Skocz do zawartości
bakszi

Crucial 3000MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kości ram crucial ddr4 3000 1.35V BLS8G4D30BESBK sa docelowo wykrywane, jako kości 2400 Mhz. Włączenie profilu XMP raz działa A raz nie. Raz komputer włączy się z ustawieniami 2400MHz, a raz z ustawieniami 3000MHz. Chcę wprowadzić ręczne nastawy i chciałbym się zapytać, czy ustawiając ręcznie taktowanie na wartość 3000Mhz powinienem również zmienić wartość napięcia kości ram. Jeżeli tak to na jaką wartość? Docelowo ustawione jest 1.2v w opcji auto. Ręczna zmiana wartości mhz nie powoduje automatycznej zmiany napięcia. Procesor Ryżem 5 2400G, płyta główna Gigabyte B450 Aorus Elite. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy. Pobralem ten plik ecfw uruchomiłem, coś się zrobiło no i mam nadzieję że to wystarczy. Ecfw robilem przed instalacja najnowszego bios.

Edytowane przez bakszi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że rozwiązałem swój problem. Płyta główna miała problem z odczytem profilu XMP. Raz go odczytywała a raz nie. Użyłem programu do odczytu timingow profilu XMP, a następnie wartości te wprowadziłem ręcznie w UEFI, razem ze zmianą taktowania na 3000MHz i napięcia na 1.35V zgodnie z profilem XMP. Od teraz komputer włącza się z zadanym traktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...