Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamówiłem dysk na M2, Samsung Evo 970 Plus, do płyty mam dołączony radiator który oczywiście chciałbym założyć. W celu lepszego przewodzenia ciepłą przydało by się założyć radiator bez naklejek na kościach, czy mogę ściągać naklejkę z dysku z oznaczeniami bez utraty gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby pomysł - m.in. dlatego, że to tam widnieje numer seryjny.

A postanowienia gwarancyjne bardzo często mają zapis, że brak numeru seryjnego albo oznaki "gmerania" przy naklejce z nim to podstawa do nieuznania gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te nalepki wiele nie przeszkadzają, poza tym nie masz wyboru, bo jak juz wspomniano - gwarancja.

Sam się nad tym zastanawiałem, no ale tak to niestety wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Nic nie rób z naklejką(sprawy gwarancyjne). Spory radiator, termopad i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć ostrożnie A potem nakleić ponownie w razie awarii...sam tak zrobiłem...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2019 o 02:14, Zas napisał:

Ponoć te nalepki wiele nie przeszkadzają, poza tym nie masz wyboru, bo jak juz wspomniano - gwarancja.

Sam się nad tym zastanawiałem, no ale tak to niestety wygląda.

A jak wywalilem naklejke a widzę ze dysk przylegając do termo pasty/ gumy jest jakby lekko lepki w płynie? Czym najlepiej zastąpić  tą naklejke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, anowak napisał:

A jak wywalilem naklejke a widzę ze dysk przylegając do termo pasty/ gumy jest jakby lekko lepki w płynie? Czym najlepiej zastąpić  tą naklejke?

Żegnaj gwarancjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 11:00, Killer85 napisał:

Żegnaj gwarancjo

Z tą gwarancją to trochę delikatna sprawa. Nie wyobrażam sobie oddania ssd z danymi na gwarancyjną wymianę/naprawę. 

zapewne specjaliści technicy są w stanie odzyskać dane z takich uszkodzonych dysków, a ja gwarancji że dysk pójdzie do utylizacji nie mam żadnych. Dbam o swoją prywatność i nie byłbym skłonny do oddania dysku na gwarancji jeśli nie byłby dodatkowo jakoś zaszyfrowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 11:00, Killer85 napisał:

Żegnaj gwarancjo

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Nie chodzi o taką naklejkę jak poniżej na pierwszym obrazku. Takiej nigdy nie miałem. U mnie jest czarny kawałek naklejki z logo i modelem dysku/producenta. Bez numerów seryjnych napięć itp...

 

crucial P1 SSD

 

 

 

To moja naklejka która została wstępnie usunięta... nie wiem czy dobrze czy lepiej by została dla lepszego odprowadzania ciepła przez radiator.

image.jpeg.755d902027664a74a6e889bd8a0c148e.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama naklejka. Nie przeszkadza w przekazywaniu ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, anowak napisał:

Z tą gwarancją to trochę delikatna sprawa. Nie wyobrażam sobie oddania ssd z danymi na gwarancyjną wymianę/naprawę. 

zapewne specjaliści technicy są w stanie odzyskać dane z takich uszkodzonych dysków, a ja gwarancji że dysk pójdzie do utylizacji nie mam żadnych. Dbam o swoją prywatność i nie byłbym skłonny do oddania dysku na gwarancji jeśli nie byłby dodatkowo jakoś zaszyfrowany...

Jakby padł na amen nie byłoby co odzyskiwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Killer85 napisał:

Jakby padł na amen nie byłoby co odzyskiwać

Czasem pada na amen a czasem tylko jego część składowa /kontroler lub inna ścieżka/. Jeśli nie mam 100% pewności to nie sprzedam nie zaryzykuje utraty danych na 200-600 zł.

Są warte znacznie więcej.....

Edytowane przez anowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, anowak napisał:

Czasem pada na amen a czasem tylko jego część składowa /kontroler lub inna ścieżka/. Jeśli nie mam 100% pewności to nie sprzedam nie zaryzykuje utraty danych na 200-600 zł.

Są warte znacznie więcej.....

Jesteś w stanie to stwierdzić w warunkach domowych?

W Twoim przypadku pozostaje samemu zutylizować dysk skoro masz takie obawy
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub mieć znajomego specjalistę który podjąłby się diagnozy/naprawy poza gwarancją gdy mu się patrzy na rączki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, anowak napisał:

Lub mieć znajomego specjalistę który podjąłby się diagnozy/naprawy poza gwarancją gdy mu się patrzy na rączki :)

O to to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą naklejkę odkleiłem i nakleiłem na pudełku od dysku. Gdzieś wyczytałem, że to nie wcale łamie gwarancji. Naklejkę lepiej zachować, ale nie musi być na samym dysku.

Odkleiłem naklejkę, wyczyściłem powierzchnię, nakleiłem termopady i zamontowałem swój radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miczi_82 napisał:

Ja tą naklejkę odkleiłem i nakleiłem na pudełku od dysku. Gdzieś wyczytałem, że to nie wcale łamie gwarancji. Naklejkę lepiej zachować, ale nie musi być na samym dysku.

Odkleiłem naklejkę, wyczyściłem powierzchnię, nakleiłem termopady i zamontowałem swój radiator.

Nakleiłeś termopady??? MAG Tomahawk -. tam mam na śrubki radiator który dociska termopady (nomen omen przyklejone do samego radiatora). A u Ciebie do dysku się je przykleja ? Może ja coś robię źle???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, pod radiator nakleiłem termopady, które były do niego dołączone. Nie mam żadnego radiatora na płycie, więc musiałem kupić dodatkowy. Termopady lub pastę umieszczasz standardowo między radiator a elektronikę, z której chcesz odprowadzać ciepło, procesor, chipset, banki pamięci etc.

Jeśli masz na płycie radiator z termopadami, to zapewne nie musisz naklejać innych, chyba, że masz już nieco zużyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff  ma się rozumieć... a myślałem że coś źle robie :)

Dzięki 

Pozdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie dziś ten radiator Jonsbo:

Jonsbo-M-2-radiator-chlodzenie-dysku-SSD

I działa ok, zbił temperatury o ponad 10 stopni w spoczynku, a pod obciążeniem o dobre 20, ale jeszcze będę musiał dokładniej potestować. Tak czy inaczej, za 29 zł się opłaca. :)

Co do naklejki to ja ją zdjąłem. Mam dysk PNY CS2130 1 TB, on ma dwie naklejki, z tyłu całą białą z nr seryjnym itp i tę zostawiłem, bo na niej było napisane, że zerwanie grozi utratą gwarancji, poza tym z tyłu i tak w tym dysku pod tą naklejką praktycznie nic nie ma. Natomiast z przodu na kościach pamięci i kontrolerze jest naklejka jedynie z logo producenta, oznaczeniem modelu i nie ma tam żadnego info, że nie można tego zdjąć. Wygląda to jak na zdjęciach niżej:

   6dfc2fc8b99c0.jpg                                                                                      1_max.jpg

Więc tę przednią, ciemną delikatnie zdjąłem, zeszła w całości, żadnego śladu nie zostawiła. Na wszelki wypadek wkleiłem ją sobie do pudełka po dysku i zostawiłem. W razie czego można ją nakleić z powrotem. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na naklejce nie jest napisane "Warranty void if removed" to raczej nie robią problemów przy oddawaniu na gwarancję. Jednak w przeciwnym wypadku niestety bez naklejki gwarancja jest nieważna, tak jak to jest napisane na samej naklejce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Samsung 970 EVO PLUS naklejka z napisem "Warranty void if label removed" znajduje się na spodniej stronie, gdzie nie potrzeba kłaść termopadów. Ta, która znajduje się od strony kontrolera i pamięci nie ma tego ostrzeżenia. Więc nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 22:59, anowak napisał:

Czasem pada na amen a czasem tylko jego część składowa /kontroler lub inna ścieżka/. Jeśli nie mam 100% pewności to nie sprzedam nie zaryzykuje utraty danych na 200-600 zł.

Są warte znacznie więcej.....

Nie sprzedasz dysku uszkodzonego? Spoko. Ma to sens bo dysk w takiej formie jest nic nie wart.

Ale że nie oddasz dysku na gwarancje? Bo pisałeś że nie oddasz na gwarancje. Kup dysk za kilka tysięcy i nie oddawaj go na gwarancje bo trzymałeś na nim gry, może nawet zdjęcia z wakacji. 

Jasne, już to widzę XD

16 godzin temu, ShadowMan napisał:

Przyszedł do mnie dziś ten radiator Jonsbo:

Jonsbo-M-2-radiator-chlodzenie-dysku-SSD

I działa ok, zbił temperatury o ponad 10 stopni w spoczynku, a pod obciążeniem o dobre 20, ale jeszcze będę musiał dokładniej potestować. Tak czy inaczej, za 29 zł się opłaca. :)

Co do naklejki to ja ją zdjąłem. Mam dysk PNY CS2130 1 TB, on ma dwie naklejki, z tyłu całą białą z nr seryjnym itp i tę zostawiłem, bo na niej było napisane, że zerwanie grozi utratą gwarancji, poza tym z tyłu i tak w tym dysku pod tą naklejką praktycznie nic nie ma. Natomiast z przodu na kościach pamięci i kontrolerze jest naklejka jedynie z logo producenta, oznaczeniem modelu i nie ma tam żadnego info, że nie można tego zdjąć. Wygląda to jak na zdjęciach niżej:

   6dfc2fc8b99c0.jpg                                                                                  1_max.jpg

Więc tę przednią, ciemną delikatnie zdjąłem, zeszła w całości, żadnego śladu nie zostawiła. Na wszelki wypadek wkleiłem ją sobie do pudełka po dysku i zostawiłem. W razie czego można ją nakleić z powrotem. ;)

Raczej thermalpady słabe są. U mnie jak testowałem to pad między PCB dysku i płyty zbijał 10° C pod obciążeniem. Gdzie wszystkie kości były po przeciwnej stronie. Bez szału jak na taki rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Raczej thermalpady słabe są. U mnie jak testowałem to pad między PCB dysku i płyty zbijał 10° C pod obciążeniem. Gdzie wszystkie kości były po przeciwnej stronie. Bez szału jak na taki rozmiar.

Dysk bez radiatora podczas kopiowania dużej ilości plików potrafił rozgrzać się do 65-68 stopni. Z tym radiatorem maks co udało się osiągnąć podczas dłuższego kopiowania plików to 46 stopni. Podczas spoczynku też temperatura jest o około 10 stopni niższa. Jak dla mnie jak na radiator, za który dałem 29 zł to jest ok i nic więcej mi nie potrzeba. No i przy okazji całkiem estetycznie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...