 

Dodam jeszcze że gry są zainstalowane na ssd, poza RE 2 i ETS 2.

 

W moim odczuciu wygląda to tak jakby coś było fizycznie nie tak z samą kartą i coś w jej wnętrzu jest nie tak a z zewnątrz tego zwyczajnie nie widać albo nie wiem już co może być tego przyczyną.... ewentualnie zasilacz nie wyrabia.

Prosiłbym o jakąś pomoc ewentualnie, co mogę jeszcze zrobić żeby zaczęło to wszystko normalnie działać tak jak powinno, bo nie wiem czy mam zwracać kartę ze względu na jakąś usterkę czy problem leży gdzieś u mnie w sprzęcie, pierwszy raz spotkałem się z czymś takim i nie pojęcia co dalej zrobić... Może ktoś już się spotkał z takim problemem.

 

Pozdrawiam Dmk04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś inne gry które potrafią korzystać z karty graficznej ? np: 3Dmark to całkiem niezły tester do kart.

Jakie masz temperatury podzespołów w czasie grania i spadków tych FPS ?

Jakie zegary osiąga fizycznie karta podczas grania i tych spadków FPS ?

Mam jeszcze wiele innych pytań ale po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś inne gry które potrafią korzystać z karty graficznej ? np: 3Dmark to całkiem niezły tester do kart.

Jakie masz temperatury podzespołów w czasie grania i spadków tych FPS ?

Jakie zegary osiąga fizycznie karta podczas grania i tych spadków FPS ?

Mam jeszcze wiele innych pytań ale po kolei.

 

3dmarka nie mam niestety i sądząc po tym jak ta karta się zachowuje w grach które niezbyt ją obciążają to chyba nie chce wiedzieć co będzie się działo w tym 3dmarku.. , Nie dopisałem jeszcze Forzy Horizon 4 na 4k maks ustawieniach trzymało stałe 60 fps i nie zauważyłem dropów tam tyle że grałem raptem prze 15-20 min, zużycie karty oscylowało miedzy 80-100 procent według miernika wbudowanego w grze i dodatkowo karta chodziła jak przysłowiowy traktor...

 

Załączę log file z GPUz, tak wygląda w trakcie grania w wota na 4k w maks detalach po rozegraniu bitwy. Temperatury GPU pod obciążeniem dochodzą do 75 stopni, procek ma do 70 stopni temperatury. Jakie jeszcze masz pytania?

GPU-Z Sensor Log.txt

Edytowane przez Dmk04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...