Skocz do zawartości
Gość

Zaniza mi predkosc, systematycznie [ORANGE]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Wtam serdecznie. Mam mega problem z internetem orange ( 10 MB). Nie wiem co jest problemem. Po kazdej wizycie technika, który pogrzebie przy gniazku te limity są ok bo mam ponad 11mb na SPEEDTESCIE. A po 5-6 dniach ten limit spada zawsze do 7mb. I tak dzieje sie zawsze, technik był może z 4 razy i za kazdym razem tak sie działo. Mam zrobiony mostek z modemu TP linik na router wr1043nd gorgoyle przez kabel ethernet- wan. Probowalem roznnych konfiguracji w routerze i modemie i ciagle to samo. Przez pierwsze kilka dni ponad 11mb , minie niecaly tydzien i leci na 7mb. Doradzicie mi coś ? Może kable blokują ale jak to mozliwe skoro przez pierwsze kilka dni jest ok. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaić się, zmienić dostawcę...

Jeśli to linia ADSL to urządzenia w centrali się synchronizują po restarcie i na tyle ustala się prędkość.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to sporo razy :E jaki zapis masz w umowie? DO 10Mbps ? Jeśli tak to nie masz co się kłócić. Technik sprawdza na twoim urządzeniu czy na swoim? Często robią tak że logują się na swoje konto i pokazują jaką prędkość osiąga żeby "mieć spokój" od klienta i zwalić winę na jego sprzęt. Nie raz było tak że ISP dawał priorytety na serwisy typu speedtest i one mierzą prędkość na podstawie pingu a nie przepustowości łącza. Rada sprawdź u siebie bezpośrednio za routerem od orange. Ta firma gra nie czysto więc jak tylko możesz to uciekaj od nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mam routera od orange, w umowie do 10mb.... Uciekne ale jeszcze umowa troche trwa. Osobiscie sprawdzalem speedtestem i nawet pingi byłu llepsze w grach -cs go przy 11mb było 39-44 a teraz jest okolo 50 pingu przy 7mb. A moze to byc wina kabla adsl który ma okolo 10 metrów i idzie do modemu a z modemu idzie 5 metrowy wan do routera :D ? To mi wyglada na to ze w centrali zmieniaja mi na jakąś wolniejszą linie, żeby internet był stabilniejszy ? Ale po co skoro wszystko działa i sie nie rozłącza.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, zmieniają na wolniejszą linię... Po prostu centrala ma dużo błędów na linii i po pewnym czasie zmniejsza prędkość żeby było mniej błędów. To jest normalne dla ADSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli olać temat i czekac na koniec umowy ? ps. moze pobawić się kablami, ale szczerze wkurw*** sie gdyby nie pomogło

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mam ponad 11mb na SPEEDTESCIE. A po 5-6 dniach ten limit spada zawsze do 7mb
Było setki razy, winny jest DLM "stabilizujący" linię. Technik prosi o reset więc szybkość wraca, a potem DLM znowu robi swoje. Trzeba naprawić linię, ale na to marne szanse, a już szczególnie, że: 1. kilka razy mu się nie udało, 2. spadek jest mały. Szansa na wymianę linii do centrali zerowa, dużo dużo większa na światłowód z POPC.

 

No i oczywiście nie masz takich prędkości, speedtest podaje głupoty, nie wiedząc że w informatyce mamy system dwójkowy. Możesz mieć trochę ponad 10 Mb/s i trochę ponad 1.25 MB/s ściągając przez Internet Explorer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cos mowia ze beda niedlugo u mnie swiatlowod stawiać. Jak ja mam sciagnac za niedlugo nowego call of duty, macie jakies alternatywy ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...