Skocz do zawartości
eloszki

Laptop do ogólnego użytku bez gier - około 1000 +/-

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Poszukuje laptopa do normalnego użytkowania. Bez żadnych gier. Komputer będzie służył głównie do przeglądania netu Netflix itd. Zależy mi aby komputer był wyposażony w dysk minimum 500gb.

 

Budżet jaki chce przeznaczyć na ten sprzęt to około 1000 pln. Komputer chce kupić bez systemu operacyjnego - dokupie go w późniejszym czasie. Jeżeli oczywiście jest to możliwe to bardzo chętnie wybrałbym markę dell. Proszę poradzicie coś.

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy/używany?

 

 

Raczej nowy poproszę. Będzie potrzebna fv na to

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nowy poproszę. Będzie potrzebna fv na to

 

Dziękuje

Na laptopa poleasingowego również dostaniesz FV, więc to nie jest przeszkodą, będziesz na pewno bardziej zadowolony niż z nowych w tym budżecie-jedyna wada laptopów poleasingowych w klasie A/A- to ryski na pokrywie matrycy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nowy poproszę.
Zanim zrobisz taką głupotę sprawdź sobie: Geekbench browser, Passmark cpu, UserBenchmark. Porównaj to z moim starym 8-letnim średniakiem i5-2400 czy też innymi średniakami i5-3470. Jak też ze szmelcami Core 2 Duo. I zobaczysz, że w cenie 1000 zł masz klasę C2D lub gorzej.

 

Ponadto branie bez Windowsa to też głupota, ma to sens tylko dla pirata czyli 0 zł. Inaczej stracisz bardzo dużo, te w zestawach są zwykle po 400 a nawet 300 zł. Więc jedyna sensowna oferta to poleasingowiec, a i tu pobicie zestawów z tymi średniakami (po 400-500) będzie trudne dla laptopa w cenie 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500GB i jeszcze HDD sprawiają, że laptop wymaga cierpliwości buddyjskich mnichów. Dopiero po wymianie dysku na SSD laptop dostaje wigoru. Z nowych raczej modele w kwocie do 1000zł nie mają dysku 500GB, ale zawsze możesz podpiąć zewnętrzny.

 

Acer Aspire 1 N4000/4GB/64/Win10 FHD Niebieski - 999zł

Z nowych laptopów ze sklepowej półki z gwarancją w tym budżecie dobrym wyborem jest Acer Aspire. Ma matrycę o przekątnej 14" cali w rozdzielczości FullHD, 4GB RAM i dysk 64GB. Do laptopa dołączony jest system operacyjny Windows, oraz Office 365.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, moim zdaniem to wcale nie jest dobry wybór:

- słaby procesor,

-4GB wlutowane,

-64GB pamięci eMMC,

-Windows 10 w wersji S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde myślałem ze będzie łatwiej coś znaleźć. Sam tez czego poszukałem i wodze aby to miało sens to trzeba dołożyć. Laptop nie dla mnie i ma być nowy. O poleasingowy zapytam ale raczej wątpię. Dzięki za zainteresowanie do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde myślałem ze będzie łatwiej coś znaleźć. Sam tez czego poszukałem i wodze aby to miało sens to trzeba dołożyć. Laptop nie dla mnie i ma być nowy. O poleasingowy zapytam ale raczej wątpię. Dzięki za zainteresowanie do tej pory :)

 

Naprawdę nie ma się czego bać, sam korzystam (i doradzam znajomym w niewielkim budżecie) laptopy poleasingowe i nikt się nie skarżył, a nawet powiem, że wszyscy są zadowoleni.

Kupując sprzęt poleasingowy, kupujesz zazwyczaj od firmy, masz prawo do 14-dniowego zwrotu (jeżeli laptop jest kupiony przez internet), a część tych firm daje nawet roczną gwarancję.

Ważne,żeby wybierać laptopy w klasie,A lub najniżej A-, wtedy zazwyczaj jedyną wadą jest porysowana pokrywa ekranu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde myślałem ze będzie łatwiej coś znaleźć. Sam tez czego poszukałem i wodze aby to miało sens to trzeba dołożyć. Laptop nie dla mnie i ma być nowy. O poleasingowy zapytam ale raczej wątpię. Dzięki za zainteresowanie do tej pory :)

Jeśli nie masz kasy to ja Ci znalazłam taką opcję:

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-kiano-slimnote,id-1381398?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=551293&utm_campaign=2019-10&utm_term=Laptopy&ceneo_spo=false

Znajomy ma laptopa tej firmu z Biedry i naprawę go chwali. Za te pieniądze nic lepszego nie kupisz. Tu masz dwa dyski, matrycę 15.4' matową FHD.

 

Edit: musisz skopiować cały link do sklepu.

Edytowane przez lucynakis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama pisałaś, że się nie znasz na procesorach, a ja jak się poznać (tu wyżej). Ten procesor to dno.

 

Dodam, że rozsądne minimum to:

-SSD

-procesor o wydajności minimum 3000 w Passmark lub 1200 w Geekbench, o wydajności Single Core podobnej do i5-2400 (więc wchodzą w rachubę laptopowe złomy dwurdzeniowe / 4 wątki).

Inne jak 8 GB to już trudniej w tak drastycznie niskiej cenie.

 

Laptop nie dla mnie i ma być nowy. O poleasingowy zapytam ale raczej wątpię.
To kup w najbardziej wiarygodnej firmie Amso co się wiąże zwykle z przepłaceniem za jakość i pewność legalnego Windowsa. Coś klasy A (nie A- i nie B).

 

Jeśli osoba ma nie wszystkie klepki i musi mieć nowy to też są dobre oferty: https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?stan=nowe&price_from=900&price_to=1000&seria-procesora=Intel%20Core%20i5&typ-dysku-twardego=SSD&order=p&bmatch=engag-global-cl-dict42-ele-1-3-1002&wielkosc-pamieci-ram=8%20GB

Np. i5-7200u, 8 GB, SSD za 1000 zł lub i5-5200u, 8GB, SSD 480 GB za 999 - jedynie trzeba uwierzyć sprzedawcy, że jest nowy (co nie jest prawdą, ale osoba o braku klepek może tego nie zauważyć, a o to tu chodzi). Dużo lepiej uwierzyć niż kupić z linków wyżej.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, moim zdaniem to wcale nie jest dobry wybór:

- słaby procesor,

-4GB wlutowane,

-64GB pamięci eMMC,

-Windows 10 w wersji S.

 

Acer Aspire 3 Ryzen 3/8GB/240/Win10 FHD - 1749zł

 

Najtańsza rozsądna opcja to Aspire za 1749zł. Jest też tańsza o 50zł wersja z dyskiem twardym HDD 1000GB, ale moim zdaniem nie opłaca się kupować większej pojemności dysku w niższej cenie i wybrać wersję ze znacznie szybszym dyskiem SSD 240GB na którym postawiony jest system Windows10, który wczytuje się z SSD w kilka sekund i jest wliczony w cenę laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do 1000 zł, do tego z fakturą, kupi DELL latitude z procesorem 3-gen (są znacząco szybsze od 2-gen, do 4-gen wiele im nie brakuje) i SSD. Coś pokroju np E6430 lub E6530, nawet chyba E6440 można w tej kwocie mieć. Takie nieco grube i metalowe klocki, ale wytrzymałe.

 

Co prawda w moim E6430 po 15 miesiącach pojawiły się dwie kreski na matrycy (nie wiem czy matryca, czy taśma), więc takie ryzyko też jest, ale i tak bym polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde myślałem ze będzie łatwiej coś znaleźć. Sam tez czego poszukałem i wodze aby to miało sens to trzeba dołożyć. Laptop nie dla mnie i ma być nowy. O poleasingowy zapytam ale raczej wątpię. Dzięki za zainteresowanie do tej pory :)

Za 1000zł nie znajdziesz nic rozsądnego nowego, ale to widzę, że już wcześniej napisano. Niestety, ale sprzęty do 1000 nowe będą dużo gorsze niż używki z 2013 czy nawet 2010 roku. Te Pentiumy, które tam zazwyczaj są to totalna klapa. Tutaj np. porównanie przykładowego Pentiuma ze stareńką i5-2520M z 2011/12 roku: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-4417U-vs-Intel-Core-i5-2520M/m747524vsm29

 

Nie warto popełniać takiego błędu i kupować nowy sprzęt w tak niskiej cenie. Poleasingowe sprzęty też mogą być w świetnym stanie i będą zdecydowanie bardziej wydajne. Jest fajna firma Laurem, oni oferują w standardzie 24 msc gwarancji i laptopy w klasie A+ więc takie naprawdę ładne. Na szybko takie coś znalazłem na ich stronie: https://laurem.pl/product-pol-2861-DELL-E6440-i5-4200M-8GB-120GB-SSD-WIN-10-HOME.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...