Skocz do zawartości
DeBe

[Zestaw]ok 5000 zł/gry/nauka 3D - Blender/OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym zakupić sobie komputer z monitorem za ok. 5000 zł głównie do gier i nauki grafiki 3d w Blenderze. Gram prawie we wszystko - strategie, rpg, fps. Jeśli chodzi o Blendera, to chciałbym móc w nim renderować jakieś nieprzesadnie skomplikowane obiekty. Dobrze by było gdyby komputer nadawał się do OC, choć raczej nie będzie chciało mi się podkręcać zaraz po zakupie i raczej nie będę z podkręcaniem przesadzał.

Udało mi się złożyć taki zestaw: Zestaw

 

Przekroczyłem trochę budżet, więc wolałbym już do niego nie dokładać. Zdaję sobie sprawę, że mógłbym celować w coś na poziomie GTX 2060 Super, ale uznałem, że taka karta będzie się u mnie marnować (2060 pewnie też, wręcz zastanawiałem się czy nie brać 1660TI). Nie rypię w gry non stop, może w kilkanaście w roku, a w grafice 3d pewnie i tak nie zauważę zbytniej różnicy na tym poziomie. Da radę ten zestaw? Czy coś zmienić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus Gold, RTX 2060 (super), reszta może zostać.

 

Przy monitorze 144hz nic się nie zmarnuje :Up_to_s:

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zasilacz, który wybrałem zły? Co prawda nie ma 10 lat gwarancji i nie jest w pełni modularny, ale jest o 100 zł tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w porządku, wiadomo to nie jest jakość jak w Focusie Gold ale pod ten zestaw będzie ok. Można wziąć wersję L2 jeszcze tańszą - odczepiane kable przy obudowie z piwnicą nie są jakoś szczególnie przydatne.

 

 

Pamiątki możesz dać https://www.x-kom.pl/p/481880-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-gray-cl15-2x8gb.html - lepsza cena i fajnie się kręcą.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć, w tej samej cenie masz RTX 2060 Super i to jeszcze z przyzwoitym chłodzeniem wraz z Seasonic Focus 550W

 

https://proline.pl/koszyk/e1bf0e90

Sorry, że w tym wątku, ale zestaw który podałeś idealnie spełnia również moje wymagania. Jakie chłodzenie dorzucić do tego Ryzena?

 

BTW: Trzeba robić update biosu w tej płycie pod ryzena 5 3600?

Edytowane przez kFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że w tym wątku, ale zestaw który podałeś idealnie spełnia również moje wymagania. Jakie chłodzenie dorzucić do tego Ryzena?

 

BTW: Trzeba robić update biosu w tej płycie pod ryzena 5 3600?

Chłodzenie mozesz dać Fortis 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na B450 Pro MAX nie trzeba robić aktualizacji biosu pod Ryzena 5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na B450 Pro MAX nie trzeba robić aktualizacji biosu pod Ryzena 5 3600.

Uff, ok. Bardzo dziękuję za info. Chociaż gdzieś czytałem, że na fabrycznym biosie ryzeny 3 gen chodzą niestabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ostatnio ten CPU i tą płytę u mnie w domu w kompie dla kumpla i wszystko latało stabilnie bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...