Skocz do zawartości
Sawatin

Laptop dla dziewczyny - 2 000 zł (+/-500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję solidnego laptopa dla dziewczyny.

Sprzęt wyłącznie do pracy (pakiety biurowe i statystyczne) / przeglądania www / multimediów (filmy, muzyka)

Priorytety to: w miarę niska waga, relatywnie dobra matryca (jak na ten przedział cenowy), dobra jakość wykonania (tzw. sprzęt na lata) dobra bateria, kolor obudowy inny niż czarny/szary, sprawne / wydajne działanie.

Jako, że to sprzęt dla dziewczyny, to idealnie gdyby był w innym kolorze, niż czarny / szary.

 

Przeglądają forum wytypowałem kilka opcji.

 

1. Acer Swift 3 R5-3500U

2. Acer Aspire 5 i3-8145U

3. Dell Inspiron 5584 i3-8145U

4. Dell Inspiron 5593 i5-1035G1

5. HP 15 Ryzen 5-3500

 

Która z nich będzie najlepsza? Czy np. warto dopłacać do modelu nr 1 (względem 2)? Jak to widzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z tej piątki będzie Swift 3 z Ryzenem.

Pewną alternatywą dla niego może być też:

Z aluminiową obudową, podświetlaną klawiaturą i również 4-ro rdzeniowym procesorem. Są tu dwa sloty, a max. ilość ramu to 32GB.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to sprzęt dla dziewczyny, to idealnie gdyby był w innym kolorze, niż czarny / szary.

 

Srebrny to też inny :D ? zakłam że nie. Wobec tego:

 

ASUS VivoBook S14 S430FA i5-8265U/8GB/256/Win10 - 2599 zł

Kolor na pewno wyróżniający się a czy fajny.. kwestia gustu, taki znalazłem :D

 

Co do wcześniejszych propozycji - wybierałbym między Swiftem i Pavilionem z uwagi na dobre wykonanie z aluminium i mocne podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrane przez ciebie modlę są albo z dwurdzeniowym i3, którego zaletą są niskie temperatury pracy, przez co rzadziej włącza się wentylator, lub z cztero rdzeniowym procesorem i5/R5, który szybciej otwiera strony przy wielu otwartych kartach Googla. Dopłata do procesora cztero rdzeniowego zarówno w przypadku Asusa S430 jak i Swifta wynosi 300zł. Kwestia czy zależy Ci na niższej cenie laptopa, czy na wydajniejszym procesorze. Zależy też, czy chcesz laptop z ekranem 14", czy 15,6" i czy Windows musi być w cenie.

 

Acer Swift 3 i3-8145U/8GB/256/Win10 FHD IPS Niebieski - 2299zł

Acer Swift 3 to lekka w całości metalowa konstrukcja, która słynie z kultury pracy, oraz długiego czasu pracy na baterii. Wersja z procesorem i3 jest 300zł tansza a też wystarczy do codziennego użytku. Matrycę 14" w tym modelu oceniam bardzo dobrze.

 

HP Pavilion 15 i5-8265/8GB/256 - 2499zł

Jeżeli laptop może być bez systemu, to spokojnie w tym budżecie otrzymasz dobry laptop 15,6" na matrycy IPS z i5, 8GB RAM i szybkim dyskiem SSD. Pavilion ma cieńsze ramki od modelu HP 15. Posiada też podświetlenie klawiatury.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuję w 15 cali i sprzęt z Windowsem. Ponieważ sprzęt ma być "na lata", to zastanawiam sie nad czymś co już teraz gwarantuje lepszą wydajność,

 

czyli HP 15 Ryzen 5-3500 lub Acer Swift 3 R5-3500U, ew. właśnie ASUS VivoBook S14 S430FA i5-8265U. Z tego co mówicie, to z tego zestawienia najlepszym wyborem jest Swift 3. Chociaż liderem jeśli chodzi o aspekt wizualny jest Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuję w 15 cali i sprzęt z Windowsem. Ponieważ sprzęt ma być "na lata", to zastanawiam sie nad czymś co już teraz gwarantuje lepszą wydajność,

 

Mówisz o 15 calach ale Swift jest 14 calowy ( są też wersje 15 calowe ale nie pojawiły się w tym wątku bo brakło też ich w x-komie z tego co widzę).

 

14 cali też jest warte rozważenia - laptop jest wtedy nieco mniejszy i lżejszy ale na wygodzie raczej się nie traci. Sam korzystam z 13,3 calowego laptopa na co dzień ;)

 

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 FHD IPS MX250 Blue - 2899 zł

Tutaj propozycja poza budżetem ale jeśli zależy Ci jednocześnie na wydajności, Swifcie i kolorze no to będzie w sam raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, dopiero teraz zauważyłem, że Swift to wersja 14 calowa, dzięki za wyłapanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być 15-ście cali i kolor inny niż czarny/szary, to może zainteresuje Cię taki mix kolorystyczny:

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240/Win10 IPS za 2749zł

Z 4-ro rdzeniowym procesorem, aluminiową obudową, matową matrycą FHD IPS oraz 240GB dyskiem SSD PCIe. Całość waży 1,78kg.

 

Ewentualnie cały niebieski:

Dell Inspiron 5584 i5-8265U/8GB/256/Win10 FHD za 2749zł

W tej samej cenie i z takim samym wyposażeniem jak HP (również z matrycą IPS). Całość jest jednak nieco cięższa, bo waży 1,94kg.

 

Niestety wadą jest to, że oba przekraczają Twój zakładany budżet o 250zł.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny to też inny :D ? zakłam że nie. Wobec tego:

 

ASUS VivoBook S14 S430FA i5-8265U/8GB/256/Win10 - 2599 zł

Kolor na pewno wyróżniający się a czy fajny.. kwestia gustu, taki znalazłem :D

 

Co do wcześniejszych propozycji - wybierałbym między Swiftem i Pavilionem z uwagi na dobre wykonanie z aluminium i mocne podzespoły.

EWV to w praktyce szroTN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EWV to w praktyce szroTN.

 

Może i TN ale bardzo dobrej jakości, gdybyś korzystał to byś wiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poszukuję solidnego laptopa dla dziewczyny.

Sprzęt wyłącznie do pracy (pakiety biurowe i statystyczne) / przeglądania www / multimediów (filmy, muzyka)

Priorytety to: w miarę niska waga, relatywnie dobra matryca (jak na ten przedział cenowy), dobra jakość wykonania (tzw. sprzęt na lata) dobra bateria, kolor obudowy inny niż czarny/szary, sprawne / wydajne działanie.

Jako, że to sprzęt dla dziewczyny, to idealnie gdyby był w innym kolorze, niż czarny / szary.

 

Przeglądają forum wytypowałem kilka opcji.

 

1. Acer Swift 3 R5-3500U

2. Acer Aspire 5 i3-8145U

3. Dell Inspiron 5584 i3-8145U

4. Dell Inspiron 5593 i5-1035G1

5. HP 15 Ryzen 5-3500

 

Która z nich będzie najlepsza? Czy np. warto dopłacać do modelu nr 1 (względem 2)? Jak to widzicie?

 

 

z czystym powodzeniem mogę polecić Wam ten model:

https://www.x-kom.pl/p/469585-notebook-laptop-156-hp-15-ryzen-5-2500u-8gb-256-win10-silver.html?partnerid=100193606&sm12=MTY=&ts=1571165745&token=a205df3c13eb5db31dab281632dcc483&95

 

kolega jakoś z 3 tygodnie temu kupił ten model dla żony, miałem w łapach, uważam, że za tą kasę to bardzo fajny model

 

dobry procek na trochę wystarczy, grafika niczego sobie pociągnie multimedia netflixa i np. simsy 4 jakby dziewczyna chciała, dźwięk zdecydowanie lepszy niż innych podobnych cenowo modelach, i jakość wykonania również bez zarzutu.

 

Zawsze możesz zamówić, przetestować i jak się nie przekonacie, to zwrócić bez podania przyczyny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i TN ale bardzo dobrej jakości, gdybyś korzystał to byś wiedział ;)

Czyli jak wyświetlę na tym ekranie pomarańczowy, jednolity kolor na całym ekranie, to nie będzie pionowego gradientu jak na każdym TN, jaki do tej pory widziałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wyświetlę na tym ekranie pomarańczowy, jednolity kolor na całym ekranie, to nie będzie pionowego gradientu jak na każdym TN, jaki do tej pory widziałem?

 

Nie wiem, nikt tego nie robi podczas normalnego korzystania z laptopa natomiast przy typowych czynnościach jakie się przy nich wykonuje nie jest to na pewno widoczne - Jeśli postawisz obok siebie typową matrycę TN z tandetnych laptopów, matrycę TN z VivoBooka i matrycę IPS jaką masz w laptopach z podobnego budżetu to różnica jest widoczna tylko w przypadku ostającej tandety z TN, również w kątach widzenia. Będę kiedyś w miejscu gdzie mam kilka tych Vivobooków to nagram ci takie porównanie jeśli cię to interesuje mimo iż doskonale wiem że mnie podpuszczasz i masz swoje zdanie na ten temat. Tyle że to nie dział "ekrany dla grafików" ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pavilionie poleconym przez Przemka jest Windows w cenie, ale dysk Masz 240GB SSD na Sata, natomiast w mojej propozycji jest szybszy dysk SSD 256GB M.2 na PCIe, tylko Windows trzeba zorganizować sobie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pavilionie poleconym przez Przemka jest Windows w cenie, ale dysk Masz 240GB SSD na Sata, natomiast w mojej propozycji jest szybszy dysk SSD 256GB M.2 na PCIe, tylko Windows trzeba zorganizować sobie samemu.

W codziennych zastosowaniach (biurowo-internetowych) różnicy pomiędzy SATA, a PCIe nie odczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nikt tego nie robi podczas normalnego korzystania z laptopa

Przy tworzeniu prezentacji zwykle tło mam jednolite. Wówczas przy TN się zastanawiam, czy to ja zrobiłem gradient, czy ekran wyświetla bzdury. Także do internetu/biura wolę najtańsze IPS (bo obraz jest nieprzekłamany charakterystyką kątową przy patrzeniu na wprost). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wracam z jeszcze jednym pytaniem: myślicie, że warto kupić coś takiego (to max. kwota jaką może przeznaczyć moja siostra. Oczekuje 15 cali, alumionowej obudowy, podświetlanej klawiatury)

 

Dell Inspiron 5593 i5-1035G1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...