Skocz do zawartości
Shanxi

1080Ti używka vs 2070s vs 2080 zestaw - rozwiązany THX

Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzi teraz pytanie, którą 1080ti używaną wybrać? Karta musi mieć najlepsze chłodzenie.. Może od MSI tą czerwoną gaming x lub palit czy też zotac?

 

Matko Bosko Częstochowsko...

 

ŻADEN 1080TI:

 

Po 1: Gołym okiem nie zauważysz różnicy wydajności między nią a 2070S

po 2: Używka to używka, za rok sprzedasz ją za 800zł, a 2070S za dwa razy takie pieniądze, bo będzie miała długą gwarancję

po 3: Jak Ci cewki będą napieprzać jak świerszcze w lipcową noc, co jest niedopuszczalne, to nie zwrócisz jej i nie zamienisz na inną

po 4: Nie wiadomo czy nie kopała - większe prawdopodobieństwo, że zaraz padnie/coś z nią nie tak.

 

No i co do PC: Ryzen praktycznie się nie podkręca, więc dobre chłodzenie powietrzne wystarczy.

Zasilacz przesadzony. Możesz 1000zł być jeszcze do przodu na tym PC biorąc w/w inne podzespoły. To starczy na 2080S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko Częstochowsko...

 

ŻADEN 1080TI:

 

Po 1: Gołym okiem nie zauważysz różnicy wydajności między nią a 2070S

po 2: Używka to używka, za rok sprzedasz ją za 800zł, a 2070S za dwa razy takie pieniądze, bo będzie miała długą gwarancję

po 3: Jak Ci cewki będą napieprzać jak świerszcze w lipcową noc, co jest niedopuszczalne, to nie zwrócisz jej i nie zamienisz na inną

po 4: Nie wiadomo czy nie kopała - większe prawdopodobieństwo, że zaraz padnie/coś z nią nie tak.

 

No i co do PC: Ryzen praktycznie się nie podkręca, więc dobre chłodzenie powietrzne wystarczy.

Zasilacz przesadzony. Możesz 1000zł być jeszcze do przodu na tym PC biorąc w/w inne podzespoły. To starczy na 2080S.

Ten się nie kręci ale jak dojdzie nowa karta + procek to już może być gorzej a nie chciałbym wtedy kombinować żeby nie martwić się k temperatury i prąd. Jeśli chodzi o kartę to chyba wezmę 2070s lub 2080s jeśli miałbym brać to i 2070s i 2080s to jakie?

 

Jaką masz opinie na temat płyty, która brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten się nie kręci ale jak dojdzie nowa karta + procek to już może być gorzej a nie chciałbym wtedy kombinować żeby nie martwić się k temperatury i prąd. Jeśli chodzi o kartę to chyba wezmę 2070s lub 2080s jeśli miałbym brać to i 2070s i 2080s to jakie?

 

Jaką masz opinie na temat płyty, która brać?

 

 

Kupując Ryzena 7 3700X jaki ty nowy procek chcesz wsadzać? Przecież ten procesor ci uciągnie wszystko przez najbliższe kilka lat, a jak przyjdzie czas na jego wymianę to cały PC będzie do wymiany również.

 

Ty się zastanów czego chcesz: Czy komputer jako taki, żeby na rok starczył, czy kupujesz coś solidnego żeby przez najbliższe 3-4 lata mieć spokój.

 

Jaki komputer miałeś dotychczas? Nie ma co czekać na kolejne generacje, bo czekać to można non stop.

 

Odejmij z zasilacza i tego chłodzenia i masz:

 

https://www.x-kom.pl/p/506990-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2080-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

 

Ta karta + 3700X i masz spokój na lata, chyba, że chcesz grać w 4k, to jeszcze trzeba poczekać ze 2 generacje...

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując Ryzena 7 3700X jaki ty nowy procek chcesz wsadzać? Przecież ten procesor ci uciągnie wszystko przez najbliższe kilka lat, a jak przyjdzie czas na jego wymianę to cały PC będzie do wymiany również.

 

Ty się zastanów czego chcesz: Czy komputer jako taki, żeby na rok starczył, czy kupujesz coś solidnego żeby przez najbliższe 3-4 lata mieć spokój.

 

Jaki komputer miałeś dotychczas? Nie ma co czekać na kolejne generacje, bo czekać to można non stop.

 

Odejmij z zasilacza i tego chłodzenia i masz:

 

https://www.x-kom.pl/p/506990-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2080-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

 

Ta karta + 3700X i masz spokój na lata, chyba, że chcesz grać w 4k, to jeszcze trzeba poczekać ze 2 generacje...

Więc tak pozmieniałem trochę i chyba teraz powinno być naprawdę gorzej i tą kartą lepiej nowa ze sklepu więcej jest za niż przeciw. Jakie zmiany zrobiłem? Tamten zasilacz zmieniłem na 750w od seasonica na goldzie czyli -250zl, zmieniłem chłodzenie na kraka x62 czy to też źle? Dodałem płytę asusa oraz dodałem kartę 2080S x trio. I wychodziłoby 9175 zł, a tak jak mówicie, kompa wymienię całego za te x czasu i tyle, a na kilka lat to powinni starczyć.

 

https://www.x-kom.pl/lista/qo3wmo9be

 

Co teraz o tym sądzisz/sądzicie?

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/ssczpsoma

 

masz 2675zł w kieszeni, a jak wyłączysz licznik FPS to pograsz tak samo komfortowo. W razie W można za rok zmienić tylko kartę odsprzedając tą z gwarancją za jeszcze sensowne pieniądze.

 

No chyba, że koniecznie chcesz wydać wiecej kasy to bierz 2080S Trio X

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/ssczpsoma

 

masz 2675zł w kieszeni, a jak wyłączysz licznik FPS to pograsz tak samo komfortowo. W razie W można za rok zmienić tylko kartę odsprzedając tą z gwarancją za jeszcze sensowne pieniądze.

 

No chyba, że koniecznie chcesz wydać wiecej kasy to bierz 2080S Trio X

Te ramy kręcą się lepiej niż cruciale? I jakie to są, b-die?

Z obudowy tej co wybrałem nie zrezygnuje, ponieważ mi się bardzo po prostu ona podoba, ale nad chłodzeniem myślałem też o tym dark rock tylko powiedz mi czy nie lepiej dać noctua 15, kosztuje 400zl?

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy to wtopa :P Cruciale i je kręć albo Patriot 4400c19 za 700pln. U mnie te patrioty działają na 3600c14-13-13

 

Noctua jak chcesz to bierz wersję S z jednym wentylem za około 300.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy kręcą się lepiej niż cruciale? I jakie to są, b-die?

Z obudowy tej co wybrałem nie zrezygnuje, ponieważ mi się bardzo po prostu ona podoba, ale nad chłodzeniem myślałem też o tym dark rock tylko powiedz mi czy nie lepiej dać noctua 15, kosztuje 400zl?

 

Z opinii i sygnaturek ludzi na forum te pamięci bardzo dobrze się kręcą. Obudowa kwestia gustu, możesz wziąć inną, Noctua 15 bardzo wydajne chłodzenie, ale Dark Rock tańszy, równie wydajny, który bez problemu poradzi sobie z Ryzenem i do tego nie chce się rzygać jak na niego patrzę, a noctua powoduje u mnie odruch wymiotny :D choć to dalej kwestia gustu.

 

Poza tym ja jadę na Boxie @3.9 i też jest spoko :)

 

Te ramy to wtopa :P Cruciale i je kręć albo Patriot 4400c19 za 700pln. U mnie te patrioty działają na 3600c14-13-13

 

Noctua jak chcesz to bierz wersję S z jednym wentylem za około 300.

 

Ludzie je wykręcają na 3866hmz, więc jaka wtopa?

 

Stówkę drożej są bazowe 3600mhz

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy to wtopa :P Cruciale i je kręć albo Patriot 4400c19 za 700pln. U mnie te patrioty działają na 3600c14-13-13

 

Noctua jak chcesz to bierz wersję S z jednym wentylem za około 300.

Na płytce tej co masz od edge x570 wifi za 879zl?

 

Z opinii i sygnaturek ludzi na forum te pamięci bardzo dobrze się kręcą. Obudowa kwestia gustu, możesz wziąć inną, Noctua 15 bardzo wydajne chłodzenie, ale Dark Rock tańszy, równie wydajny, który bez problemu poradzi sobie z Ryzenem i do tego nie chce się rzygać jak na niego patrzę, a noctua powoduje u mnie odruch wymiotny :D choć to dalej kwestia gustu.

 

Poza tym ja jadę na Boxie @3.9 i też jest spoko :)

Tam kolega niżej mówił o ramach że lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Cruciale Novi wykręcił na ryzenie na 4200c16. WTOPA jak piszesz o oszczędzaniu i kazesz dopłacać. OC to fart, i dopłata nic tu nie da jeżeli nie będzie konkretny selekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce tej co masz od edge x570 wifi za 879zl?

 

 

Tam kolega niżej mówił o ramach że lipa

 

@MarcoSimone ma te kości wykręcone na 3733mhz - możesz napisać do niego o opinię.

 

Ram to mały pikuś, bo ceny podobne, można dobrać inne. Chodzi o cały zestaw - czego ty właściwie oczekujesz od zestawu? 1440p@60fps to i wystaczy Ryzen 3600 + ten RX5700XT

 

Mocniejsza baza, ten ryzen 3700X ok, kartę w razie czego możesz wymienić, ale widzę, że masz ekran 144hz - mam nadzieję, że nie oczekujesz od tego zestawu grania w 120-150fps w 1440p :P W takim przypadku trzeba inwestować w topowego intela, ram 4000mhz + i 2080Ti :P

 

Pytanie czy szukasz jak najmocniejszego PC w kwocie do ...

Czy szukasz kompromisu cena/wydajność.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co zaproponował Shanxi jest OK. Znacznie lepsze od wstępnego zestawu. Niestety dalej jest tam przepłacony NZXT ale i tak jest o niebo lepiej :)

 

Mocniejsza baza, ten ryzen 3700X ok, kartę w razie czego możesz wymienić, ale widzę, że masz ekran 144hz - mam nadzieję, że nie oczekujesz od tego zestawu grania w 120-150fps w 1440p

 

Ja na 1080TI + ryzen 3600 gram w 100FPSach w co potrzebuję w UWQHD. Spokojnie 130-140FPS zrobiłbym tym zestawem na WQHD. A autor kupuje mocniejsze GPU i mocniejszego proca, raczej będzie OK :) jak co jest Gsync i i tak niewyczuje spadków nawet do 100FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, to ten komputer jest totalnie źle złożony i z opłacalnością on nie ma nic wspólnego. Szkoda, że autora nie da się przekonać, bo we wszystko chce ładować kasę, a na gpu mu szkoda. Mi szkoda mojego czasu, bo to już zajeżdża trolowaniem. Do 2k przy monitorze 144Hz za tą kasę bym dał i7 9700K, taki ram https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16-gb-4133mhz-cl19-pvs416g413c9k-5668348/ , 2070S + OC, ew. 2080S+oc, zasilacz 600-650W, bo ładowanie się w elektrownię nie ma żadnego sensu, autor nie ma pojęcia ile prądu pobiera komputer:E, chłodzenie powietrzem, fajny dysk ssd, sensowna płyta, a jak ma nadmiar kasy, dołożyłbym kartę muzyczną. Ludzie ogólnie olewają takie rzeczy, a głośniki czy słuchawki grają nieporównywalnie lepiej na solidnej karcie muzycznej niż na nawet najlepszej integrze. Integra to jest syf, ale niestety jak człowiek się przyzwyczai, to nie widzi potrzeby posiadania karty dedykowanej, a dobry dźwięk wpływa na odbiór multimediów w nie mniejszym stopniu niż dobry framerate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie wziął ryzena 3600.. a nie już wziąłem i czekam na next gen ZEN i Intela, dalej się zobaczy. Wiem że na procu za 800zl nie stracę kroci i z łatwością go odsprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co zaproponował Shanxi jest OK. Znacznie lepsze od wstępnego zestawu. Niestety dalej jest tam przepłacony NZXT ale i tak jest o niebo lepiej :)

 

 

 

Ja na 1080TI + ryzen 3600 gram w 100FPSach w co potrzebuję w UWQHD. Spokojnie 130-140FPS zrobiłbym tym zestawem na WQHD. A autor kupuje mocniejsze GPU i mocniejszego proca, raczej będzie OK :) jak co jest Gsync i i tak niewyczuje spadków nawet do 100FPS.

 

No to wracamy do punktu wyjścia i określamy budżet..

 

Kupi 3700X + 2080S pogra komfortowo ze spokojem i zapasem, że mu RDR2 i Cyberpunk pójdzie :E

Kupi 3600 + RX5700XT też pogra komfortowo i raczej RDR2 i Cyber też pójdzie, ale może na innych ustawieniach.

 

Pytanie czy chce wydać 8000zł na komputer, czy 4000zł.

 

Powyższe nie zmienia faktu, że zasilacz za 1000zł, chłodzenie za 800 i płyta główna za 1400zł to dla mnie przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie wziął ryzena 3600.. a nie już wziąłem i czekam na next gen ZEN i Intela, dalej się zobaczy. Wiem że na procu za 800zl nie stracę kroci i z łatwością go odsprzedam.

 

Teraz też bym tak zrobił, gdybym nie kupił R7 1700 za 500zł :D

I patrz... też gram we wszystko na ultra przy połączeniu z RTX2060 z zachowaniem FPS-ów zgodnych z odświeżaniem monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone ma te kości wykręcone na 3733mhz - możesz napisać do niego o opinię.

 

Ram to mały pikuś, bo ceny podobne, można dobrać inne. Chodzi o cały zestaw - czego ty właściwie oczekujesz od zestawu? 1440p@60fps to i wystaczy Ryzen 3600 + ten RX5700XT

 

Mocniejsza baza, ten ryzen 3700X ok, kartę w razie czego możesz wymienić, ale widzę, że masz ekran 144hz - mam nadzieję, że nie oczekujesz od tego zestawu grania w 120-150fps w 1440p :P W takim przypadku trzeba inwestować w topowego intela, ram 4000mhz + i 2080Ti :P

 

Pytanie czy szukasz jak najmocniejszego PC w kwocie do ...

Czy szukasz kompromisu cena/wydajność.

Chce grać na wysokim fps, streamowac we fullu i żeby prograny śmigały znakomicie dlatego chcę platformę AMD, nie chce intela. Początkowe założenie było aby komputer był był do około 10000 ale zaczęliśmy temat i się tak to toczy.. więc ja już naprawdę sam nie wiem.. tyle ile łudzi tyle opinii. Nie lubię tylko jednej rzeczy jak ktoś oszczędza 100 czy 200 zł na czymś co jest po prostu lepsze, wiem że pewne rzeczy po prostu starcza, ale jeśli coś ma być lepsze, wydajniejsze, nie stwarzające żadnych problemów to dlaczego by do tego nie dołożyć bo potem jak się coś stanie to jest problem.

 

Tak szczerze mówiąc, to ten komputer jest totalnie źle złożony i z opłacalnością on nie ma nic wspólnego. Szkoda, że autora nie da się przekonać, bo we wszystko chce ładować kasę, a na gpu mu szkoda. Mi szkoda mojego czasu, bo to już zajeżdża trolowaniem. Do 2k przy monitorze 144Hz za tą kasę bym dał i7 9700K, taki ram https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16-gb-4133mhz-cl19-pvs416g413c9k-5668348/ , 2070S + OC, ew. 2080S+oc, zasilacz 600-650W, bo ładowanie się w elektrownię nie ma żadnego sensu, autor nie ma pojęcia ile prądu pobiera komputer:E, chłodzenie powietrzem, fajny dysk ssd, sensowna płyta, a jak ma nadmiar kasy, dołożyłbym kartę muzyczną. Ludzie ogólnie olewają takie rzeczy, a głośniki czy słuchawki grają nieporównywalnie lepiej na solidnej karcie muzycznej niż na nawet najlepszej integrze. Integra to jest syf, ale niestety jak człowiek się przyzwyczai, to nie widzi potrzeby posiadania karty dedykowanej, a dobry dźwięk wpływa na odbiór multimediów w nie mniejszym stopniu niż dobry framerate.

Jak ktoś mi pisze o opłacalności w taki sposób jak Ty to trochę dziwne dla mnie. Masz kwotę 9-10 tysięcy proszę złóż na platformie AMD najmocniejszą, cichą i chłodna jednostkę. Nie jest to żaden troll bo po prostu mam mętlik w głowie gdybym wiedział sam jak to wszystko zrobić nie byłoby tu nawet zdania o tym wszystkim.. Wpierw był zamysł pierwszego pc, potem pc ze słabszym GPU CPU i płyta, potem z kompem na lata.. chyba jednak pójdę w jednostkę na 4 lata około i potem po prostu zmienię. Budżet do 10000 tyś z małymi wyjątkami i żeby było chłodno i cicho. O jedno o co proszę to obudowa ta co podałem musi zostać

 

Ja bym pewnie wziął ryzena 3600.. a nie już wziąłem i czekam na next gen ZEN i Intela, dalej się zobaczy. Wiem że na procu za 800zl nie stracę kroci i z łatwością go odsprzedam.

Pójdziemy Minciu chyba w jednostkę na lata bo tego się robi za dużo.. jak wyżej napisałem Panom o budżecie do 9-10 tyś

 

Teraz też bym tak zrobił, gdybym nie kupił R7 1700 za 500zł :D

I patrz... też gram we wszystko na ultra przy połączeniu z RTX2060 z zachowaniem FPS-ów zgodnych z odświeżaniem monitora.

Wiem że można tak zrobić, ale jeśli jest gotówka to mogę zbudować cos na 4 lata j się martwić potem i jak już potem zmieniać to całego pc a starego wtedy sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz streemować to ryzen 3700x będzie do tego bardzo dobry! Intela nawet nie bierz pod uwagę, szczególnie 9700 bez wielowątkowości.

 

Bierz to co napisałeś wcześniej będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Temat się już ciągnie bardzo długo, ale ja naprawdę cały czas nad tym siedzę i przetrwiam każda jedną informację która piszecie, chce po prostu w jak najlepszy sposób wykorzystać pieniądze, a sam tego nie zrobię tak dobrze jak z waszą pomocą.

 

Jak chcesz streemować to ryzen 3700x będzie do tego bardzo dobry! Intela nawet nie bierz pod uwagę, szczególnie 9700 bez wielowątkowości.

 

Bierz to co napisałeś wcześniej będziesz zadowolony.

O intelu nie myślę, nie chce go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wyglada to o wiele lepiej ;) 3700x dobry wybór, nie ma sensu później zmieniać też płyty, lepiej sobie za to weź coś fajnego dodatkowego albo zostaw na przyszłe gpu.

 

Dopiero teraz główne pytanie o 1080Ti ma sens i myślę, że to będzie o wiele lepszy wybór niż 2080S. Zwróć uwage, że dopłacasz praktycznie drugie tyle i myślałbym jednak o 1080Ti ;) W 2020 weźmiesz sobie coś nowego. I nie myśl o tym zgubnym "na lata"..

 

ŻADEN 1080TI:

po 2: Używka to używka, za rok sprzedasz ją za 800zł

 

 

Gdzie mogę stanąć w kolejcę po 1080Ti za 800zł? :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok 1080TI poniżej 1000pln na bank nie zejdzie. Chyba że nvidia dostarczy GPU w cenie tysiąca i wydajności 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi teraz pytanie, którą 1080ti używaną wybrać? Karta musi mieć najlepsze chłodzenie.. Może od MSI tą czerwoną gaming x lub palit czy też zotac?

Najlepsze chłodzenie - to chłodzenie wodne.

Na moją GTX1080Ti mini założyłem ciekły metal i blok wodny z aliexpress.

Na karcie 40 stopni mniej i znacznie większy potencjał podkręcania.

Ale oczywiście to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić sobie 2x krakena + NZXT G10/G12 jak lubisz AIO i dowolne GPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...