Skocz do zawartości
szmuraj

Laptop 17" praca/studia/gry max 6000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa do pracy lekkie zadania, studiuje na specjalizacji cyberbezpieczeństwo więc coś mocniejszego jest wskazane, do rozrywki nie posiadam aktualnie TV więc laptop 17" to minimum nie jestem maniakiem detali grywam w ksp, factorio itp. Jako, że często jestem w drodze wolałbym lapka bez HDD, 500 GB jest dla mnie w wystarczające. Jeżeli chodzi o OS to może być bez. Co do budżetu to 6000 zł choć nie chciałbym wydawać aż tyle.

Edytowane przez szmuraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz mieć tak wiele różnych laptopów że aż nie wiadomo od czego zacząć...

 

Do Twoich zastosowań prawdopodobnie zupełnie wystarczy i to nawet na wyrost:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/480 GTX1650 - 3949 zł

 

Pełnonapięciowy procesor, GTX 1650, 16 GB RAM i 480 GB SSD. Do tego matryca matowa IPS 17,3 cala.

Nie dopłacasz za system więc cena odpowiednio niższa.

 

Jesteś często w drodze - jesteś więc pewny że potrzebujesz 17 calowego laptopa ? I co rozumieć przez "coś mocniejszego jest wskazane" ? Bo ja też studiowałem informatykę ze specjalnością Inżynieria bezpieczeństwa systemów informatycznych i wystarczyłby tam notatnik z długopisem także ... :E

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu na zajęciach z byłym czlonkiem CBŚ włamywaliśmy się do rutera przypadkowej osoby łamiąc jej hasło oczywiście wszystko legalnie ponieważ osoba ta została poinformowana, że posiada za slabe zabezpieczenia. Innym razem pobieraliśmy wszelkie dokumenty z serwera ja dla przykladu znalazłem dokument z pinem do ankiety zamkniętej wyłącznie dla urzędników oraz z metadanych program wyciągał info kiedy ktoś się logował, jakie nazwy kont itd. Chodzi mi o takie zadania.

 

Co do baterii to zawsze mogę sobie dokupić baterie i mieć na wymiane, ogólnie na zasilaniu bateryjnym będę max 4h ciągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś w coś zagrać, a przy okazji mieć niezły akumulator, to zamiast Y740 rozważ w podobnej cenie:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz za 5399zł

Jest tu co prawda GTX 1660Ti w wersji Max-Q, ale i tak jest on szybszy od 1650, dzięki temu układ chłodzenia jest cichy, a temperatury niskie. W HP masz też dobrą 144Hz matową matrycę IPS. Czasy pracy takiego zestawu przy przeglądaniu stron, to ~5,5h. Tu masz test dokładnie tego modelu: https://www.notebook...ergy-management

Niestety wadą większości laptopów jest wbudowany akumulator więc jego wymiana nie będzie taka łatwa jakby się wydawało.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX705DT R5-3550H/16GB/512/Win10 4099 złotych

Jeśli nie zależy Ci tak bardzo na wydajności i chcesz mieć coś bardziej mobilnego, to ten Asus będzie dobrym wyborem. CPU jest wolniejszy niż procesory montowane w w/w laptopach, ale nadal wystarczy do twoich zastosowań. Spokojnie uciągnie twoje gry, jest relatywnie lekki i ma dobre przebiegi na baterii (jak na 17 cali). Ma system, ale jest grubo poniżej budżetu, więc to chyba nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...