Skocz do zawartości
makatanka

Co do FX-8350? 1070, 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój komp tak jak w stopce. Ostatnio sprzedalem swojego średniaka RX 580 8GB. I teraz sie zastanawiam nad jakims GTX 1070(ti) lub 1080(ti). Jesli chodzi o 1080ti to w moim mieście dostępne są tylko 2 suszarki 1400zł MSI i 1500zł GIGABYTE (jest jeszcze zwykły 1080 ARMOR za 1300zł). A z 1070ti to za 1100zł asus Strix i zwykły 1070 msi gaming X za 900zł lub suszarka 1070 msi za 750zł z koparki. Co tu wybrać hmmm RTX odpadają jak narazie bo za drogie. Swojego rxa sprzedałem za 700zł (rok temu 1400 kosztował... :|) i chciałbym kupić coś do max 1500zł. Chociaz i ta kwota wydaje mi sie zbyt duża bo chyba lepiej sie opłaca kupic ps4 pro... Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max.GTX 1070/1660 Ti,ale tego FX-a wtedy wypada podkręcić do 4,5-4,6 GHz

Edit.w Sygnaturce masz podkręconego FX-a

 

Jak myślisz o lepszej grafice niż GTX 1070,to zastanów nad wymianą platformy przykładowo na Ryzena 2600/3600

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój komp tak jak w stopce. Ostatnio sprzedalem swojego średniaka RX 580 8GB. I teraz sie zastanawiam nad jakims GTX 1070(ti) lub 1080(ti). Jesli chodzi o 1080ti to w moim mieście dostępne są tylko 2 suszarki 1400zł MSI i 1500zł GIGABYTE (jest jeszcze zwykły 1080 ARMOR za 1300zł). A z 1070ti to za 1100zł asus Strix i zwykły 1070 msi gaming X za 900zł lub suszarka 1070 msi za 750zł z koparki. Co tu wybrać hmmm RTX odpadają jak narazie bo za drogie. Swojego rxa sprzedałem za 700zł (rok temu 1400 kosztował... :|) i chciałbym kupić coś do max 1500zł. Chociaz i ta kwota wydaje mi sie zbyt duża bo chyba lepiej sie opłaca kupic ps4 pro... Co polecacie?

Ja bym w ogóle zaczął od zmiany platformy. Optymalnie Ruzen 5 3600 + płyta + ram. Stare bebechy do sprzedaży. Wersja budżet to Ryzen 5 2600 i za jakiś czas zmiana na zen2 lyb zen3. Jeżeli wolisz Intela, to I5 9400f. Nie ma obecnie lepszego proca do gier w kategorii współczynnik cena/jakość. Jak robisz coś wiecej oprócz grania, Ryzen 2600 będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do 4k czy do full HD?

W sygnaturce autora jest monitor full HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie powiem tak na tym RX 580 8GB gigabyte nie narzekałem cały czas sie zastanawiam po co go sprzedalem bo wydaje mi sie ze był to taki złoty środek jesli chodzi o mojego procka, bo każda inna lepsza bedzie sie dusić. Ale cały czas mając grafę od AMD przy FX przypominało się to, że niby FXy lepiej współgrają z Nvidią, że niby wielowątkowość FXa potrafi być lepiej wykorzystana przy współpracy sterowników od Nvidii... Tak kiedyś mówili, nie wiem czy to jeszcze aktualne. Do mojego obecnego konfiga to GTX 1070 to MAX to wiem i nie bede sie spierał. Ale tak myślałem, żeby wyrwać gdzies okazyjnie 1080ti pod przyszłą platformę.

Edytowane przez makatanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz TV 4k miszczónju ;)

Dobra,przeoczyłem ;)

 

Ale cały czas mając grafę od AMD przy FX przypominało się to, że niby FXy lepiej współgrają z Nvidią, że niby wielowątkowość FXa potrafi być lepiej wykorzystana przy współpracy sterowników od Nvidii... Tak kiedyś mówili, nie wiem czy to jeszcze aktualne.

To jest aktualne,dalej sterowniki od AMD dają większy narzut na procesor,może przez pryzmat czasu się zmniejszył

 

Ale tak myślałem, żeby wyrwać gdzies okazyjnie 1080ti pod przyszłą platformę.

Z 1080Ti będzie ciężko wyrwać okazyjnie ok.2 tys.zł stoją używki,które nie widziały kryptowalut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o RX Vega 64 ?

Do FX-a odpada,dodatkowo Vega 64 ma spory pobór prądu,co w połączeniu z podkręconym FX,będziesz potrzebował mocniejszy zasilacz(u ciebie 550W może być "na styk")

Także Vega 64 bardzo będzie się grzała,co będzie wymagać bardzo przewiewnej obudowy.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle 1080-1080ti da radę na tym zasilaczu co mam ?

1080 na pewno,a co do 1080Ti aż takiej pewności nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie masz na tym fxie przy 4.6 ? bo jak nie masz poboru przez cepa rzędu 200-250W :E :E to ten zasilacz ogarnie ten zestaw z 1080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet GTX 1070 bedzie sie nudzil przy tym procesorze, nie wspominajac o szybszych kartach. Nie wiem czemu go polecacie. Do tego zestawu najlepiej GTX 1060 6GB. Ogolnie trzeba bylo nie sprzedawac RXa.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet GTX 1070 bedzie sie nudzil przy tym procesorze, nie wspominajac o szybszych kartach. Nie wiem czemu go polecacie. Do tego zestawu najlepiej GTX 1060 6GB. Ogolnie trzeba bylo nie sprzedawac RXa.

To oczywiste ale do 4K można władować, ten fx na 4.6 (miałem taki sam z ramem 2x8 2000mhz) nie wykarmil nawet rtx 2060 w 1440p na 100% więc taka karta jedynie jeśli autor chce uzywać do 4k inaczej bezsensu

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste ale do 4K można władować, ten fx na 4.6 (miałem taki sam z ramem 2x8 2000mhz) nie wykarmil nawet rtx 2060 w 1440p na 100% więc taka karta jedynie jeśli autor chce uzywać do 4k inaczej bezsensu

RTX 2060 bliżej do GTX 1070 Ti/1080.

W sumie w full HD 1070 może być blokowany przez FX-8350@4,6 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 bliżej do GTX 1070 Ti/1080.

W sumie w full HD 1070 może być blokowany przez FX-8350@4,6 GHz

No właśnie dlatego piszę że nawet 2060 była blokowana i to w 1440p a gdzie do wykarmienia 1080ti ta karta przy tym cpu jedynie do 4K chociaż i tak chrupnięć przez ten cpu i wolny ram autor nie uniknie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

nie ma zadnego 'narzutu' na sterownikach AMD, prosze wejsc na dowolny filmik porownujacy podobne karty graficzne od amd i nvidii (np. rx 5700xt vs rtx 2070) z pelnymi statystykami i zobaczycie, ze przy podobnej ilosci klatek obciazenie cpu bedzie z grubsza takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

Może niech kupi RTX2080Ti do FXa? Cóż za skrajności na tym forum, i7 4790k@4.7Ghz za słaby do gier, a do FXa polecają topowe karty?

 

 

50fps to średnie maksimum dla tego CPU w nowych grach. Zatem potrzebuje karty, co wyświetli ok 50fps na max detalach.

 

Nie odczujesz dużego przyrostu względem RX580 8GB, bo ta karta i tak była miejscami za mocna do FXa. Tak na wyrost do tego CPU będzie GTX1660.

 

Sprzedaj tego klamota, CPU + ram + mobo, trafisz jelenia, to jeszcze dobry pieniądz weźmiesz.

 

następnie kup i5 9400f/ryzena 2600 + mobo i ram do tego GTX1660 i da ci to znacznie większa wydajność w grach niż byś do tego FXa włożył RTX2080Ti

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 1070 będzie sporo lepiej niż na RX 580, narzut też mniejszy. Chyba że planujesz szybki upgrade bebechów to można brać mocniejsze karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem troche co? w 4K można grać bo fx wygeneruje te 50-60 klatek na 1660 pogra w 4K na tylu czy na rx 580 ? :E

pisałem że do każdej innej rozdziałki nie ma sensu. Nie raz widziałem jak ludzie kupowali pod taka rodziałke 1080Ti do tego cpu i jakoś to chodziło :E

FX z radeonem działa fatalnie i to jest fakt w miejscach procesorowych jest znacznie lepszy fps na kartach zielonych miałem r9 290X pozniej gtx 1060 na tym samym cpu więc protestowałem trochę.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem troche co? w 4K można grać bo fx wygeneruje te 50-60 klatek na 1660 pogra w 4K na tylu czy na rx 580 ? :E

pisałem że do każdej innej rozdziałki nie ma sensu. Nie raz widziałem jak ludzie kupowali pod taka rodziałke 1080Ti do tego cpu i jakoś to chodziło :E

FX z radeonem działa fatalnie i to jest fakt w miejscach procesorowych jest znacznie lepszy fps na kartach zielonych miałem r9 290X pozniej gtx 1060 na tym samym cpu więc protestowałem trochę.

 

Jakie on ma 4k? Gdzie on ma 4k? Mówisz o tym low-endowym TV 4k z matrycą 60Hz, gdzie motion flow sprawi, że będzie mydło a nie 4k...?

 

Poza tym ten FX notuje spadki w grach w okolice 30fps, więc jak lubi grać z dropami, zgrzytami i w zamydlonym pseudo 4k, to niech ładuje 2080Ti :E Masochistów też trzeba szanować.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie on ma 4k? Gdzie on ma 4k? Mówisz o tym low-endowym TV 4k z matrycą 60Hz, gdzie motion flow sprawi, że będzie mydło a nie 4k...?

 

Poza tym ten FX notuje spadki w grach w okolice 30fps, więc jak lubi grać z dropami, zgrzytami i w zamydlonym pseudo 4k, to niech ładuje 2080Ti :E Masochistów też trzeba szanować.

Nie ważne gdzie, na początku tematu nie było pewności do którego ekranu ma być ta karta bo wątpliwe było żeby autor wspominał o 1080Ti do tego monitora fullhd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne gdzie, na początku tematu nie było pewności do którego ekranu ma być ta karta bo wątpliwe było żeby autor wspominał o 1080Ti do tego monitora fullhd :E

 

Ważne bo:

 

po 1 - grać na tym TV to trzeba mieć wadę wzroku jak Stępień z 13 posterunku

po 2 - mając taką wadę wzroku, to i 1080P będzie aksamitne

po 3 - niezależnie od wybory ekranu i karty i tak będą dropy i zacięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...