Skocz do zawartości
tomskyy

[Zestaw] Zestaw do oceny 7000 zł do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy mógłbym poprosić o ocenę zestawu? Chciałbym wiedzieć czy wszystko tu będzie działało i grało tak jak należy. Nie wiem czy wziąłem dobry zasilacz (w sumie pierwszy lepszy 600W) i RAMy. Zestaw wyjdzie w x-kom 7060 zł + dorzucę montaż + pewnie jakiś mały rabat bo będę brać jeszcze u nich kilka rzeczy w tym monitor. Zestaw ma być typowo do grania. Czy na tym zestawie pogram w najbliższe wychodzące tytuły na maksymalnych ustawieniach w 1440p? Kupuję też monitor i wydaje mi się, że warto już do takiego zestawu kupić 1440p więc chciałbym grać w tej rozdzielczości na maksymalnych ustawieniach.

 

Karta graficzna - Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 - 3439 zł

Procesor - AMD Ryzen 7 3700x - 1549 zł

Płyta główna - B450 Tomahawk MAX vs Msi B450 Gaming Plus MAX (bardziej skłaniałbym się ku Tomahawk jeśli chodzi o sam wygląd ale 50 zł więcej) 549 zł vs 499 zł

RAM - HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB) - 449 zł

Dysk - ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro - 349 zł

Obudowa - SilentiumPC Armis AR7X TG RGB (czy jest coś równie ciekawego w tej cenie - 429zł?)

Zasilacz - Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold -399 zł

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zmieniłem zasilacz na ten od SilentiumPC. Co do coolera zostanę przy tym bo nie mam zamiaru (przynajmniej na razie) podkręcać procesora, a słyszałem, że ten boxowy nie jest taki zły i pewnie da radę. Co do obudowy nie wygląda źle. Popatrzę na opinie, chociaż wizualnie chyba bardziej podoba mi się jednak Armis AR7X (no i ma 4 wentylatory zamiast 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 300 zł taniej masz https://proline.pl/koszyk/54511507

Lepszy zasilacz + chłodzenie CPU.

 

Jeżeli zależy na LED RGB, to https://proline.pl/koszyk/a7a08df5 choć kłania się dostępność obudowy bo ciężko w chwili obecnej ją dostać.

 

Trzymając się Twojego, płyta która tańsza w x-kom, zasilacz Focus GX czy Plus 550-650W.

 

No i pod taki zestaw jak najbardziej szkło 1440p.

 

Dzięki, zmieniłem zasilacz na ten od SilentiumPC.

 

Nie bierz tego zasilacz mając do wyboru Seasonica Focus Plus czy GX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, GPU+CPU za 5k a plyta b450 i do tego niezbyt dobry zasilacz :hmm:

Zrob sobie przysluge i zaopatrz sie w lepsze mobo (np. Asus X570 TUF Gaming) i porzadny zasilacz na lata (najlepiej zadaj pytanie w dziale "Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 Tomahawk czy Gaming Plus bez problemu poradzą sobie z 3700X więc ta dopłata do X570 niekoniecznie aż tak mocno potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 Tomahawk czy Gaming Plus bez problemu poradzą sobie z 3700X więc ta dopłata do X570 niekoniecznie aż tak mocno potrzebna.

To prawda, ale z drugiej strony to +300pln przy zestawie za 7k... Plyta glowna to nie tylko VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie poza tym i poza dźwiękiem raczej więcej bym się nie doszukiwał. To już kwestia bardzo indywidualna. Przy rezygnacji z RGB jest to mimo wszystko do zrobienia razem z 3700X, RTX 2080 Super, Focus 550 i X570 oraz z pamieciami pod dobre OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie poza tym i poza dźwiękiem raczej więcej bym się nie doszukiwał. To już kwestia bardzo indywidualna. Przy rezygnacji z RGB jest to mimo wszystko do zrobienia razem z 3700X, RTX 2080 Super, Focus 550 i X570 oraz z pamieciami pod dobre OC.

 

Oczywiscie, jak najbardziej masz racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego zasilacz mając do wyboru Seasonica Focus Plus czy GX

 

A co będzie nie tak z tym od SilentiumPC? Mam zasilacz SPC w starym komputerze już 7 rok (550W z GTX670, i5 3470) i nigdy nie było żadnych problemów. Co przemawia na korzyść Seasonica?

 

Do płyty od Asusa nie będę dopłacać bo to max, który mogę wydać na PC, a też nie chciałbym rezygnować z RGB.

 

EDIT: Zamieniłem zasilacz na Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold tylko pytanie czy 550W wystarczy do takiego zestawu?

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supremo FM2 to bardzo dobry zasilacz, ale Seasonic daje ci mimo wszystko lepszą regulację napięć i niższe tętnienia. Oczywiście w codziennym użytku to nie praktycznie żadnego znaczenia - oba zasilacze spełniają normy z bardzo dużym zapasem.

 

Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika - chyba największym atutem Focusa względem Supremo jest 2x dłuższa gwarancja (aż 10 lat).

 

550W tu wystarczy, zestaw weźmie z ~ 350W pod obciążeniem w grach. Sam bym chyba jednak brał coś z 650W - zawsze większy zapas, zasilacz mniej się w środku grzeje i tym samym wentyl wolniej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że równie dobra - Palit najwyżej może być nieco cichszy pod obciążeniem, ale też nieco cieplejszy (choć nadal jest to poniżej 70 stopni).

 

Plusem Gigabyte Gaming OC jest rok dodatkowej gwarancji po rejestracji na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty idą chyba równo :) Co do zasilacza, jednak muszę wziąć SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold bo tego Seasonica nie mają. Mam nadzieję, że da radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help! Zapomniałem o karcie sieciowej wi-fi bo przecież na płycie tego nie ma, a nie podłączę się pod LAN w pokoju w którym będzie stał komputer. Totalnie nie mam pojęcia jaką wziąć. Nie chcę czegoś drogiego. Pomocy, bo już złożyłem zamówienie i będę musiał szybko pisać, żeby to dołożyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę grać sporo online więc potrzebuję czegoś co zapewni mi bezproblemową rozgrywkę online ale TOTALNIE się nie znam. Oglądanie Netflixa, HBOGo też wchodzi w grę. Ogarnie? Pierwsza jaka mi się rzuciła w oczy to ta https://www.x-kom.pl/p/241127-karta-sieciowa-asus-pce-ac56-1300mb-s-a-b-g-n-ac.html ale nie wiem co oferuje poza ładnym wyglądem.

 

EDIT: twoja propozycja tańsza, więc jeśli będzie OK do grania online to biorę

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko masz odpowiednio dobry zasięg w miejscu w którym stoi PC (i router), to nie będzie problemów.

 

Jesli nie przeszkadza ci zakup karty osobno w innym sklepie to warto rozważyć też www.morele.net/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wb1733d-i-wifi-802-11ac-bluetooth-5-pcie-dual-band-1734-mbps-4949071/ - sam mam taką u siebie w domu i mocno polecam - tu jest duży plus w postaci antenki na kablu, którą można sobie postawić w miejscu z najlepszym zasięgiem.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jakbym zamiast dokładać kartę sieciową zmienił płytę główną np na tą https://www.x-kom.pl/p/500398-plyta-glowna-socket-am4-msi-mpg-x570-gaming-edge-wifi.html

 

Miałbym wtedy i lepszą płytę główną i od razu Wifi. Będzie lepsza niż B450?

 

Chyba średnio wypada ta akurat płyta, jedna z tańszych X570. Co myślicie?

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jakbym zamiast dokładać kartę sieciową zmienił płytę główną np na tą https://www.x-kom.pl/p/500398-plyta-glowna-socket-am4-msi-mpg-x570-gaming-edge-wifi.html

 

Miałbym wtedy i lepszą płytę główną i od razu Wifi. Będzie lepsza niż B450?

 

Chyba średnio wypada ta akurat płyta, jedna z tańszych X570. Co myślicie?

Będę brał tą płytę też - u mnie w temacie Minciu posiada ową płytę i jest git. - > http://forum.pclab.pl/topic/1293305-1080Ti-u%C5%BCywka-2kPLN-Gwarancja-vs-2070SUPER-2499z%C5%82/page__st__40

 

Będzie na pewno lepsza niż B450 i od razu masz Wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak serio to co mi da X570 oprócz większych temperatur? :P 3700X na boxowym chłodzeniu dałby radę na tych tańszych X570? Mogę kupić MOBO + kartę sieciową za max 1000 zł albo właśnie do 1000 razem już z wifi. TUFa Gaming Plus (bo miał najniższe temperatury z tych najtańszych) + karta sieciowa? Tylko to będzie już naprawdę mój maks jeśli chodzi o wydatek na PC (a i tak o wiele więcej wydam niż zamierzałem) więc zastanawiam się czy jest sens. Rozumiem, że X570 jest bardziej przyszłościowa, jeśli chodzi o upgrade powiedzmy za 3 lata PC? Czy może PC będzie trochę wydajniejszy na X570 niż na B450? Nie znam się i zastanawiam się jaką korzyść będę miał z dołożenia kolejnych 300 zł.

 

EDIT: Ewentualnie Gigabyte X570 AORUS ELITE + TP-Link Archer T6E?

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak serio to co mi da X570 oprócz większych temperatur? :P 3700X na boxowym chłodzeniu dałby radę na tych tańszych X570? Mogę kupić MOBO + kartę sieciową za max 1000 zł albo właśnie do 1000 razem już z wifi. TUFa Gaming Plus (bo miał najniższe temperatury z tych najtańszych) + karta sieciowa? Tylko to będzie już naprawdę mój maks jeśli chodzi o wydatek na PC (a i tak o wiele więcej wydam niż zamierzałem) więc zastanawiam się czy jest sens. Rozumiem, że X570 jest bardziej przyszłościowa, jeśli chodzi o upgrade powiedzmy za 3 lata PC? Czy może PC będzie trochę wydajniejszy na X570 niż na B450? Nie znam się i zastanawiam się jaką korzyść będę miał z dołożenia kolejnych 300 zł.

 

EDIT: Ewentualnie Gigabyte X570 AORUS ELITE + TP-Link Archer T6E?

Mnie się wydaje, że 3700x na boxowym chłodzeniu to troszkę będzie średnio. Wydaje mi się, że taki fortis3 musiałby być, ale poczekaj może @Dirian odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...