Skocz do zawartości
griwi

Rozmieszczenie wentylatorów w pc z 2 chłodzeniami AIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam się z zamiarem złożenia nowego komputera do pracy w 3D oraz gier 1440p 21:9 144hz. Nie mogę jednak przestać zastanawiać się jaki układ wentylatorów będzie najbardziej wydajny (nie zależy mi zbytnio na ciszy). Mój zestaw będzie się składał z:

 

Obudowa H500M - 140mm tył, 2 x 200mm przód

 

AIO NZXT kraken x72 - 3 x 120mm przód (push/pull) z went. obudowy

 

AIO do GTX 2080 ti Aorus waterforce - 2 x 120mm góra

 

3 x BQ silentwings 3 na górze GPU push/pull

 

 

 

Naliczylem w sumie 11 wentylatorów i trochę brew mi się podnosi bo brzmi to jak gruba przesada XD

 

Proszę o pomoc. Bo w takim rozmieszczeniu AIO z CPU byłoby wlotem A wszystko inne wylotem. Zastanawiałem się nad tyłem czy też nie zmienić na wlot, który od razu zabierany by był przez push/pull na górze. Ale raczej boję się turbulencji kierując przód i tył do środka obudowy.

 

 

 

Jeśli ktoś dotarł do końca tego postu i ma ochotę podyskutować to byłbym wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy X72 i 3x120mm na froncie trzymanie tam fabrycznych wentylatorów ma wątpliwy sens poza czystą estetyką, bo powietrze przez chłodnice i tak będą pchać / zaciągać te wentylatory 3x120mm. Top standardowo na wywiew. Tył raczej też, chociaż możesz poeksperymentować z odwróceniem wentylatora na tyle, ale nie da to raczej żadnych spektakularnych efektów.

 

Robienie push-pull pod względem temperaturowym nie daje super rezultatów, bo idzie urwać raptem kilka stopni. Zyskasz jednak głównie na kulturze pracy.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy X72 i 3x120mm na froncie trzymanie tam fabrycznych wentylatorów ma wątpliwy sens poza czystą estetyką, bo powietrze przez chłodnice i tak będą pchać / zaciągać te wentylatory 3x120mm. Top standardowo na wywiew. Tył raczej też, chociaż możesz poeksperymentować z odwróceniem wentylatora na tyle, ale nie da to raczej żadnych spektakularnych efektów.

 

Robienie push-pull pod względem temperaturowym nie daje super rezultatów, bo idzie urwać raptem kilka stopni. Zyskasz jednak głównie na kulturze pracy.

 

na przodzie występowałyby 3 fabryczne 120 od nzxt + 2 200mm z obudowy. Co do tyłu jestem ciekawy efektu odwrócenia i na pewno przeprowadzę kilka testów. Myślę, że tak czy siak skończy się to dniem pełnym testów i kombinacji w obudowie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...