Skocz do zawartości
Agharta

Czy warto kupić XBOX One ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam konsolę PS4 i zastanawiam się nad kupnem konsoli XBOX One.

1. Którą wybrać wersję konsoli?

2. Czy można zagrać na niej w gry z XBOX 360?

3. Czy na Game Passie gdy ma się wykupiony abonament gry są za darmo?

4. Co jeśli się skończy abonament gry bedą nadal działały?

5. Czy na konsoli xbox są trofea?

 

Interesuje mnie przedweszystkim ogranie Red Dead Redemption. Trylogię Mass Effect czy Bioshock. GTA IV, Forze Horizon. Czy serie Metal Gear Solid.

 

Jestem ciekaw opini osób które posiadają konsolę PS4 i XBOXa jak i tych ktorzy mają tylką tę drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 'S' kupisz za 700-800zł, wersję 1TB (w promocji nawet taniej)

2. Tak

3. Tak

4. Nie

5. Są osiągnięcia, coś lepszego niż trofea ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 'S' kupisz za 700-800zł, wersję 1TB (w promocji nawet taniej)

Jakoś nie mogę znaleźć ofert w tej cenie na promocji z gwarancją a szukałem na olx allegro czy na sklepie GOL.

 

jedynie w tych cenach chodzą używki. A mnie interesuje bez gry no chyba że była by z RDR (2010) luz Forza Horizon

Edytowane przez Agharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Forza masz do wyboru do koloru na Allegro, marnie szukasz. Bez masz za 799 All Digital - nie warto. Za to kupa Januszy kupiła zestaw z Forza 4 po 599 zł więc cena będzie spadać. Nawet te Janusze masowe (biorący wiele sztuk) muszą gdzieś to sprzedać. Obecnie cena to ok. 900 zł (oryginalna 1249).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 'S' kupisz za 700-800zł, wersję 1TB (w promocji nawet taniej)

2. Tak

3. Tak

4. Nie

5. Są osiągnięcia, coś lepszego niż trofea ;-)

A co jest w nich takiego lepszego? :E Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Forza masz do wyboru do koloru na Allegro, marnie szukasz. Bez masz za 799 All Digital - nie warto. Za to kupa Januszy kupiła zestaw z Forza 4 po 599 zł więc cena będzie spadać. Nawet te Janusze masowe (biorący wiele sztuk) muszą gdzieś to sprzedać. Obecnie cena to ok. 900 zł (oryginalna 1249).

 

Z napędem optycznym jakoś taniej nie mogę znaleźć

Edytowane przez Agharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Szukaj używki Xbox One X. Są teraz od 900zl. Tylko musisz uważać by nie kupić jakieś wadliwej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest w nich takiego lepszego? :E Pytam z ciekawości.

 

Te 'calakowanie' gier i zmuszanie samego siebie ,żeby wbić te 1000G... Mobilizowało to jakoś by przechodzić gry czy konkretny rozdział po 'X' razy by wbić wszystko.

Pamiętam jeszcze jak za czasów 360'tki kupowało się gry (zazwyczaj 'crapy') z łatwym calakiem, po to by się tym pochwalić większym gamescorem.

 

Trofea nie mają dla mnie 'tego czegoś' i gry na PS'ach po prostu grałem... bo grałem - ale zdobycie trofea nie robiło żadnego wrażenia. :E

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na promocjach świątecznych konsole xbox bedą tanie. Nie liczę że ceny spadną poniżej 1000 ale i w okresie po świątecznym czy noworoczny będzie jescze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox One S za 700-800zł to norma promocyjna, śledź peppera, tam co chwila jest Xbox albo coś na Xbox'a w dość niskiej cenie. A na Black Friday na pewno coś się znajdzie, w tamtym roku za 750zł był Xbox One S 1TB + 2 pady + Battlefield 5, 1, 1943 czyli sama konsola z padem wychodziła jakieś 400zł

 

A to Ci napisałem na PW jak była cisza wyborcza, nie odczytałeś więc:

 

1. One S lub One X, zależnie od tego czy chcesz mieć jakieś szczególne doznania graficzne czy nie. One S to poziom grafiki trochę niższy niż na PS4.

Jest też wersja One S All Digital, jest tańsza, bo nie ma napędu na płyty, a to oznacza że możesz grać tylko w cyfrowe gry.

2. Tak, ale tylko te ze wstecznej kompatybilności.

3. Tak, jak masz abonament to grasz w nie za darmo, ile chcesz.

4. Nie, koniec abonamentu = koniec dostępu do tych gier

5. Zdobywasz osiągnięcia w trakcie gry, każde ma ileś tam punków, np. 10, 15, 30. Te punkty się sumują i są widoczne na twoim profilu.

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 'calakowanie' gier i zmuszanie samego siebie ,żeby wbić te 1000G... Mobilizowało to jakoś by przechodzić gry czy konkretny rozdział po 'X' razy by wbić wszystko.

Pamiętam jeszcze jak za czasów 360'tki kupowało się gry (zazwyczaj 'crapy') z łatwym calakiem, po to by się tym pochwalić większym gamescorem.

 

Trofea nie mają dla mnie 'tego czegoś' i gry na PS'ach po prostu grałem... bo grałem - ale zdobycie trofea nie robiło żadnego wrażenia. :E

Co kto lubi. Trochę takie wydłużanie wirtualnego siusiaka ;) Ja gram w gry, nie trofea czy osiągnięcia. Dlatego dla mnie nie mają one w sumie jakiegokolwiek znaczenia. No i aby się zmuszać przez to do jakiejś pozycji czy przechodzić ją kilka razy... Nie dla mnie takie zabawy. Wolę swój czas przeznaczyć na coś innego czy po prostu ograć kolejny tytuł, bo kupka wstydu ciągle rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. One S lub One X, zależnie od tego czy chcesz mieć jakieś szczególne doznania graficzne czy nie. One S to poziom grafiki trochę niższy niż na PS4.

Jest też wersja One S All Digital, jest tańsza, bo nie ma napędu na płyty, a to oznacza że możesz grać tylko w cyfrowe gry.

 

 

Rozumiem że XBOX One S jest słabsza od PS4 Pro?

I jak mam TV 4K HDR to lepiej kupić One X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S dużo słabszy, X dużo mocniejszy. Ale zastanów się ile masz kasy skoro tak płaczesz nad ceną S, X dużo droższy, a używana za 900 zł to jakieś przegięcie, obecnie ludzie szaleją z cenami żądając po 80-90% ceny za sprzęt 3-letni, guzik z tego wychodzi, ale 60-70% ceny to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płaczę nad ceną. Jeśli mam za X zapłacić 1600 a z czasem będą na tę konsolę promocję to wolę poczekać. No chyba że się okazja już teraz teafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam pod kątem black frajdeja, na którą wersję polować.

Nastawiałem się na S, ale S już miałem, X fajny sprzęt, ale raczej nie opłaci się "na rok", bo później te konsole i tak pójdą do piachu, a tv 4k hdr nie mam i nie cisnę już w gierki co kiedyś.

Jeśli będą wypasione zestawy z S to wybór raczej prosty, szczególnie gdy konsola wyjdzie te ~400 zł, a mi tęskno jak zawsze głównie do Forzy i paru gier z GP.

Jeśli rzucą XOXa za grosze to klops :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem xboxa one s lub x ponieważ mam już dosyć wydawać 4000 na komputer. Wole wydać te 1000 - 1500 i mieć święty spokój a interesują mnje gry starsze jak Mass Effect, Bioshock, Metro, Red Dead Redemption, Dead Space, Metal Gear Solid Silent Hill, GTA, Resident Evil oraz Wiedzmin 2 zabójcy królów wiec myślę że jak wyjdzie następca konsoli xbox to nie przeszkodzi w ogrywaniu na tej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie opłaci się "na rok", bo później te konsole i tak pójdą do piachu
Nigdzie nie pójdą. PS4 sprzedaje się dużo dużo więcej niż Pro (dane z supermarketu itp). Tak samo z Xbox.

 

interesują mnje gry starsze jak Mass Effect, Bioshock, Metro, Red Dead Redemption, Dead Space, Metal Gear Solid Silent Hill, GTA, Resident Evil oraz Wiedzmin 2
Wygląda, że wystarczy Xbox 360 :) Czyli dużo dużo taniej (no chyba, że chodzi o Andromeda i Exodus).

 

A gdy wyjdzie następca to obawiam się, że S będzie martwa, tak samo PS4. Zbyt duża różnica wydajności żeby wszystko wychodziło na 3 konsole. Coś będą musieli zrobić, PS4 jest tak popularna, że nie musi umrzeć, bo nawet na kieszonkowe złomy Nintendo (jak Gameboy, Advance itd) wychodziły najnowsze tytuły, ale z odpowiednikami z normalnych konsol nie miały wiele wspólnego. Grafikę da się zbić, ale to także pamięć i obliczenia procesorowe, to nie Cywilizacja, że się wolniej policzy (np. 10 razy).

PS. Właśnie gram w Dead Space na X360 dla porównania z DS3 (bo 2 oczywiście najlepsze). Potem być może Mass E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod TV 4K to One X, Red Dead Redemption jest tam też w 4K, więc wygląda lepiej niż na One S. Chyba że kupić One S, jak na przecenie sama konsola wyjdzie za niecałe 400zl, a na pewno tak bedzie, a za rok kupić nową generację, chyba że będziesz miał jeszcze w co grać na starej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pójdą. PS4 sprzedaje się dużo dużo więcej niż Pro (dane z supermarketu itp). Tak samo z Xbox.

 

Wygląda, że wystarczy Xbox 360 :) Czyli dużo dużo taniej (no chyba, że chodzi o Andromeda i Exodus).

 

A gdy wyjdzie następca to obawiam się, że S będzie martwa, tak samo PS4. Zbyt duża różnica wydajności żeby wszystko wychodziło na 3 konsole. Coś będą musieli zrobić, PS4 jest tak popularna, że nie musi umrzeć, bo nawet na kieszonkowe złomy Nintendo (jak Gameboy, Advance itd) wychodziły najnowsze tytuły, ale z odpowiednikami z normalnych konsol nie miały wiele wspólnego. Grafikę da się zbić, ale to także pamięć i obliczenia procesorowe, to nie Cywilizacja, że się wolniej policzy (np. 10 razy).

PS. Właśnie gram w Dead Space na X360 dla porównania z DS3 (bo 2 oczywiście najlepsze). Potem być może Mass E.

 

 

Jak najbardziej że Exodus i ogólnie do ogrania może AC Origins I Odyssey. A zresztą XBOXa 360 nowego pewnie już nie kupię.

 

Nie liczę na to że po 2020 roku będą wychodzić gry na ps4 czy na xboxa one. Wiele jescze jest gier do ogrania na obecną generację jak i poprzednią.

 

Jak pod TV 4K to One X, Red Dead Redemption jest tam też w 4K, więc wygląda lepiej niż na One S. Chyba że kupić One S, jak na przecenie sama konsola wyjdzie za niecałe 400zl, a na pewno tak bedzie, a za rok kupić nową generację, chyba że będziesz miał jeszcze w co grać na starej :P

 

O brak gier się nie boję. Nieczym te wybrane gry ogram to będzie może 2023. I wtedy sobie kupie ps 5 i / lub xboxa. Zresztą jeszcze do ogrania God of War Marvel spider man days gone Deadh stranding TLOU PART2 cyberpunk 2077 etc. A I tak wolny czas nie spędzam tylko na graniu bo wiadomo praca przy domu czy też obejrzyc sobie serial film od czasu do czasu albo poczytać książkę. Więc nie jestem codziennym graczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Napisałem Tobie prywatna wiadomość :). Co do wersji S to nie ma co jej brać skoro myślisz o 4K. Absolutnie. Zwłaszcza jak myślisz o pograniu w Cyberpunk czy inne wymagające gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO warto. Sam kupiłem w maju Xbox One X mimo posiadania PS4 Pro i jestem zachwycony. Każda z nich ma swoje + oraz -, ale na ten moment na sprzęcie od MS bawię się świetnie. Usługi sieciowe, Game Pass Ultimate - dużo gier, za mało czasu.

 

Inna sprawa, że to na PS4 Pro ogrywałem najlepszą - moim skromnym zdaniem - grę tej generacji, czyli Bloodborne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na jakieś sensowne promocje. Jeśli nie przed świętami kupie to może zaraz po nowym roku. Wtedy znowu może ceny ssię obniżą. Jeśli chodzi o najbliższe wielkie tytuły to nieśpieszno mi do nich. Sporo starszych gier czeka do ogrania. A konsolę 9 generacja to dla mnie jeszcze daleka przyszłość. Chociaż śledzę ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Warto też poczekać do Czarnego Piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...