Skocz do zawartości
Pablloo

Nowa płyta. Asus x570?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sobotę padła mi płyta i muszę coś szybko zamówić. Wybór padł na asus x570 tuf gaming plus. Czy to dobry wybór? Czy może szukać czegoś innego? Kwota jaką chcę przeznaczyć to 800-900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie to Asus Tuf gaming plus albo Aorus Elite, przy czym bardziej stawiam na Asusa - bardziej dopracowane UEFI. Do 3600 jak znalazł, sekcja zasilania pociągnie nawet 3900x. Elite jest bardzo "wybiórcza" z tego co zauważyłem jeżeli chodzi o RAM, zatem i tak i tak przejrzy kompatybilność ramu z płyta (czy to Asus, czy GB). TUF lepiej wyposażony na pierwszy rzut oka na layout laminatu. Posprawdzaj manuale obu płyt, kompatybilność ramu i wybierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego wymagasz od płyty, jeśli chcesz audio z wzmacniaczem słuchawkowym, to tuf i x570-p nie mają daca , niestety minus , ale gra całkiem spoko i można na patencie podnieść trochę głośność. Tylną osłonka portów zrobiona z papieru dosłownie . Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń do płyty, wszystko się na niej dobrze kręci, nie ma problemu z startowaniem , jest stabilna. Sekcja powinna pociągnąć 3900x+oc wedle tabeli , więc nie najgorsza w tej cenie . Dodatkowo chyba jest jeszcze cashback na Asusy x570, mi przyznali 120zl , wiec na czysto płyta mnie wyszła 600zl ;) . Aaa i co ważne, pc od włączenia do gotowego pulpitu uruchamia się 17-19sek , zestaw z sygny

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zamawiam tego asusa. Myślałem też o aurus elite ale opinie w necie nie za ciekawe. I za asusa widzę że zwracają 155 zł. Wzmacniacza słuchawkowe nie potrzebuje, zależy mi na stabilnej pracy i oc pamięci. Zastanawiam się tylko jak głośny jest ten wiatraczek na płycie. Kartę mam dość długą i pewnie zasłoni go całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x570-p jest można powiedzieć nieslyszalny, moja karta nie ma trybu polpasywnego , i też go zasłania, i nie pracuje głośniej niż wentylatory na karcie, w grach tak samo . Kolega Rsneo ma trochę drozszego Asusa, ale wentylatorek ma w tym samym miejscu, w dodatku ma pc polpasywnego i potwierdzał moje słowa, jeśli chodzi o głośność tego wentylatorka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dopiero doczytałem że sklep morele się nie wlicza... Dramat

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dopiero doczytałem że sklep morele się nie wlicza... Dramat

 

Odeślij. Masz 14 dni na zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeślij. Masz 14 dni na zwrot

Zamówiłem już sporo rzeczy a nie będę się bawić w jakiś odsyłki.. chyba że można jedna część odesłać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wentylatora nie słychać - w trybie pasywnym karty graficznej wentylator na chipsecie ma około 3000obr przy temperaturze chipsetu 66stC. W tym trybie karta graficzna ma 55stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 300 obrotów? :E

Ale 66 st. to ładnie się gotuje.

Niezły crap te X570...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pulpicie/przeglądarka jest 58*, 1000-1800rpm ale nie mam karty półpasywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta przyszła, sprzęt złożony. Wszystko zaskoczyło od strzała. Na pulpicie 63 st, obroty 2600, wentylatora nie słychać. Pobieram Windowsa, robię format, i zobaczymy jak pod obciążeniem będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak 3000. I nie słychać? :hmm:

Chociaż on w sumie jest nieźle zabudowany :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta przyszła, sprzęt złożony. Wszystko zaskoczyło od strzała. Na pulpicie 63 st, obroty 2600, wentylatora nie słychać. Pobieram Windowsa, robię format, i zobaczymy jak pod obciążeniem będzie.

 

 

Taka ciekawostka że im większe obciążenie GPU tym niższa temperatura chipsetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sposób na obniżenie temperatury chipsetu X570 - kopanie kryptowalut na GPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są max temperatury dla chipsetu? U mnie pod obciążeniem 75, czy to nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiliście grzałki to macie :E

 

Dobra, dobra już tak nie cukruj :E wiemy że mamy lepsze chipsety :lol2:

 

U mnie max ile widziałem ( przez moją głupotę) to 79stC ale wszystko działa stabilnie martwić się trzeba przy 85-95stC.

 

66d17dda44ea.jpg

 

edit:

Teraz pograłem trochę w trybie pasywnym i 71.5stC a obroty wentylatorka to 3375.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Jakim programem sprawdzić napięcie na pamięciach? O dziwo hwinfo jak i hwmonitor nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet Ryzen Master nie pokazuje, bo przy MEM VDDIO =0, dlatego HWinfo nie widzi.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 300 obrotów? :E

Ale 66 st. to ładnie się gotuje.

Niezły crap te X570...

 

U mnie MSI EDGE coś koło 60*C się trzyma. Wentyl raz się chwilę pokręci innym razem wcale. (2*HDD + 2xSSD + 3xNVME i ram na 3600)

 

Jak się nie mylę, to chipset na z370 Taich tak samo się "smaży" jak mój. Trzeba wywalić przez okno i kupić celerona + h310. Powinno być chłodno ? :E

 

 

 

Za to VRM powinienem mieć cieplejszy, jeśli to poprawi humor właścicielom Asusa :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...