Skocz do zawartości
Tomek155

Brak dźwięku, nie wykrywa realteka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem odnośnie dźwięku. Przed wczoraj wszystko ładnie działało grałem,gadałem i słuchałem muzyki. Zostawiłem komputer włączony na dłuższy czas i wpadł w stan uśpienia. Jak już szedłem spać po prostu wyłączyłem go niestandardowo czyli włącznikiem. Na drugi dzień jak już odpaliłem komputer to dźwięku nie było mam krzyżyk na głośniku, nie wykrywa również urządzeń audio jak i samego realteka. próbowałem resetować, sprawdzać w biosie jak i instalować różne wersje sterownika lecz bez skutku. Jest też folder realteka jak i wyświetla się on w programach i funkcjach, ale w menedżerze urządzeń jest tylko NVIDIA high definition audio. Płyta główna ma około rok może trochę ponad.

Posaidam Windows 10

 

Karta dźwiękowa integra

Płyta główna ASRock b360m pro 4

post-612901-15710476762459_thumb.png

post-612901-15710476979058_thumb.png

post-612901-15710477108195_thumb.png

Edytowane przez Tomek155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a możliwe jest, że spaprało mi się coś w systemie ?

Czy uszkodziłem kartę tego nie jestem wstanie sprawdzić, jakbym nawet uszkodził to realtek powinien mieć zakładkę w panelu sterowania a jej brak.

Męczę się już od wczoraj z tym ; /

Edytowane przez Tomek155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wszystkie stery do realteka, uruchom kompa ponownie i sprawdź w menadżerze, czy coś się pojawiło. Jak nie to trzebaby W10 od nowa postawić z formatem dysku, żeby mieć pewność, że audio fizycznie na płycie siadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz na załączniku w menedżerze urządzeń nie wykrywa mi w ogóle sterowników od realteka.

 

@xtn Robiłem już tak i niestety taki sam efekt realteka w ogóle nie wykrywa, tak jakby nie zainstalował się poprawnie. W folderze realtek mam 3 foldery i 3 pliki nie wiem czy tak powinno być. Dodam jeszcze, że jak próbuję odpalić z ikony realteka nic się nie dzieje.

Edytowane przez Tomek155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubusiatko1996 Mam to w planach, lecz chce wykorzystać jak najwięcej sposobów bo może się okazać, że nie będzie to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj sterowniki na amen w trybie awaryjnym, usuń nawet folder i wszystko co pozostało po realteku, możesz nawet przelecieć rejestr ccleanerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj programu i zobacz czy nie zostawił katalogu (pewnie nie, ale sprawdzić ni e zaszkodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 10 powinien wykryć i zainstalować kartę, jeśli nie wykrył ściągasz sterowniki np stąd Mój link

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:E 1-Odinstalowujesz sterowniki trybie awaryjnym, 2-restartujesz komputer, ten uruchamia się już w trybie normalnym, 3-Instalujesz sterowniki. Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E 1-Odinstalowujesz sterowniki trybie awaryjnym, 2-restartujesz komputer, ten uruchamia się już w trybie normalnym, 3-Instalujesz sterowniki.

Niestety dalej to samo, w załącznikach daje ci jak wygląda u mnie sytuacja z plikami w folderze realteka.

post-612901-15710563723814_thumb.png

post-612901-15710563822571_thumb.png

post-612901-15710564040482_thumb.png

post-612901-15710564160811_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u brata na laptopie jak wygląda sprawa z plikami realteka i ma dużo więcej plików.

 

Podpinając pod przedni panel jest taka sama reakcja czyli jej brak.

Edytowane przez Tomek155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...