Skocz do zawartości
Gość pawel.vol

Co zrobić, aby smartfon nie wyłączał aplikacji, gdy brakuje RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel.vol

Witam, mam taki problem. Otóż posiadam tani smartfon TP-link c5 plus neffos z 512 MB ram. Wybrałem go, bo nie miałem wyboru.

 

Używam go do google chrome, reszte aplikacji powyłączałem (te które sie dało) i telefon do samego internetu działa ok.

 

Jednak pobrałem aplikacje player tvn i też było ok na niskiej/średniej jakości video. Niestety aplikacja czasami odtwarza reklamy w wysokiej/b. wysokiej jakości i wówczas telefon wyłacza wideo lub nawet samą aplikację, czyli tak jakbym wcisnął home.

 

w skrócie: player działa płynnie na niskiej/średniej jakości filmów, seriali, reklam itp. Niestety predzej czy później pojawia się reklama w HD i aplikacja pada.

 

Dział techniczny poradził mi wykupić pakiet premium, który nie zawiera reklam. To dobry pomysł, ale odpada. Szukam rozwiązania, które sprawi, że android nie bedzie wyłączał aplikacji, tym bardziej ze sama aplikacja jest lekka, ciężkie bywają wideo.

 

PS. niestety nie ma opcji zmiany jakości wideo przy reklamach, zmiana na niska jakość pojawia sie dopiero w samym wideo.

 

Proszę o pomoc, próbowałem z Memory Locker czy jakoś tak, ale po komunikacie o jakimś braku root nie dałem rady... telefon z 2gb ~ ram bede miał dopiero za kilka tygodni :/ a potrzebuję playera teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez roota nic z tym nie zrobisz. Są dwa rozwiązania pierwsze i najprostsze to zmiana ustawień LMK (loww memory killer) oraz ewentualnie ustawień z ram. Jest to bardzo proste mając roota. Drugie rozwiązanie to zablokowanie reklam na poziomie systemowym przez listę hostów ale nie wiem czy to zadziała, a jeśli zadziała to czy mnie będzie innych problemów z działaniem tej aplikacji. Doraźnie możesz spróbować zmienić launcher na np. Lawnchair Launcher do pobrania z Google Play lub na dostępny jako apk launcher z Androida One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...