Skocz do zawartości
Gość

Trzaski i zniekształcenia dźwięku w Xonar DX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Postanowiłem wrzucić do komputera inną kartę graficzną

Po wrzuceniu nowej grafiki w xonar dx pojawiły się trzaski i zakłócenia.

 

Myślałem ze to przez nowy sprzęt więc:

- wpiąłem xonara w inny slot pcie - to samo

- wymontowałem grafikę i sprawdziłem na zintegrowanej - to samo

- wgrałem różne wersje sterowników w tym unixonar - to samo

- wymieniłem dodatkowy kabel zasilający do karty - to samo.

 

No więc zostaje uszkodzenia karty dźwiękowej (ze starości? bo ma juz z 10 lat)

 

Potem odkryłem że trzaski wywołuje ustawienie sample rate "PCM 192 KHz" którego do tej pory używałem bez problemu.

Wszystkie możliwości czyli 48, 96 i 192KHz to dźwięk mocno zniekształcony ale po ustawieniu 44.1 Trzaski znikają.

 

I teraz najlepsze

Jeżeli otworze w panelu sterowania okienko "Dzwięk" i wybiorę zakładkę Nagrywanie to mogę sobie zmieniać na każdy sample rate, wszędzie gra ładnie i czysto,

ale jeżeli zamkne okno "dzwięk" lub chociaż zmienie zakładke na "odtwarzanie" czy "komunikacja" znowu wszystko trzeszczy.

 

Czy ktoś wie co tu się dzieje? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej jak 44.1kHz raczej nie potrzebujesz, więc nie szukałbym specjalnie źródła problemu bo może się okazać że będzie trzeba zmieniać sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozumiem ale wcześniej działało, czyli jakbym teraz chciał sprzedać kartę to jako uszkodzoną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamieszanie spowodowane zostało nową kartą graficzną, sytuacja jest o tyle dziwna, że po demontażu karty problem pozostał. Szczerze nie wiem co się stało, zazwyczaj w takich sytuacjach zmiana karty graficznej lub jej wyjęcie powodowało ustąpienie problemu (zniekształcenia/szumy/trzaski/podobne). Jako że karta jest stara, przeciętna i nawet 100% sprawna warta kilkadziesiąt złotych - nieszczególnie bym się tym przejmował.

 

Natomiast można dalej kombinować, możliwe że zamieszanie robią sterowniki audio od karty graficznej, spróbuj odinstalować wszystko co masz od starej i nowej grafiki i wtedy ewentualnie sprawdzić na zintegrowanej. Często nie tyle co sprzęt a sam Windows powoduje tego typu problemy, niestety nie jest to system idealny pod względem spraw dźwiękowych, dużo miesza. Jeśli chcesz wyeliminować problem z kartą dźwiękową - sprawdź ją w innym komputerze.

 

A tak na marginesie polecałbym Ci zaopatrzeć się w coś lepszego niż ten DX, szczególnie, że słuchawki masz dość konkretne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam tez inne karty dźwiękowe, ale do dx-a mam sentyment.Co do problemu to chyba jednak będzie to windows i sterowniki ale narazie nie mam czasu żeby robić reinstalacje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...