Skocz do zawartości
D(R)4NKR1D3R

Upgrade PC do nowych gier AAA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zmodernizować, lub sprzedać i kupić nowy, swojego PC, tak żebym mógł zagrać w Red Dead Redemption 2, Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. Obecnie posiadam:

-Asus H110M-R

-Intel Pentium G4560

-Palit GeForce GTX 1050Ti

-Corsair VS 450W

-HDD 1 Tb 7200 RPM

-SSD 500 Gb-Crucial MX500

-Crucial Ballistix LT 2400 MHz, CL 16, 8 Gb

-SilentiumPC Brutus M10

-monitor FHD

Czy jest sens upgradeować to? Myślałem o zostawieniu dysków, RAMU i obudowy i dorzucenia RX 5700 + jakiegoś Ryzena 5 albo wymianie grafy na 1070 i nie wiem jaki procesor. Jak coś to mogę podkręcać i trochę boję się kupować używane części. Nie mam konkretnego budżetu, chcę móc odpalić ww. gry + jakieś nowe AAA które wyjdą przez najbliższe powiedzmy 2 lata. Co jest opłacalniejsze według was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprzedaj najpierw to co masz. Płytę, procka, ram, kartę, a najlepiej cały komputer, SSDka możesz sobie zostawić :E Jak już Ci się uda sprzedać, to nowy zestaw to kwestia 2-3 dni.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak go sprzedasz powinieneś być w stanie złożyc coś na Ryzene 2600 + RTX2060 RX5700xt może RTX2060 SUPER (zależy za ile Ci się uda sprzedać obecny komputer)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to chyba wystawię to co mam po wysokiej cenie i będę stopniowo spuszczał, bo na czasie niespecjalnie mi zależy. W sumie to pewnie odpaliłbym te 3 gry w jakiś biedo ustawieniach i biedo fps. Na olx są ogromne różnice w cenie od 2000 do 1150, wystawię swój na 1400 na początek, co sądzisz?

Edytowane przez D(R)4NKR1D3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw bez monitora i bez SSD to coś ponad 1000zl

 

900-1100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ twoje 2500 i masz 3,5k +.- a wtedy np.

 

AMD Ryzen 5 2600 BOX 589zł

MSI B450-A PRO 489zł

Palit RTX 2060 Dual 1540zł

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix 329zł

SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe 300zł

SPC Vero L2 500W 180zł

SilentiumPC Regnum RG4T 180zł

 

3600zł +.-

 

Lub dorzucić do Rx5700xt, lub 2060 super

 

 

300 zł możesz przyciąć i nie kupować SSD, jeśli swój zestaw sprzedasz z samym HDDkiem

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie byłoby opłacalnej kupić te 1070 i jakąś i5/i7 na lga 1151? Wydajność trochę niższa ale kilka stówek taniej chyba wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz, to tylko propozycja, w która w przyszłości będziesz mógł wpakować mocniejszy procek jak i kartę. Wg. mnie nie ma sensu pakować się w jakiegoś drogiego używanego intela i szukać używanego GTX1070 na gwarancji, a bez gwarancji znów spore ryzyko. Chytry dwa razy traci, mówi stare dobre przysłowie ;)

 

Bo co kupisz? Używanego, drogiego ośmiu wątkowego i7-6700 za 7-8 stów, czy jeszcze droższego 7700? i na tym w zadzie się skoczy twoja rozbudowa. Taniej masz 6/12 od AMD nówkę sztukę, prosto ze sklepu.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, masz rację. Zrobię jak piszecie. PC wystawiony i będę obniżał cenę co kilka dni. Teraz tak patrzę na faktury i wydałem na niego 1800 zł. Kartę kupiłem taniej niż obecnie kosztuję.

Edytowane przez D(R)4NKR1D3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć. Mam potencjalnych kupców na ten komputer, są nimi moi rodzice. Zastosowanie: internet, YouTube wiadomo nic wymagającego. Nie chcę ich jednak "oszukać" czy nie wyjdą na kupnie tego komputera słabo? Mam na myśli głównie to czy potrzebują GTX 1050Ti? Wiadomo wszystko zależy OC ceny, ale czy np, nowy komputer biurowy (składany oczywiście) nie byłby lepszym rozwiązaniem dla nich (za ok 1000 zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij z niego GPU, HDD, SSD, kup najtańsze ssd 256 sata i sprzedaj za uczciwą cenę. Ssd i HDD zostanie Tobie do niego pc, 1050 Ti powinien się sprzedać za niezłe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No SSD i HDD może wezmę z ich starego pc, zobaczę tylko czy nie są zmasakrowane, jeśli są opchnę mojego HDD. Integra z pentiuma styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styknie do neta, z YouTube nie wiem jak jest do końca.. czasem jak przewijam filmik to później szarpie obraz, nie wiem czy to kwestia iGPU czy sterowników, przeglądarki, bo nie oglądam za dużo YT na PC, ale wiem że nawet 4K odpali. Czytałem kiedyś na jakimś forum, że niby integra z G4560 ma problem z VP9, albo go nie obsługuje, nie pamiętam dokładnie co ta osoba pisała, ale HD610 wsparcie VP9 posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na obecnym YT odpalają a to taki złom, że będzie tylko lepiej. Czyli jak sprzedam bez karty w ok cenie to powinni być zadowoleni tak? Czy może ta karta jednak będzie wykorzystywana w takim niewymagającym zastosowaniu? Krótko - sprzedać z kartą, czy bez.

Edytowane przez D(R)4NKR1D3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy o ile któreś się nie wkręci w granie to IMO dla nich bez sensu, Integra wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra wystarczy, gdyby cięło na YT to można wtyczką do przeglądarki wymusić filmy w h.264 i mogą działać lepiej. Zresztą możesz wypiąć kartę i sprawdzić jak to działa.

1050Ti możesz sprzedać za ok. 300-350 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...