Skocz do zawartości
MrWeedhead

Problem z rozdzielczością

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdzielczość mojego monitora to 1920x1080 i wcześniej jej używałem, jednak aktualnie używam 1600x900 bo taka pasuje. Gdy mam ustawione 1920x1080 obraz nie mieści się na monitorze (np. nie widać godziny i części paska zadań w prawym dolnym rogu.) Nie wiem co jest przyczyną tego problemu, z tego co wiem stało się tak po wyłączeniu jednej gry, nie pomaga ponowne uruchomienie komputera. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość mojego monitora to 1920x1080 i wcześniej jej używałem, jednak aktualnie używam 1600x900 bo taka pasuje.

Jak to "pasuje"? Jak chcesz większe literki/ikonki, to powiększasz systemowe DPI, a nie ustawiasz na ekranie 1920x1080 rozdziałki na pulpicie 1600x900 bo będzie nieczytelne mydło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to "pasuje"? Jak chcesz większe literki/ikonki, to powiększasz systemowe DPI, a nie ustawiasz na ekranie 1920x1080 rozdziałki na pulpicie 1600x900 bo będzie nieczytelne mydło.

Mówiąc "pasuje" mam na myśli że dopiero jak jest 1600x900 to na monitorze widać wszystko, a jak ustawię zalecane 1920x1080 jak dawniej to część obrazu na monitorze jest ucięta, mimo że wcześniej tak nie było. Dam screenshoty tych dwóch sytuacji: https://imgur.com/a/ZFF6M1O Na pierwszym ustawione 1920x1080, na drugim 1600x900.

Edytowane przez MrWeedhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj lepiej model monitora, jakim kablem podpięty (D-sub, HDMI, DP, DVI), jaki system operacyjny, jaka karta graficzna i jakie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj lepiej model monitora, jakim kablem podpięty (D-sub, HDMI, DP, DVI), jaki system operacyjny, jaka karta graficzna i jakie sterowniki.

monitor-samsung-s22e390hs

Kabel HDMI

Windows 7

karta-graficzna-asus-radeon-r9-380x-4gb-gddr5-256bit-2xdvi-hdmi

https://imgur.com/a/cFL9CKz

Edytowane przez MrWeedhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień polecam przeinstalować sterownik GPU.

Tak z ciekawości, co to za gra co tak psuje komputery? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień polecam przeinstalować sterownik GPU.

Tak z ciekawości, co to za gra co tak psuje komputery? :)

To stało się po zejściu z kompa młodszej siostry. Spytałem co robiła, powiedziała że wyłączyła minecrafta (oczywiście spiraconego) i tak już się zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...