Skocz do zawartości
Karatemistrz

Upgrade i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym dokonać budżetowego zmodernizowania mojej leciwej i5 2500k ktòra nadal dobrze mi służy (4.20ghz) zrezygnowałem z nowych jednostek z braku pieniędzy, dlatego niskim kosztem chciałbym podnieść wydajność w grach.

Aktualnie wybrałem i7 2600k ograniczam się do 2 I 3 genracji pod mòj socket. Chciałbym poznać wasze zdanie jaki wybòr w takiej sytuacji byłby najlepszy :)

 

Karta graficzna: RX 480 8gb

Monitor: full hd

 

Chciałbym też poznać zdanie ròwnież co myślicie o tych generacjach w 2019 roku=)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w grach korzystających z ponad 4 wątków na pewno jakiś wzrost wydajności poczujesz.

 

Inna kwestia jest taka, że te procki są już po prostu wiekowe i na dzisiaj ta wydajność nie jest już porywająca.

 

Czy warto robić przesiadkę? Jeśli to będzie kosztem 100-150 zł max, to można rozważyć. Ale jak mówię - cudów nie oczekuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę tylko 2 i 3 generację, to albo znajdziesz tanio i7 2600 (do 200zł) albo nieco drożej i7 3770, który obsłuży szybszy RAM (1600Mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę tylko 2 i 3 generację, to albo znajdziesz tanio i7 2600 (do 200zł) albo nieco drożej i7 3770, który obsłuży szybszy RAM (1600Mhz).

 

Co to za glupoty? Obsługa szybszego ramu zależy od chipsetu plyty, jak ma możliwość OC to i 7 2600 spokojnie ogarnie ram 2133 MHz a czasami i szybszy.

Bierz i7 2600k i kręć pod 4.8 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za glupoty? Obsługa szybszego ramu zależy od chipsetu plyty, jak ma możliwość OC to i 7 2600 spokojnie ogarnie ram 2133 MHz a czasami i szybszy.

Bierz i7 2600k i kręć pod 4.8 GHz.

Nie każdy się bawi w OC, więc to nie głupoty. Ochłoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za glupoty? Obsługa szybszego ramu zależy od chipsetu plyty, jak ma możliwość OC to i 7 2600 spokojnie ogarnie ram 2133 MHz a czasami i szybszy.

Bierz i7 2600k i kręć pod 4.8 GHz.

4.80 bedzie niezlym wyzwaniem, aktualnie najwiecej ile moglem osiagnac to 4.50 ghz na i5 a I tak z braku doswiadczenia pobòr mocy był wysoki, wszystko trzymało sie na znak zaufania ahahah, co do ramu aktualnie 1600 mhz to chyba szczyt moja plyta to msi z77a-g43. (Chłodzenie cpu to fortris 3 i5 nie przekracza 60 po oc pod obciazeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...