Skocz do zawartości
Arowsky

4000-4500 zł Gry/Montaż wideo/Streamowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję zestawu do podanej ceny do montażu wideo, gier i czasem streamowania. Raczej wolałbym zmieścić się koło 4k. Zamierzam sprzedać swojego PC (doradźcie mi proszę ile mogę za niego wyciągnąć):

 

CPU: Intel i5-6600

GPU: Palit GTX 1060 6GB

Płyta główna MSI H110M

16 GB ram (2x8)

SSD Crucial MX500 256 GB

 

Jest możliwość wzięcia 2-2.5k za taki zestaw? Komputer ma 3 lata.

 

Co do kupna nowego, zależy mi na dobrym procku. I tutaj pytanie (wyleciałem z obiegu jakiś czas temu) czy warto teraz brać i7 od Intela? Czy ryzeny lepiej sobie poradzą z montażem i streamowaniem?

GPU przypuszczam RTX 2060, tylko nie wiem czy zmieszczę się w tym budżecie z dobrym prockiem i kartą za 2k.

Co do płyty głównej to nie mam pojęcia.

RAM pewnie 16 GB.

Do tego jakis SSD 512, w domu mam drugi SSD BX500 480 GB, wiec mysle ze styknie jako drugi.

 

Bardzo proszę o doradzenie i możliwie ewentualne wytlumaczenie dlaczego to i to :D

 

Dzieki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na allegro i poszukaj swoich podzespołów w aukcjach zakończonych.

Intel z QSV zdecydowanie lepiej wypadnie przy obróbce ale tutaj i tak będzie ciężko.

Sam CPU to koszt 1000 zł i to z allegro jeśli mówimy o i7 8700. Poniekąd też to kwestia softu w którym obrabiasz i czy ten soft korzysta z akceleracji QSV.

 

Mimo wszystko patrząc nawet na cenę i7 8700 na allegro, to ciężko będzie się zmieścić w budżecie 4000 zł. Za 4500 zł jest to możliwe ale też jeszcze dość mocno upchnięte.

 

https://proline.pl/koszyk/a71356d3 + CPU i7 8700 za około 1000 zł z allegro.

 

Wtedy masz:

 

- CPU 6/12 z quicksync gdzie żaden Ryzen nie ma podejścia przy obróbce

- RTX 2060 do grania

- SSD NVME 256 GB system i soft

- SSD NVME 512 GB odczyt surowego materiało

- HDD zapis gotowego rendera

 

Zestaw i do grania i dobrze nastawiono pod montaż.

Gdyby zostawił swój SSD, to wywalasz SSD M9P 256 i możesz myśleć o zmianie RTX 2060 na RX 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, dużo mi to rozjaśniło.

 

Niestety, całość wychodzi trochę za dużo, bardziej raczej bym skłaniał się do 4k. (zależy za ile sprzedam obecnego kompa).

 

Mam jednak kilka pytań do tego. Czy ryzeny tak bardzo odstaja od tej i7 jeśli chodzi o montaż? Jeśli tak to czemu? Jeśli nie tak bardzo, to może jednak lepiej kupić dużo tańszego ryzena? Jeśli byś mógł podlinkować do poczytania jakąś lekture, byłbym wdzieczny :D

 

I co do grafiki, czy RX 5700 będzie dużo lepszy od RTX 2060?

 

I czy ta płyta nie mogłaby być trochę tańsza?

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł odpowiedzieć na powyższe pytania.

 

Z góry bardzo dziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o montaż, to Intel ma znaczącą przewagę w postaci iGPU i quicksync video. Najlepsza forma akceleracji. RX 5700 będzie lepszy od RTX 2060. Z płyty nie ma co schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Ten montaż to nie jest taki wysoki poziom, przynajmniej narazie. Bardziej poszukuje kompa do gier i streamowania, dlatego sie zastanawiam czy jednak warto tyle doplacac to i7 8700 (wolalbym jednak kupic nowy, jakos nie ufam używkom). Patrzac tutaj to te ryzeny calkiemm dobrze sobie radza, czy nie? Chciałbym sie jednak utrzymac raczej tej dolnej granicy 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny do streamowania są świetne, w grach też sobie radzą ale już obróbka wideo to typowo Intel - czemu, to wspomniał Caps.

 

Więc musisz sobie odpowiedzieć na pytanie na czym ci zależy najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie jednak bedzie służył do gier i streamowania, choć czasem też coś zmontuje. Nie ukrywam, że wolałbym i7, ale patrząc na cene, to ciężko byłoby się zmieścić w 4k. Dlatego pytanie, czy to będzie AŻ TAKA różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz Ryzena 5 3600 to w grach masz taką samą wydajność jak na i7 8700 (plus minus). W obróbce wideo z kolei przewaga będzie znacząca z uwagi na ten quicksync.

 

Natomiast do połączenia grania i streamowania to poważnie rozważyłbym Ryzena 7 2700X - 8 rdzeni zrobi tutaj swoje. Chyba, że planujesz streamować po GPU, to wtedy pewnie najlepiej iść w RTX 2060 Super kosztem CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawialem sie na Ryzenem 7 2700X. Do tej pory streamowalem po GPU ze wzgledu na dosc slaby procesor, ktory tego nie uciągał. Nie wiem jak to bedzie w przypadku Ryzenów, czy streamowanie po CPU nie bedzie wplywalo na jakosc gry? Czy spokojnie uciagnie streamowanie w 720p 60fps?

Edytowane przez Arowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 2700X to generalnie bardzo dobry procek do streamu więc nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyszło coś takiego https://www.x-kom.pl/lista/8vnrqhyy6

 

Teraz mam kilka pytań :D

 

1. Czy ten SSD będzie spoko? Szczerze mówiąc pierwsze o nim słysze. Czy nie lepszy byłby Crucial MX500?

2. Czy Ryzen 7 2700X bedzie dobrym wyborem do tego zestawu?

3. Która wersję karty najlepiej wybrać?

4. Czy ta płyta główna jest ok? Bedzie sie dalo na niej spoko podkrecac?

5. Czemu wszyscy na forum polecaja koszyki z proline? Przez najlepsze ceny? Gdzie najlepiej zamawiac (ze złożeniem)?

 

Przepraszam za dość glupie pytania, ale nie chce kupowac w ciemno :D

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw tylko taki poglądowy, dlatego zadałem pytanie numer 5 :P

Możliwe, że po prostu im jest wygodniej składać na proline, a przepisanie podzespołów do morele czy xkom nie ma problemu i każdy z nas to może zrobić. Oni składają Tobie podzespoły, a Twoim zadaniem jest kupić gdzie chcesz i jak. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline ogólnie ma niższe ceny ale kupować niech kupuje każdy gdzie chce.

 

RTX 2060 w cenie ponad 1700 zł wg mnie bardzo mało opłacalny gdzie za 150 zł są modele RTX 2060Super.

J/w napisali tańszy CPU w innym sklepie i praktycznie masz na RTX 2060 Super. B450 Pro MAX w proline też tańsza od 60 zł więc można skleić lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline ogólnie ma niższe ceny ale kupować niech kupuje każdy gdzie chce.

 

RTX 2060 w cenie ponad 1700 zł wg mnie bardzo mało opłacalny gdzie za 150 zł są modele RTX 2060Super.

J/w napisali tańszy CPU w innym sklepie i praktycznie masz na RTX 2060 Super. B450 Pro MAX w proline też tańsza od 60 zł więc można skleić lepiej.

No chyba, że po zakupie u nich powiesz negatywną opinię to CYK pozewik na 50 koła haha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wychodzi w takim razie coś takiego :Dhttps://www.mo rele.net/inventory/info/b7602bc8/

 

Pozostałe pytania dalej zostają :D

 

1. Czy ten SSD będzie spoko i czy nie lepszy byłby Crucial MX500?

2. Czy Ryzen 7 2700X bedzie dobrym wyborem do tego zestawu?

3. Która wersję karty najlepiej wybrać?

4. Czy ta płyta główna jest ok? Bedzie sie dalo na niej spoko podkrecac?

 

Dajcie proszę znac co myślicie o tym zestawie i czy dałoby rade jakoś zejsc jeszcze troche z ceny

 

Z góry wielkie dzieki.

Edytowane przez Arowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - KLIK LINK

 

Płytę dałem ładniejszego moim zdaniem Aorusa. Tak ten SSD będzie spoko. Obudowa ciut większa AR5. Zasilacz modularny 550w z lepszym certyfikatem 80+Gold. Wydajniejsze chłodzenie Fortis 3. Gry są w gratisie do procesora i płyty, to od koszyka odejdzie 797zł.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC procesora oprócz zwiększenia fps-ów zwiększa również temperaturę procesora a to wiąże się z częstszą wymianą pasty termoprzewodzącej, no i koniecznością wyboru płyty z mocną sekcją zasilania. Poniżej lista z której wynika, że płyta B450 Aorus Elite nie ma dużo gorszej sekcji od MSI B450-A PRO, więc lekkie OC Ryzena 2700X da radę wykonać. Piszą też, że w chłodnej obudowie radzi sobie z podkręconym 2700X a wyglądem w obudowie z oknem robi robotę. ;)

 

Ryzen 2700 bez X po OC tez daje radę a jest tańszy. Co sądzisz.

https://forums.hardwarezone.com.sg/hardware-clinic-2/asus-crosshair-viii-hero-wifi-x570-motherboard-amd-ryzen-9-3900x-killer-combo-6073853.html

 

https://i.redd.it/7n48gewun0p21.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista listą, ona jest podglądowa i teoretyczna, i nie jest 100% wyznacznikiem czegokolwiek. Testy pokazują, że o ile z 6-rdzeniowymi Ryzenami to VRM z Gigabyte sobie radzi, tak z 8-rdzeniowymi już tak sobie z naciskiem na kiepsko, temperatury są wysokie i sekcja wymaga dodatkowego nawiewu - szczególnie jeśli ktoś ma jeszcze w planach OC.

 

Moim zdaniem ta płyta to słaby wybór pod 2700X czy 2700. Ogólnie - pod więcej, niż 6 jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej celować w MSI B450 Gaming Plus MAX / MSI B450 Tomahawk MAX, może być też tańszy MSI B450A-Pro.

 

Można też szukać MSI X470 GAMING PLUS MAX, gdzie dostajesz jeszcze lepszą sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie od msi z radiatorem

 

Wyszlo cos takiego: https://www.mo rele.net/inventory/info/8540ae7e/

 

Bardzo proszę o opinie, czy wszystko jest takie jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • MSI 321URX do kupienia w Łowiczu. Możliwe, że to zwrot @PiPoLiNiO teraz sprzedawany stacjonarnie jako ekspozycyjny https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-mpg-321urx-qd-oled-31-5-3840x2160px-240hz-0-03-ms-gtg  
    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...