Skocz do zawartości
kFF

[Zestaw] Ocena zestawu + rada

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po zapoznaniu się z wieloma postami na forum oraz pod moim poprzednim tematem skompletowałem w końcu cały sprzęt.

Bardzo serdecznie proszę o ocenę zestawu, ewentualne zmiany oraz o POMOC w doborze chłodzenia i obudowy(zależy mi na jakiejś z podświetleniem, ze względu, że komp jest na biurku więc niech je trochę ozdobi ;)).

 

Komputer chcę zamówić jak najszybciej.

 

Zestaw, który wybrałem

 

PS: Mam stary monitor Benq XL2411 z wyjściem DVI, pora zmienić staruszka, zwłaszcza do tego RTX'a. Zastanawiam się nad bardzo tutaj zachwalanym AOC 24g2u. Ktoś ma/może polecić?

PS2: Korzystaliście z usług sklepu proline? Np ze składania przez nich? Dostarczają piec w całości :D?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi!

Edytowane przez kFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok. Jeżeli koniecznie chcesz RTX, ponieważ w tej cenie masz już Radeony RX5700XT, które są bardziej wydajne ale nie maja RT. Co do obudowy, na weekendzie składałem kompa (Ryzen 2600+MSI b450m Bazooka v2+RTX2060) w SPC SG1X z 4 wentylatorami LED za 260zł. Ładnie, cicho, chłodno. Obudowa trochę lekka w stosunku do mojego Sharkoona TG5 ale nic w wibracje nie wpadało. Zasilacz wziąłbym 600W, nawet SPC Vero L2 600W za 220zł.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i mówią inni tuy na forum oraz na innych portalach płyta MSI B450-A PRO MAX nie radzi sobie z procesorem 5 3600 przez to że ma niedopracowany/okrojony bios w wersji beta i na razie nie wiadomo kiedy to się zmienia.

Dla tego płyty MSi a przynajmniej te co nie mają oficjalnego wsparcia czyli biosy w wersji beta nie są polecane do nowych ryzenów.

Jeśli już chcesz MSi to poszukaj z chipsetem x570.

 

Rm wg. mnie też jest nie najlepszym wyborem 3000MHz to mało do tego CPU do tego nie ma ich na liście kompatybilnych pamięci z tą płytą główną.

 

Zasilacz też bym wybrał inny ze względu że ten ma dwie rozdzielne linie 12v a to w Twoim przypadku będzie niepraktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Mam jeszcze parę stówek w zapasie, jeśli potrzebny lepszy zasilacz to wezmę, jasna sprawa. Który będzie najlepszy?

 

Co do tego RX5700XT to słyszałem, że się mega grzeje i jest głośny, jak to w końcu jest? Od zawsze działałem na geforcach, może jestem uprzedzony do radeonów...

 

Z tego co wiem i mówią inni tuy na forum oraz na innych portalach płyta MSI B450-A PRO MAX nie radzi sobie z procesorem 5 3600 przez to że ma niedopracowany/okrojony bios w wersji beta i na razie nie wiadomo kiedy to się zmienia.

Dla tego płyty MSi a przynajmniej te co nie mają oficjalnego wsparcia czyli biosy w wersji beta nie są polecane do nowych ryzenów.

Jeśli już chcesz MSi to poszukaj z chipsetem x570.

 

Rm wg. mnie też jest nie najlepszym wyborem 3000MHz to mało do tego CPU do tego nie ma ich na liście kompatybilnych pamięci z tą płytą główną.

 

Zasilacz też bym wybrał inny ze względu że ten ma dwie rozdzielne linie 12v a to w Twoim przypadku będzie niepraktyczne.

 

Nigdzie nie pisałem ze chce koniecznie msi czy uczepiłem się jakiejś innej firmy.

Jedyne czego chce to, żeby wszystko razem fajnie śmigało, sam jestem dosyć zielony w temacie.

 

Jakbyś był tak uprzejmy i zmodyfikował ten mój zestaw i podesłał link do koszyka to byłbym bardzo zobowiązany :) może być trochę droższy.

Edytowane przez kFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze, które warto brać: supremo m2 550w ~ 290zł, seasonjic focus 550/650w lub focus gx (nowsza rewizja 550/650w - małe dopłaty są za te 100w więcej, corsair rmx 550w. Seasonic i corsair z tych co wymieniłem to są topowe zasilacze, supremo jest nieco gorszy ale spokojnie będzie tu dawać radę i jest dużo lepszy od system powera.

Co do rx 5700xt to najsensowniej kupić najtańszego turbinowego i zrobić UV, jeśli jednak nie chcesz się w to bawić i szukasz modeli z bdb kulturą pracy to: PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon, Sapphire Radeon RX 5700 XT PULSE, Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+, MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X, PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil. Te modele mogę z czystym sumieniem polecić.

@EDIT Jaki max budżet? 4 tysie? Głównie do gamingu? Odnośnie monitora to jeśli wymiana na fhd 144hz imo rx 5700xt sensu tu nie ma bo rtx 2060s w zupełności starczy.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i mówią inni tuy na forum oraz na innych portalach płyta MSI B450-A PRO MAX nie radzi sobie z procesorem 5 3600 przez to że ma niedopracowany/okrojony bios w wersji beta i na razie nie wiadomo kiedy to się zmienia.

Dla tego płyty MSi a przynajmniej te co nie mają oficjalnego wsparcia czyli biosy w wersji beta nie są polecane do nowych ryzenów.

Jeśli już chcesz MSi to poszukaj z chipsetem x570.

 

Rm wg. mnie też jest nie najlepszym wyborem 3000MHz to mało do tego CPU do tego nie ma ich na liście kompatybilnych pamięci z tą płytą główną.

 

Zasilacz też bym wybrał inny ze względu że ten ma dwie rozdzielne linie 12v a to w Twoim przypadku będzie niepraktyczne.

1. Nie pisz nie sprawdzonych informacji o MSI. To jest wersja MAX z normalnym pełnym biosem https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO-MAX

zresztą nawet biosy na płytach bez "MAX" wyszły już z Beta, chociaż mają okrojoną grafikę.

Wszystkie płyty MSI od b350 mają oficjalne wsparcie do Ryzen 3000, o czym ty w ogóle piszesz. Inną sprawą jest działanie Ryzen 3000 ogólnie na płytach od wszystkich producentów, bo nie ma jedengo producenta, czy jednej płyty, którą można w 100% polecić, nawet na chipsetach x570. Poczytaj wątek o Ryzen 3000 na forum.

2. Listy kompatybilności już dawno nie mają znaczenia, a te RAMy są najlepszymi w swojej cenie i dają się kręcić nawet do 3600mhz i wyżej.

 

Co do Radenów RX5700xt, to niereferenty nie grzeją się jakoś znacząco. Do mnie właśnie jedzie Powercolor Red Dragon rx5700xt, który trochę się grzeje ale się na niego skusiłem :) W mediaexpert jest MSI Evoke rx5700xt za 1890zł, która w teście u Blacka na YT trzyma świetne temp ale podobno są 2 wersje tej karty. Starsza, któa ma problemy z temp i nowasza, która ich nie ma.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze, które warto brać: supremo m2 550w ~ 290zł, seasonjic focus 550/650w lub focus gx (nowsza rewizja 550/650w - małe dopłaty są za te 100w więcej, corsair rmx 550w. Seasonic i corsair z tych co wymieniłem to są topowe zasilacze, supremo jest nieco gorszy ale spokojnie będzie tu dawać radę i jest dużo lepszy od system powera.

Co do rx 5700xt to najsensowniej kupić najtańszego turbinowego i zrobić UV, jeśli jednak nie chcesz się w to bawić i szukasz modeli z bdb kulturą pracy to: PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon, Sapphire Radeon RX 5700 XT PULSE, Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+, MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X, PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil. Te modele mogę z czystym sumieniem polecić.

@EDIT Jaki max budżet? 4 tysie? Głównie do gamingu? Odnośnie monitora to jeśli wymiana na fhd 144hz imo rx 5700xt sensu tu nie ma bo rtx 2060s w zupełności starczy.

Komputer głównie do gamingu, budżet ok 4 tys, jak pisałem wcześniej - jestem w stanie dołożyć trochę więcej żeby wszystko śmigało jak trzeba. Z monitorem mam problem, bo ważne dla mnie jest min 144hz, dobre kolory i niski czas reakcji. Myślałem ze właśnie aoc spełnia te wymagania.

 

1. Nie pisz nie sprawdzonych informacji o MSI. To jest wersja MAX z normalnym pełnym biosem https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO-MAX

zresztą nawet biosy na płytach bez "MAX" wyszły już z Beta, chociaż mają okrojoną grafikę.

Wszystkie płyty MSI od b350 mają oficjalne wsparcie do Ryzen 3000, o czym ty w ogóle piszesz. Inną sprawą jest działanie Ryzen 3000 ogólnie na płytach od wszystkich producentów, bo nie ma jedengo producenta, czy jednej płyty, którą można w 100% polecić, nawet na chipsetach x570. Poczytaj wątek o Ryzen 3000 na forum.

2. Listy kompatybilności już dawno nie mają znaczenia, a te RAMy są najlepszymi w swojej cenie i dają się kręcić nawet do 3600mhz i wyżej.

 

Co do Radenów RX5700xt, to niereferenty nie grzeją się jakoś znacząco. Do mnie właśnie jedzie Powercolor Red Dragon rx5700xt, który trochę się grzeje ale się na niego skusiłem :) W mediaexpert jest MSI Evoke rx5700xt za 1890zł, która w teście u Blacka na YT trzyma świetne temp ale podobno są 2 wersje tej karty. Starsza, któa ma problemy z temp i nowasza, która ich nie ma.

To w takim razie proponujesz brać tą płytę i radeona? Tak jak mówię, sam nie znam się jakoś bardzo na temacie, dlatego pytam Was. Ile użytkowników tyle opinii co do kart :D teraz zgłupiałem jeśli chodzi o płyty główne.

 

Edit: Spróbuje za chwile wszystkie te cenne informacje wykorzystać i skleić nowy koszyk do oceny ;)

Edytowane przez kFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Ryzen 3000 to idź na wątek o nim i poczytaj trochę, najwyżej zapytaj się tam, która płyta powoduje najmniej problemów. Ja nie zaryzykuję podpowiedzi :) Jak pomagam składać zestawy to trzymam się na razie Ryzen 2000 i uważam, że lepiej dołożyć do lepszej karty graficznej niż już teraz brać Ryzen 3000. Chyba, że ktoś ma dużą wiedze i jest nastawiony na "zabawę" z zestawem. Brałbym płytę MSI "max" ale połaczyłbym ją z Ryzen 2600 6/12 lub 2700 8/16 plus do tego RTX 2060 Super, wtedy taki zestaw jest gotowy do przyszłej rozbudowy, a nie powinien sprawiać żadnych problemów. Jak chcesz większą wydajność ale możliwe jakieś problemy z GPU to właśnie rx5700 xt będzie lepszym wyborem w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i w zasadzie to wszyscy polecają płyty od MSI, w szczególności wyżej wymienioną PRO MAX.

Generalnie pytanie czy dorzucić jakieś chłodzenie poza boxowym dla lepszej kultury pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i w zasadzie to wszyscy polecają płyty od MSI, w szczególności wyżej wymienioną PRO MAX.

Generalnie pytanie czy dorzucić jakieś chłodzenie poza boxowym dla lepszej kultury pracy?

Do 3600? Koniecznie, tamto chłodzenie nie nadaje się kompletnie to tego CPU, to taka atrapa chłodzenia. Wystarczy nawet zwykła Fera3 za 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...