Skocz do zawartości
lukasz_cichon1

GTX 1070 Wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem ze swoją 1070tką. Otóż od kilku dni zauważyłem ze przy maksymalnym użyciu karty temperatury dochodzą do 80st. Karta w tym czasie cichutka, wentyle się kręcą. Latem temperatury dochodziły do maks 76st. Możliwe że czas wymienić pastę? Kartę kupiłem rok temu jako używaną ze sklepu gdzie dali mi 2 lata gwarancji. Jeśli pasta, to mam w domu Pactum PT2 po swoim Ryzenie. Nada się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki producent i model karty?

Spróbuj na początek ustawić wentylatory nieco wyżej...

Ale bardzo możliwe z pasta wyschła

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem że stracę gwarancję. Ale skoro do tej pory karcie nic nie jest a ma już ze 3 lata to wymiana pasty raczej jej pomoże nawet. Tylko czy ten Pactum wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze rok gwarancji więc samodzielna zmiana w mojej ocenie nie wchodzi w grę...a karta jak każda rzecz może się popsuć i wtedy lipa

 

Zrobisz jak uważasz bo to Twoja karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje. Ale wysyłać na gwarancję to narazie chyba jeszcze nie ma sensu. Poobserwuje jeszcze czy sie pogorszy. Wtedy będę działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pactum PT2 to sobie odpuść... Na GPU już lepiej wziąć gęstszą pastę typu gelid extreme, albo thermal grizzly kryonaut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ten Pactum wystarczy.

Odradzam,kup Kryonauta i będzie z głowy

1 gram Kryonauta kosztuje ok.25-29 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko płynny metal (Coolaboratory Liqud Pro lub Grizzly Konductonaut)

pod warunkiem że podstawa jest miedziana lub poniklowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na niklowaną:

Aż się prosi o ciekły metal. Przed zabiegiem bym zmatowił powierzchnię radiatora drobnym papierem ściernym (np P1500) w celu poprawy przylegania metalu (lubi uciekać przy docisku) i obowiązkowo nałożył bym go na sam rdzeń jak i na radiator dokładnie w miejscu przylegania rdzenia. Ilości oczywiście bardzo małe. Warstwa metalu ma mieć grubość max. kartki papieru.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę w swoim życiu nakładałem jedynie na procesor, więc bał bym się ciekłego metalu, tymbardziej że karta na gwarancji jest jeszcze. Chyba wolałbym już tego Kryonauta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak pomalujesz lakierem laminat wokół rdzenia to gwarancja raczej nie przejdzie. Druga sprawa, że pan mówi, że nie ma uszkodzeń a ja widzę zarysowania na stopce radiatora i nieidentyfikowane wżery na rdzeniu gpu.

 

Jeśli zależy Ci na gwarancji to stoją przed tobą dwa problemy.

 

Naklejka gwarancyjna na śrubce od radiatora. Da się ją odkleić albo odkręcić śrubę bez jej naruszenia ale nigdy gdy to robię nie jestem pewien czy mi się uda czy nie.

 

Przy ewentualnej gwarancji musisz oddać kartę w takim stanie jak wyjechała z fabryki. Czasem potrafią przyczepić się do koloru pasty czy termopadów "bo fabrycznie były białe a tutaj są niebieskie". Więc zapamiętaj jaki kolor ma pasta i z taką odsyłaj. Tu jest nawet podobna do kryonauta chociaż pewnie jest to gd900 bo jest tania jak barszcz i popularna w azji (chociaż to zdjęcia i może w rzeczywistości wygląda inaczej".

 

https://www.techpowerup.com/review/msi-gtx-1070-gaming-x/4.html

 

Kończąc, gdybym miał to robić pierwszy raz i zależało by mi na gwarancji to odesłał bym na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...