Skocz do zawartości
Rayban

Problem z dyskiem WD Green 2TB - 05, C4,C5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę o poradę. Całkiem przypadkiem zauważyłem, że na moim dysku WD GREEN 2TB zakupionym w 2016 roku mam pewne ostrzeżenie w HD TUNE PRO. W C5 current pending sector miałem podświetlenie na żółto. Wyczytałem, że warto skopiować dane i sformatować dysk. Z dysku została wydzielona pewna część z której nie mogłem już utworzyć partycji. Niestety w HD TUNE PRO dostałem żółte komunikaty w sekcji 05, C4 oraz C5. Przy quick skanie natomiast wyrzuciło mi jeden czerwony punkt.

 

Na dysku przeprowadzałem mało operacji, leżały na nim pewne dane, z których rzadko korzystałem. Czy na dysku można jeszcze pracować zamknąć niestabilne, uszkodzone sekcje, czy jego "erozja" będzie dalej postępować i jest to tylko kwestia czasu aż będzie do nieodratowania ?

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc. Jest to dla mnie nowa, obca tematyka.

 

4202f8b3534bb555.jpg

 

49705d4dbc4d92f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • i jak ta gra chodzi faktycznie słabo nawet na 4090?
    • @leven Tak, masz sporo racji co do tego Vram'u. Mam już za sobą ponad 50 godzin gry i grając w 1080p na "słabeuszu" RTX'ie 2060 w wersji 12GB nie odczułem żadnych spadków w żadnym momencie. Nie muszę przy tym resetować gry ani nic. Mogę grę włączyć i przez całą sesję grania (2-4h) mam identyczną wydajność. Po prostu do 1080p na wysokich + tekstury na bardzo wysokie + anizo x16 wystarcza właśnie 12GB Vram'u oraz odpalony DLSS. Vram w porywach potrzebuje niecałych 10GB, ale przeważnie oscyluje w okolicach 8600 - 9000MB, czyli przy 8GB często robiłby się problem i taki RTX 3060TI/RTX 3070 będzie cierpiał z tego powodu. Być może właśnie to jest głównym powodem spadków u @luk21pl Ustawienia na jakich gram na RTX'ie 2060 12GB: ... Chwilę temu przetestowałem na szybko GTX'a 1080 i chociaż w teorii wydajnościowo jest to bardzo podobna karta do RTX'a 2060, to nic powyżej ustawień średnich nie wchodziło w grę. Brak DLSS'a oraz tylko 8GB skutecznie ograniczyły potencjał tej karty. System, sterowniki oraz wersja gry była ta sama. Osobiście mnie to zaskoczyło jak wielki przeskok w wydajności/jakości jest możliwy właśnie dzięki nowszej technologii oraz pojemniejszej pamięci na karcie. Ustawienia na GTX 1080: (wizualnie oraz wydajnościowo jak najbardziej zbliżone do tych z RTX'a 2060, aby przyjemnie i bez spadków dało się grać) Pierwotnie gra zaproponowała AMD FSR 2.2, ale jakościowo była to kupa w porównaniu do DLSS'a, który i tak przez większość czasu wygląda u mnie jak rozdzielczość natywna. Dodać muszę jeszcze fakt, że RTX 2060 zadowolił się poborem ~120W, gdzie GTX wciągał 150W w tych samych miejscach testowych. Oba GPU dobijały do 100% obciążenia.
    • Dobra zobaczymy jak to lata...
    • Lotnisko uziemić bardzo łatwo, nikt nie będzie ryzykować lądowania w miejscu pod ostrzałem, wystarczy raz na kilka tygodni żeby je wyłączyć.
    • Dzisiaj złożyłem koła do kupy, auto oddane do lakiernika.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...