Skocz do zawartości
Gość pawel.vol

[4500 zł] Laptop do GTA V

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel.vol

Proszę o pomoc.

 

 

wymagania:

- Windows 10

- 17,3 cali

- min. 8 GB ram

- min. dysk SSD 128 GB (bez HDD!)

- jak najlepsza jakość obrazu

- napęd na płyty DVD itp.

 

 

przeznaczenie:

Laptop używany będzie wyłącznie do przeglądarki internetowej Google Chrome oraz czasami do GTA V.

 

Nie jestem graczem, interesuje mnie wyłącznie gta 5 i może jakieś stare gierki. dlatego prosze nie brać pod uwagę żadnych nowych tytułów. Na laptopie będzie zainstalowany jeszcze antywirus.

 

ps. czy zagram w gta 5 na najwyższych możliwych ustawieniach? a jeśli nie to na jakich?

Edytowane przez pawel.vol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256/Win10x GTX1650 za 4149zł

Do Twoich zastosowań będzie odpowiedni, jest poniżej budżetu, a przy tym oferuje dobre podzespoły z GTX'em 1650 na czele i już 16GB pamięci. W razie konieczności możesz tu zamontować jeszcze jeden dysk na SATA. Oczywiście matryca jest matowa typu IPS.

Alternatywnie i o podobnej wydajności:

W tym wypadku nadal jest GTX 1650, ale w parze z Ryzenem 3550H. Wydajność będzie na podobnym poziomie, ale jest tu znacznie większy, 512GB dysk SSD. Oczywiście w cenie jest też system operacyjny Windows 10. Asus może pochwalić się dobrym układem chłodzenia oraz długimi czasami pracy na akumulatorze.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem graczem, interesuje mnie wyłącznie gta 5 i może jakieś stare gierki. dlatego prosze nie brać pod uwagę żadnych nowych tytułów. Na laptopie będzie zainstalowany jeszcze antywirus.

 

ps. czy zagram w gta 5 na najwyższych możliwych ustawieniach? a jeśli nie to na jakich?

 

Rozumiem, jednak między podanym wyżej GTX 1650 a 1660Ti (nawet w wersji max-q) jest aż 50 % różnicy w wydajności więc mocno się zastanów ;)

 

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 4499 zł

 

Masz tutaj świetną matową matrycę IPS 144Hz którą bez problemu wyświetlisz w tylu FPSach i gra będzie miała zupełnie inną płynność niż na 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagania:

- Windows 10

-(...)

W wymaganiach jest system- więc powyższa wersja (jakkolwiek wydajniejsza) nie spełnia oczekiwań autora. Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wymaganiach jest system- więc powyższa wersja (jakkolwiek wydajniejsza) nie spełnia oczekiwań autora.

 

No i co z tego ? Czy to oznacza że mam milczeć i patrzeć jak ktoś kupuję za tą samą cenę laptop o połowę mniej wydajny w grach ? Nigdzie nie napisałem że spełnia wszystkie wymagania, próbuję uświadomić autora ale rozumiem ze boli bo reflink może uciec ? Znowu odpalasz tryb przypierdalacza o wszystko bo hajs się nie zgadza ? Litości. Poza tym autor sam stwierdzi czy spełnia jego oczekiwania czy nie, tobie akurat nic do tego. System może sobie jednak ogarnie na własny rachunek a karty graficznej jak sam twierdzisz - nie wymieni:

 

To prawda, ale z drugiej strony ram może w każdej chwili dołożyć (za miesiąc, dwa, rok- jak tam woli), a takiej karty graficznej już nie wymieni i nawet za pół roku będzie miał nadal taką samą wydajność.

 

Poza tym laptop ma 144Hz i granie nawet w GTA 5 będzie na zupełnie innym poziomie więc łaskawie nie decyduj za autora co dla niego lepsze.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.vol

Dzięki za odpowiedzi! mam dodatkowe pytania:

 

- gta 5 na pc wyszła w 2015, ile potrzeba pieniedzy aby grać w nią dosłownie na maksymalnych ustawieniach? czy 5000 zł wystarczyłoby? Z tego co wiem to 'wysokie ustawienia' nie są maksymalnymi. Bardzo mi zależy, aby kupić laptop raz a porządnie i mieć go na min. 3 lata. Na szczęście tak jak napisałem wolę stare gry.

 

- często trafiam w opisie na brak napędu optycznego. Dlaczego producenci go nie dodają i czy to oznacza, że nie będę mógł włożyć np. płyty DVD lub pendrive?

 

- czy podświetlenie klawiatury np. zielone, da się wyłączyć tak aby np. ogladajac film nie irytowało to?

 

- mój kolega kiedyś kupił laptop 17,3 cali za jakieś 2 tys, który ma zintegrowana karte+dedykowaną geforce. Laptop używa wyłącznie do fb i przeglądarki, oczywiście na co dzień pewnie wykorzystywana jest zintegrowana karta, ale to co mnie zaskoczyło to kiepska jakość np. youtuba. Tzn. no nie wiem jak to opisać, ale youtube był taki jakby nieostry, tzn. strony wygladały tak jakby mniej kolorowo, mniej ostro. Nie wiem jak to inaczej nazwać, nie było tragedii, ale jakby było widać, że jest integra w środku. Czy to normalne? A jak nie, to jakic laptopów unikać, aby nie mieć podobnie? PS. to było kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary dobry @manuelos, sam wszczyna wojenkę obrażając innych, a później się dziwi szczerbaty.giflol2.giflol2.giflol2.gif

 

Czy to oznacza że mam milczeć i patrzeć jak ktoś kupuję za tą samą cenę laptop o połowę mniej wydajny w grach ?
Ciekawe, ciekawe 4149zł z systemem=4500zł bez systemu (koszt 500zł), fajna matematyka. lol2.giflol2.giflol2.gif

 

@paweł vol, a jak z systemem musi być, czy może być bez?

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD - nie montują bo nikt nie używa w 2019 roku,poza wyjątkami ale wtedy jest napęd zewnętrzny. Zajmuje ogrom miejsca w obudowie i zwiększa wagę.

 

GTA V najpłynniej bedzie działać na laptopie który właśnie poleciłem w tym miejscu. Jeśli zwiększysz budżet możesz mieć wersję z 16 GB i systemem za 5099 zł:

 

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256/Win10x GTX1660Ti - 5099 zł

 

Będziesz miał tak jak wspomniałem świetną matrycę IPS 144Hz co zwiększy komfort gry.

 

Podświetlenie klawiatury zawsze możesz wyłączyć.

 

Co do kolegi - działo się tak ponieważ kupił laptop z gównianą matrycą TN - w podanych propozycjach masz IPS który będzie miał świetne kolory i katy widzenia.

 

stary dobry @manuelos, sam wszczyna wojenkę obrażając innych, a później się dziwi szczerbaty.gif

 

To nie pierdziel takich zaczepkowych kocopołów jak zwykle to nie będę odpowiadał. Poza tym w którym miejscu kogokolwiek obraziłem ? Nie mozna ci zwrócić uwagi księżniczko ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.vol

Dziękuję Wam za odpowiedzi! podjąłem ostateczną decyzję, że wybiorę laptop do 5000 zł, ale musi być z systemem.

 

a co do dvd to jestem zaskoczony.. jak w takim razie zainstaluję gta, które ma kilka płyt? ściąganie raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 5K PLN masz też ciekawy model z systemem, GTX 1660Ti czyli najwydajniejsza opcją oraz matrycą matową 120 Hz czyli nadal lepsza płynność niż przy 60 Hz:

 

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512/Win10

 

Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj możliwość ustawienia dowolnego koloru podświetlenia klawiatury.

 

a co do dvd to jestem zaskoczony.. jak w takim razie zainstaluję gta, które ma kilka płyt? ściąganie raczej odpada.

 

No cóż, od kilku lat gry w Polsce ludzie jednak pobierają z internetu (mam tu na myśli zakup i pobranie, nie piracenie).

 

Dodatkowo zawsze możesz kupić napęd zewnętrzny, np:

Lite-On eBAU108 Slim USB czarny BOX - 85 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos, jesteś hipokrytą z krwi i kości, nie działasz w niczyim interesie, choć chcesz żeby kupujący Cię tak postrzegali, dlatego na lewo i prawo rzucasz info o "hajsie" i reflinkach, byle tylko Twoje było na wierzchu. Najlepszy przykład to ten temat, gdzie już wrzuciłeś 4 reflinki, przy czym zgodnie z regulaminem dozwolone są dwa na temat. Tymczasem zarzucasz innym walkę o reflinki- jak widać określenie hipokryta pasuje tu idealnie. Pozdrawiam.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spam do przemekana:

 

@manuelos, jesteś hipokrytą z krwi i kości, nie działasz w niczyim interesie, choć chcesz żeby kupujący Cię tak postrzegali, dlatego na lewo i prawo rzucasz info o "hajsie" i reflinkach, byle tylko Twoje było na wierzchu. Najlepszy przykład to ten temat, gdzie już wrzuciłeś 4 reflinki, przy czym zgodnie z regulaminem dozwolone są dwa na temat. Tymczasem zarzucasz innym walkę o reflinki- jak widać określenie hipokryta pasuje tu idealnie.

 

A ja nie pozdrawiam bo jesteś najgorszym cwaniakiem jaki może być - hipokryta mówiący o innych że są hipokrytami. Poza reflinkiem nie odpowiedziałeś na żadne pytanie autora w tym temacie. Nie potrafisz pozostawić moich odpowiedzi bez komentarza i do każdej z nich musisz rzucać zaczepkami powodując moją reakcję. Regulamin mówi o 1 reflinku na post, także jeśli chcesz być taki dokładny to wiedz że każdym swoim postem go łamiesz jak każdy na tym forum. Poza tym jest w wielu miejscach sprzeczny ze sobą co zgłaszałem moderacji, tak jak setki łamiących go postów i nic z tym nie zostało zrobione.

 

Jak masz coś do dodania niemerytorycznego to zapraszam na prywatną wiadomość gdzie świetnie nam się ostatnio pisało i przestań robić spam na forum w każdym temacie w którym odpowiem na twoje prostackie zaczepki.

 

nie działasz w niczyim interesie

Jak widać działam w interesie autora, szuka laptopa na lata, zwiększa budżet więc podaje nowe lepiej dopasowane propozycje. Przypuszczam że to m.in wynik propozycji która okazała się o 50 % wydajniejsza od twojej.

 

 

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że 2 reflinki na temat są dozwolone, część osób to robi przez ciebie-dobrze pamiętam, że odkąd zacząłeś pisać wrzucasz dwa reflinki na post twierdząc że taki jest regulamin (jak widać nie jest to prawdą i dobrze o tym wiesz- wychodzi hipokryzja). Poza tym nadal 2 to mniej niż 4, czy 10 (a takie tematy w twoim wydaniu też były).

P.S. Może i bym odpowiedział autorowi, ale zająłem się twoją hipokryzją lol2.gif.

P.S.2. Najważniejsze, że w 3 poście ty odpowiedziałeś autorowi na zadane pytania w pierwszej kolejnościlol2.giflol2.gif->hipokryta.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spam do przemekana:

 

część osób to robi przez ciebie

 

Nie jestem co do tego przekonany, jestem jednak pewny że przeze mnie każdy każdemu patrzy na ręce i jest o wiele mniej totalnie bezsensownych propozycji rzucanych tylko pod reflinki jak było kiedyś. Oczywiście to działa w obie strony ale ja nie mam z tym problemu a jak widzę że dobry laptop został już "dobrany" to temat odpuszczam.

 

P.S. Może i bym odpowiedział autorowi, ale zająłem się twoją hipokryzją lol2.gif.

 

To zajmij się sobą jak już ostatnio ustaliliśmy i przestań rzucać zaczepki w każdym temacie byle tylko się przyczepić. Nazywasz mnie hipokrytą a sam wypowiadasz się za autora tematu i wręcz zabraniasz mi poszerzania jego świadomości rynku i oceny tego co mu proponujesz.

Skrytykowałem gdzieś Twoje propozycje ? Napisałem że są złe ? Skłamałem ? Nie, zostawiłem tylko jedną jedyną propozycję o zupełnie innej wydajności żeby pokazać inną, o 50 % bardziej wydajną opcję.

 

Jak już tak bardzo chciałeś to skomentować wystarczyło napisać że przekracza budżet czy co tam ci w niej nie pasuje. Zlałbym to bo to prawda. Ty jednak musisz wypowiedzieć się za autora tematu w sposób manipulujący bo jak inaczej nazwać próbę zamykania komuś drogi do poznania innych opcji ? I jak zwykle ani ja ani ty odpuścić nie zamierzamy i robi się po raz setny spam jakich mało. Powiedziałem Ci już - masz coś merytorycznego do dodania to to napisz ale bez swoich zaczepek.

 

 

Jak chcesz się kłócić o coś poza tematem - zapraszam na PW.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jesteś kwasny.gif .

Jak już tak bardzo chciałeś to skomentować wystarczyło napisać że przekracza budżet czy co tam ci w niej nie pasuje
Kurcze, no to przecież napisałem, że autor chciał z systemem- nic więcej. Sam się nakręciłeś.

Nawet dodałem, że ten HP jest wydajniejszy, z tym że bez systemu który jest w wymaganiach.

 

Nie wiem co jest manipulacją scratchhead.gif w słowach, że laptop z GTX'em 1660Ti MAX-Q jest wydajniejszy od GTX'a 1650, ale nie ma Windows'a którego w tym budżecie oczekiwał autor.

Ja już ciebie nie rozumiem od dawna.

Tak naprawdę, to nic nie napisałem o Tobie, zwróciłem tylko uwagę, że nie ma systemu- żadna zaczepka, suche fakty.

To ty wszedłeś w jakiś tryb walki, czy coś takiego.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spam do przemekana:

 

Nie wiem co jest manipulacją scratchhead.gif w słowach, że laptop z GTX'em 1660Ti MAX-Q jest wydajniejszy od GTX'a 1650, ale nie ma Windows'a którego w tym budżecie oczekiwał autor.

 

Nie napisałem że w tych słowach jest coś manipulującego. Napisałem wyraźnie:

"Ty jednak musisz wypowiedzieć się za autora tematu w sposób manipulujący bo jak inaczej nazwać próbę zamykania komuś drogi do poznania innych opcji ? "

 

A zrobiłeś to słowami "więc powyższa wersja (jakkolwiek wydajniejsza) nie spełnia oczekiwań autora."

 

Także wkładasz w moje ustaw słowa których nie wypowiedziałem (czy też w moje ręce słowa których nie napisałem ale to dziwnie brzmi) nawet w momencie kiedy... kłócimy się o manipulacje. Próbujesz mnie łapać za słówka sam się w międzyczasie pogrążając i dostarczając "dowodów" na twoje manipulacje i hipokryzje jak na tacy. A w "tryb walki" wchodzę własnie przez takie manipulacje jakie stosujesz. Przestań je stosować to wszyscy na tym skorzystają.

 

 

 

I po raz ostatni proszę - masz coś do mnie - zapraszam na PW i przestań robić spam.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi! podjąłem ostateczną decyzję, że wybiorę laptop do 5000 zł, ale musi być z systemem.

 

a co do dvd to jestem zaskoczony.. jak w takim razie zainstaluję gta, które ma kilka płyt? ściąganie raczej odpada.

Jest coś takiego jak Social Club od Rockstar. Sam nigdy z tego nie korzystałem, ale podobnież można ściągnąć oryginalne gry bez żadnego problemu. Musisz tylko założyć konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mauelos  daj spokój, bo już bredzisz.

W pierwszej wersji miał być laptop z systemem 17", podałeś wersję bez systemu i na to zwróciłem uwagę.

Za nikogo się nie wypowiadałem (to autor określił wymagania), tym bardziej nie manipulowałem - uroiłeś sobie to.

Zamiast przyznać, że nie zauważyłeś, że ma być z systemem (było by po sprawie) to wymyślasz jakieś niestworzone teorie i próbujesz je nieudolnie udowodnić.

Skoro chcesz ze mną pogadać, to wyślij mi wiadomość, a nie ciągle piszesz napisz do mnie na PW.

Dobranoc

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spam do przemekana:

 

 

Zamiast przyznać, że nie zauważyłeś, że ma być z systemem (było by po sprawie) to wymyślasz jakieś niestworzone teorie i próbujesz je nieudolnie udowodnić.

 

Byłem tego świadom od samego początku. Po prostu podałem przykład najbliżej budżetu, kliknąć i dobrać system może w każdej chwili i jest tam widoczna za niego dopłata.

 

Podaj mi jeden powód który uzasadnia twój komentarz. Jeden. Bo chyba nie masz autora za idiotę niepotrafiącego czytać i pisać że wypowiadasz się w jego imieniu i stwierdzasz coś co każdy widzi? Jeśli nie, to co chciałeś osiągnąć przez ten komentarz ? Wytłumacz mi proszę tylko tą jedną rzecz bo jedyne co przychodzi mi do głowy to co już napisałem - nie chcesz żeby autor wybrał inną propozycję niż twoja albo robisz to z czystej konfliktowości która się objawia w każdym innym komentarzu do moich propozycji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos, każesz mi pisać na PW, ale sam tego nie robisz, mówisz, że robię spam, a tymczasem sam mi go wysyłasz w temacie-czy to właśnie nie jest hipokryzja?

 

Byłem tego świadom od samego początku.

Elegancko, dlaczego w takim razie polecasz laptopa który jest niezgodny z wymaganiami, robisz to świadomie i nie informujesz o tym autora?scratchhead.gif 

Czy to właśnie nie jest manipulacja?

Dużo pisać nie muszę, sam sobie wystawiasz ocenę thumbdown.gif.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, dlaczego w takim razie polecasz laptopa który jest niezgodny z wymaganiami, robisz to świadomie i nie informujesz o tym autora?

Czy to właśnie nie jest manipulacja?

 

Nie, bo w przeciwieństwie do ciebie nie uważam go za idiotę który nie potrafi czytać i pisać a wybór czy w tym budżecie woli 50% wydajniejszy laptop bez systemu niż z systemem ale 50% wolniejszy pozostawiam jemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi! podjąłem ostateczną decyzję, że wybiorę laptop do 5000 zł, ale musi być z systemem.

 

a co do dvd to jestem zaskoczony.. jak w takim razie zainstaluję gta, które ma kilka płyt? ściąganie raczej odpada.

 

W cenie do 5000zł dostaniesz HP Pavilion z 8GB pamięci ram:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256/Win10x GTX1660Ti za 4949zł

W przyszłości możesz dołożyć do niego jeszcze kolejne 8GB pamięci (wolny 1 slot) oraz drugi dysk SSD na złączu SATA.

Choć nie jest to pełna wydajność GTX'a 1660Ti (bo jest tu wersja MAX-Q), to i tak będzie wydajniejszy opcja od laptopa z GTX'em 1650.

Z testem tego modelu możesz zapoznać się tu: https://www.notebook...t-gaming-laptop

Co do napędu, to opcja zewnętrznego np.:Lite-On ES1 Ultra-slim black może być nawet lepsza. Obecnie większość laptopów nie ma już napędu optycznego. Kupując go w zewnętrznej formie możesz w razie potrzeby szybko podłączyć go do innego laptopa na którym chcesz skorzystać z  płyt.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.vol

Prawdopodobnie wybiorę powyższy HP, ale wersję z 16 GB. chociaż niby miało być do 5000 zł. Na razie nie stać mnie, więc 5k to max. ale z drugiej strony szkoda byłoby rezygnować z dodatkowych ram. 8 GB to chyba sporo, ale no właśnie.. chyba.

 

Szczerze, czy zagram na ultra najwyższych w GTA 5 na tym hp?

 

jeśli chodzi o brak napędu, to trudno.

 

Podoba mi się SSD 256 GB (mimo że 128 by spokojnie wystarczyło).

 

PS. mam jeszcze jedną wątpliwość - za ile miesięcy lub lat, w/w laptopy przestaną być aktualne. Tzn. za jaki czas kwota 5000 zł pozwoli na dużo lepszy sprzęt.

 

Pytam, ponieważ chciałbym mniej więcej wiedzieć kiedy Wasze posty stracą na ważności. Np. kupując powyższy laptop dziś, za pół roku nadal byś go polecił na moje (raczej małe) oczekiwania, czy niestety technologia zmieni się bardzo ? bo np. w przypadku smartfonów, nie widze aż takich zmian, aby zachwycać się rok w rok nowym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście zagrasz na ultra na laptopach z GTX 1660 Ti. 16 GB RAM pozwoli na więszką wydajność bo masz już wtedy Dual Channel czyli 2 kości RAM - różnica to nawet +30% FPS w grach względem jednej kości.

 

Jeśli chodzi o propozycje z GTX 1660 Ti to jest to karta która wystarczy do zagrania w najnowsze gierki na kilka następnych lat. Aktualnie jest to najwydajniejsza sensownie wyceniona karta - wszytko lepsze (RTX 2070, RTX 2080) to mały przyrost mocy a ogromna dopłata (8-10 K za taki laptop).

 

Nie zanosi się aby w przeciągu pół roku miał nastąpić jakiś przełom który zmieniłby rynek. Jeśli laptop kupujesz za więcej niż miesiąc to warto byłoby wtedy zapytać ponownie ale dużych zmian w ofercie bym się nie spodziewał.

 

Osobiście uważam że zmiany wydajności są już kosmetyczne w nowym sprzęcie - przy procesorach jest to ok. 10% rocznie, grafika może z 25% o ile wyjdzie nowa generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...