Skocz do zawartości
makatanka

Co do FX-8350? 1070, 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, już postanowione, że biorę 2700x :) Gigabyte b450 Elite i 2x16 GB fury 3200. A stara płyta z procem i ramem wisi na olx za 999zl jak coś :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stara płyta z procem i ramem wisi na olx za 999zl jak coś :>

Spokojnie za taką kwotę ktoś kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już postanowione, że biorę 2700x :) Gigabyte b450 Elite i 2x16 GB fury 3200. A stara płyta z procem i ramem wisi na olx za 999zl jak coś :>

Już ci to ktoś kupi za 1K :lol2: ja sprzedałem tego cpu z lepszymi pamięciami i z plytą na równym poziomie za 650zl razem na allegro, u ciebie nie dość że taka cena to jeszcze olx, zrób lepiej aukcje na allegro bo ludzie się boją tam kupować :thumbup:

 

Edit. Sory ty masz 32GB ramu no ale pamięci mimo wszystko wolniejsze w tym wypadku może za 750-800pln pójdzie. za 1K to można mieć już ryzena 1600 z płytą i pamięciami.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci to ktoś kupi za 1K :lol2: ja sprzedałem tego cpu z lepszymi pamięciami i z plytą na równym poziomie za 650zl razem na allegro

I tak dużo dostałeś... Płyta plus procek 300zł jest na olx. 8GB to 100zł.

 

Poza tym kto kupi do tego procka 32GB ramu w zestawie? Raczej nie gracz... W sumie nikt mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kto kupi do tego procka 32GB ramu w zestawie? Raczej nie gracz... W sumie nikt mi nie przychodzi do głowy.

Ciężko kogoś znaleźć,kto by potrzebował 32GB ramu do FX-a,bo sam proc już jest słaby,a do półpro/profesjonalnej pracy są już dużo lepsze wybory w postaci Ryzena czy HEDT

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak dużo dostałeś... Płyta plus procek 300zł jest na olx. 8GB to 100zł.

 

Poza tym kto kupi do tego procka 32GB ramu w zestawie? Raczej nie gracz... W sumie nikt mi nie przychodzi do głowy.

Jaka ta płyta :Up_to_s: do fxa trzeba mieć solidne mobo żeby nie doświadczyć throttlingu więc byle paździerz tego cpu nie ogarnie, pamięci miałem 2x8 1866 CL9 więc poszły za 220 a kosztowały 520 :E do fxa można spokojnie dać 16gb ramu nie jest tak że wszystko powyżej 8 jest niewykorzystywane, sam miałem 2x4 i zmieniłem kiedyś tam na 2x8 zanim zmieniłem platformę i była spora różnica bo gry się nie cięły przez brak pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ta płyta :Up_to_s: do fxa trzeba mieć solidne mobo żeby nie doświadczyć throttlingu więc byle paździerz tego cpu nie ogarnie, pamięci miałem 2x8 1866 CL9 więc poszły za 220 a kosztowały 520 :E do fxa można spokojnie dać 16gb ramu nie jest tak że wszystko powyżej 8 jest niewykorzystywane, sam miałem 2x4 i zmieniłem kiedyś tam na 2x8 zanim zmieniłem platformę i była spora różnica bo gry się nie cięły przez brak pamięci.

 

problem w tym, że ten CPU to paździerz i niezależnie od płyty ta platforma jest już mało warta, bo zwyczajnie słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj już tak nie krytykujcie tego fxa bo wcale nie jest taki słaby :) Gdyby nie to, że FPS w niektorych grach potrafi spasc do 30 (Wildlands na ultra) ale waha sie pomiedzy 40-50 to to dla mnie jest to zadowalający wynik. Bo kompa mam od 2012 roku a tylko grafy zmieniam co jakis czas i dalej daje radę :) a nie gram w nic na srednich zawsze cisne wszystko na ultra, takze pewnie gdybym z czegos zrezygnował (jakis opcji graficznych) to i pewnie moglbym grac w 60fps. A przeciez gierki to nie wszystko, komp jest mega responsywny, nie doświadczam praktycznie na nim żadnych zacięć pracując w systemie gdy kopiuje duze pliki, rary, winrary i te sprawy... :D Wszystko sie robi migiem, że tak powiem a gdy w pracy siedze na komputerze firmowym na jakiejs i5-3470 8gb i ssd i robie proste rzeczy typu subiekt, sello poczta, przeglądarka internetowa to czasem tak muuuuullii ze tylko restart. A u siebie mam odpaloną giere, jakiś strim na YT, coś się pobiera :> malwarebytes w tle i czasem potrafię zapomnieć, że gre mam zminimalizowaną i odpalam film bluray z płyty lub jakiś online:) i to wszystko hula :) No ale trzeba iśc z biegiem czasu i odświeżyć maszyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czery już tak ma, ile ja się od niego osłuchałem na temat fxa :E chlop się uwziął i będzie trzymał swoje zdanie do smierci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlop się uwziął i będzie trzymał swoje zdanie do smierci ;)

Tak ja kiedyś trzymałem swoje zdanie,pracując za długo na totalnym paździerzu typu Sempron 140 :E :E :E

Ten Sempron nadaje się tylko na breloczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeciez gierki to nie wszystko, komp jest mega responsywny, nie doświadczam praktycznie na nim żadnych zacięć pracując w systemie gdy kopiuje duze pliki, rary, winrary i te sprawy... :D

 

Mam telefon sagem x8 z 2005 roku robi to samo, ani sie oglądniesz i kopiuje pliki co dopiero nokia n73 z szuflady, zanim ja wyjmę to już wszystko zrobione :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja kiedyś trzymałem swoje zdanie,pracując za długo na totalnym paździerzu typu Sempron 140 :E :E :E

Ten Sempron nadaje się tylko na breloczek

Tylko że on nigdy nie miał FX'a i jest jednym z hejterów tego cpu bo kiedyś było o nim glośno :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon sagem x8 z 2005 roku robi to samo, ani sie oglądniesz i kopiuje pliki co dopiero nokia n73 z szuflady, zanim ja wyjmę to już wszystko zrobione :E .

 

rozumie, że moja i jak i Twoja odp jest przenośnią :D każdy wie o co chodzi :D I nie jest to na pewno paździerz jak to kolega wyżej nazwal FXa :) ale fakt faktem z najnowszymi gierkami nie radzi sobie zbyt dobrze, nie ma co ukrywać upływ czasu i zastosowanej technologii jest widoczny :)

 

Ale postanowione niedługo będzie B450 elite R7 2700x i mam nadzieje ze w połączeniu z GTX 1070 jakoś to będzie hulało :) a stare bebszki będą sobie wisiec na olx aż znajdzie się chętny.

Edytowane przez makatanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że on nigdy nie miał FX'a i jest jednym z hejterów tego cpu bo kiedyś było o nim glośno :E

Pewnie to były czasy,gdy jeszcze tutaj nie byłem aktywny na tym forum(ba,zdobyć tego FX-a,nie mówiąc o płycie i ramach DDR3 kilka lat temu to było dla mnie abstrakcja)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to były czasy,gdy jeszcze tutaj nie byłem aktywny na tym forum(ba,zdobyć tego FX-a kilka lat temu to było dla mnie abstrakcja)

Moja rozmowa z nim na temat tego proca jeszcze jak go miałem była nie tak dawno, byłeś już na forum :E ja mając 8350 nie narzekałem na samym początku premiery było najgorzej na nim pózniej jak gry korzystały z 8 wątków to się wydajność poprawiła a np na intelu 4/4 pogorszyła i już nie było tak tragicznie jak na początku a dużo lepiej, teraz wiadomo pasuje mieć jakieś 6/12 i znów fx sobie radzi nieco gorzej ;) ale w grach singleplayer używałem go nawet z rtx 2060 i karta potrafiła chodzić w full hd na 75-85% po przeskalowaniu do 1440p na full. Kwestia ustawień tego proca na wysokie taktowanie + dobre chłodzenie i dobra płyta i ram 2x8 2000+ i proc sobie radził wcale nie było tak jak to piszą że będziesz miał w każdej grze 30-40fps...

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym ryzenem 2700x ten GTX 1070 bedzie lepiej działał od RX 580 8GB którego mialem wczesniej? Czy nie potrzebnie RXa sprzedałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym ryzenem 2700x ten GTX 1070 bedzie lepiej działał od RX 580 8GB którego mialem wczesniej? Czy nie potrzebnie RXa sprzedałem?

1070 jest lepszą kartą :E będzie znacznie lepiej. Dobrze że wziąłeś wersję z X skoro nie chcesz nic grzebać w ustawieniach

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj już tak nie krytykujcie tego fxa bo wcale nie jest taki słaby :) Gdyby nie to, że FPS w niektorych grach potrafi spasc do 30 (Wildlands na ultra) ale waha sie pomiedzy 40-50 to to dla mnie jest to zadowalający wynik. Bo kompa mam od 2012 roku a tylko grafy zmieniam co jakis czas i dalej daje radę :) a nie gram w nic na srednich zawsze cisne wszystko na ultra, takze pewnie gdybym z czegos zrezygnował (jakis opcji graficznych) to i pewnie moglbym grac w 60fps. A przeciez gierki to nie wszystko, komp jest mega responsywny, nie doświadczam praktycznie na nim żadnych zacięć pracując w systemie gdy kopiuje duze pliki, rary, winrary i te sprawy... :D Wszystko sie robi migiem, że tak powiem a gdy w pracy siedze na komputerze firmowym na jakiejs i5-3470 8gb i ssd i robie proste rzeczy typu subiekt, sello poczta, przeglądarka internetowa to czasem tak muuuuullii ze tylko restart. A u siebie mam odpaloną giere, jakiś strim na YT, coś się pobiera :> malwarebytes w tle i czasem potrafię zapomnieć, że gre mam zminimalizowaną i odpalam film bluray z płyty lub jakiś online:) i to wszystko hula :) No ale trzeba iśc z biegiem czasu i odświeżyć maszyne

 

Nie no FPS pomiędzy 40-50 fps ze spadkami do 30 to fenomenalna rozgrywka. Pozostaje wstać, otworzyć okno, wyrzucić kompa, zamknąć okno i iść zrobić sobie kanapki w ciszy zdusić gniew.

Grasz we wszystko na ultra, jest to dla ciebie zadowalający wynik, to po cholerę ten temat? Graj dalej. Masochistów też trzeba szanować.

"Komp responsywny" - w systemie zacięcia doświadczałem ostatnio na Pentium II 400mhz, od tego czasu każdy komp jest na tyle reposnsywny że wszystkie prace systemowe wykonuje jak każdy inny.

 

Czery już tak ma, ile ja się od niego osłuchałem na temat fxa :E chlop się uwziął i będzie trzymał swoje zdanie do smierci ;)

 

Bo mam rację

 

Tylko że on nigdy nie miał FX'a i jest jednym z hejterów tego cpu bo kiedyś było o nim glośno :E

 

Otóż nie, parę lat temu broniłem FXa, bo miał rację bytu i nie było nic lepszego w cena/wydajność ponad FX-6300. Teraz to już za słabe procesory, wyszły gry siedzące na CPU i koniec kropka.

 

Moja rozmowa z nim na temat tego proca jeszcze jak go miałem była nie tak dawno, byłeś już na forum :E ja mając 8350 nie narzekałem na samym początku premiery było najgorzej na nim pózniej jak gry korzystały z 8 wątków to się wydajność poprawiła a np na intelu 4/4 pogorszyła i już nie było tak tragicznie jak na początku a dużo lepiej, teraz wiadomo pasuje mieć jakieś 6/12 i znów fx sobie radzi nieco gorzej ;) ale w grach singleplayer używałem go nawet z rtx 2060 i karta potrafiła chodzić w full hd na 75-85% po przeskalowaniu do 1440p na full. Kwestia ustawień tego proca na wysokie taktowanie + dobre chłodzenie i dobra płyta i ram 2x8 2000+ i proc sobie radził wcale nie było tak jak to piszą że będziesz miał w każdej grze 30-40fps...

 

To po co zmieniałeś skoro Ci wystarczała ta wydajność? Poza tym sam mi przyznałeś rację w tej dyskusji.

 

Tak mam na high opcje "jakość efektów" to jest opcja typowo fizyczna i przy ultra na słabszych procesorach przy wybuchach występują sekundowe zacinki, fpsu nie zmienia czy mam tam średnie wysokie czy ultra ale na wysokich już nie ma zacięć przy dużych wybuchach.

 

W takiej sytuacji jak ty pokazałeś film to wiadomo że ten fx już wymięka(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś wyżej to nie jeden proc wymiękłby przy takiej sieczce w BFie, na FXie dało się grać w single i w bf'a na 32 graczach, wymiękał dopiero przy 64 graczach więc nawet nie grałem w tym trybie na nim :thumbup:

Robiłem też test na środku rynku w novigradzie atakując strażników i pisałeś że więcej jak 40fps nie bede miał

+ nagrywanie zjadło jeszcze ~5 klatek po prostu według ciebie wydajność tego proca była jakieś ~40% gorsza niż realnie była. :thumbup: Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś wyżej to nie jeden proc wymiękłby przy takiej sieczce w BFie, na FXie dało się grać w single i w bf'a na 32 graczach, wymiękał dopiero przy 64 graczach więc nawet nie grałem w tym trybie na nim :thumbup:

Robiłem też test na środku rynku w novigradzie atakując strażników i pisałeś że więcej jak 40fps nie bede miał

+ nagrywanie zjadło jeszcze ~5 klatek po prostu według ciebie wydajność tego proca była jakieś ~40% gorsza niż realnie była.

 

Szkoda, że ja przy tej samej karcie miałem tam ponad 100fps, a ty 55. 5 letnia gra, super wynik. I to zapewne przy efektach cząsteczkowych na high nie na ultra :) Nie raz pokazałeś jak manipulujesz wynikami - w bf 5 biegałeś po pustyni, beż żadnej akcji i mówiłeś że masz utrzymane 60 FPS :E

 

BF single/na 32 graczy bez komentarza - na pół gwizdka można wszystko testować i powiem Ci, że w Metro exodus mam 100FPS z włączonym DXR, patrząc w niebo, no ale mam...

 

 

 

 

Wspaniały procesor. Nic tylko zrobić locka na konsolowe 30fps, bo szarpie to, że aż oczy puchną.. No ale w AC Odyssay i tak nie utrzyma ;(

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ja przy tej samej karcie miałem tam ponad 100fps, a ty 55. 5 letnia gra, super wynik. I to zapewne przy efektach cząsteczkowych na high nie na ultra :) Nie raz pokazałeś jak manipulujesz wynikami - w bf 5 biegałeś po pustyni, beż żadnej akcji i mówiłeś że masz utrzymane 60 FPS :E

 

BF single/na 32 graczy bez komentarza - na pół gwizdka można wszystko testować i powiem Ci, że w Metro exodus mam 100FPS z włączonym DXR, patrząc w niebo, no ale mam...

 

 

 

 

Wspaniały procesor. Nic tylko zrobić locka na konsolowe 30fps, bo szarpie to, że aż oczy puchną.. No ale w AC Odyssay i tak nie utrzyma ;(

To jest nagrywane w 1440p ULTRA z modami więc wątpie że miałeś 100 na rtx 2060 tam :E nie mowiłem nigdy że jest wspaniały ale ty masz taki uraz do tego cpu ze nie wiem jak to opisać i dlaczego :E jedno jest pewne grać się na nim da do tej pory.

5Letnia gra a proc ma ponad 7lat to cpu jest z czasów sandy a nie twojego poprzedniego i7 7700

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nagrywane w 1440p ULTRA z modami więc wątpie że miałeś 100 na rtx 2060 tam :E nie mowiłem nigdy że jest wspaniały ale ty masz taki uraz do tego cpu ze nie wiem jak to opisać i dlaczego :E jedno jest pewne grać się na nim da do tej pory

 

Bo pewnie w ultra 1080p bez modów FX ma tam 120fps..

 

Po co wymieniłeś FXa? Skoro daje radę we wszystko grać?

 

Pewnie... Da się grać na i5 2400 + GTX750ti we wszystko. Kurdę sprzedaje swojego kompa, kupię coś za 500zł, bo przecież da się grać :lol2:

 

5Letnia gra a proc ma ponad 7lat to cpu jest z czasów sandy a nie twojego poprzedniego i7 7700

 

:E Argumenty mistrzowskie. Wiesz który mamy rok? Po co żyć przeszłością? Zostaw tego Wiedźmina jako argument za FXem.

 

Teraz ten CPU prezentuje poziom spadków do 30fps w większości gier AAA.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie w ultra 1080p bez modów FX ma tam 120fps..

 

Po co wymieniłeś FXa? Skoro daje radę we wszystko grać?

w 1080p miał 75 to dla ciebie już nie jest grywalne wiem ale dla wielu ludzi jest, zmieniłem bo często zmieniam sprzęt druga sprawa że gram w BFV a tam 60fps to za mało w W3 jak juz o nim mowa dobrze mi się grało na tym fxie w grach które mogą spokojnie chodzić w okolicy 60fps można grać do dzisiaj.

Rozmowa z tobą nie ma sensu dalsza to jest proc za 2 stówy chłopie a ty jedzisz po tym jakby kosztował 8-9stów i prezentował taką wydajność akurat na i5 2400 ciężko w coś zagrać nowszego bo scina z powodu 4 gołych rdzeni

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1080p miał 75 to dla ciebie już nie jest grywalne wiem ale dla wielu ludzi jest, zmieniłem bo często zmieniam sprzęt druga sprawa że gram w BFV a tam 60fps to za mało w W3 jak juz o nim mowa dobrze mi się grało na tym fxie w grach które mogą spokojnie chodzić w okolicy 60fps można grać do dzisiaj

 

Po 1 przestań mi wmawiać coś czego nie powiedziałem

Po 2 Gratulacje testerze, zrobiłeś bottleneck GPU pokazując mi test CPU?

 

pozostałość bez komentarza. CPU do gier, to do gier, a nie do szukania tytułu w którym utrzyma 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 przestań mi wmawiać coś czego nie powiedziałem

Po 2 Gratulacje testerze, zrobiłeś bottleneck GPU pokazując mi test CPU?

 

pozostałość bez komentarza. CPU do gier, to do gier, a nie do szukania tytułu w którym utrzyma 60fps.

Wystarczy mi to że godzine mi wmawiałeś 35-40fps a było 55-60 w novigradzie podczas atakowania strażników w 1440p więc pokazało to żę nigdy nie miałeś do czynienia z tym procem i powielasz mity + testy liptona na płycie z throttlingiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...