Skocz do zawartości
Shanxi

1080Ti używka vs 2070s vs 2080 zestaw - rozwiązany THX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mniej słyszę niż jak karta była nowa.

 

Z wiekiem cewki ucichną :D Coś w tym jest.

 

 

Zasilacz Corsair RMX lub Seasonic gold 750wat - półpasywny. U mnie Corsair nie kręci śmigłami ( sprzęt w podpisie )

 

GPU RTX2080 Super. Bo jak chcesz raz a porządnie to tylko to dzisiaj ma sens bez przepłacania za 2080ti.

 

Cooler jakiś tani, nie potrzeba 800zl na AIO aby było cicho. Wystarczy nawet Noctua. Kraken 360mm wypada gorzej od krankena 280mm tak przy okazji. Jak Ci się trafi bulgocząca pompka to i tak cicho nie będzie nawet na SW3.

 

NVME 1TB x2 pod raida jak znalazł ( 1000-1200zl). 512 GB to jakiś żart ? :D

Jak nie chcesz Raida z NVME, to kup B450 tam jeden NVME idzie z pełną prędkością.

 

Płyta jak musi być ryzen, weź coś z tańszych. Np MSI EDGE x570 albo Asusa Prime jak masz obsesję na punkcie VRM. Ale zamknij się w tysiącu. Sam ryzen 3800x nie jest wart uwagi do kompa pod granie. 2200-2400 tyle powinien kosztować. A skoro tyle nie kosztuje, to bierz Ryzena 3600 i wymień go na premierę zen4000.

 

Ram Cruciala 2x8GB 300-350zl. Ewentualnie 4x8GB za 600-700zl. Oparte są na lepszych kościach Microna, a Twoje Neo Sreo są na Micronach. 3600cl 16-19-19 to nie są dobre pamięci :) A jakbyś chciał szybki ram, to masz Patriot 4400cl19 i puścisz to na 3600-3800c14-14-14 i bardzo ciasne suby. Nawet o połowę ciaśniejsze niż na micronach i hynixach.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten wątek nie ma sensu. Jeszcze nie widziałem używanych kart które by się mniej opłacały od nowych a z drugiej strony patrząc na ten zestaw to pojęcie opłacalności jest autorowi raczej całkowicie obce, więc nie wiem czemu akurat w przypadku GPU szukasz oszczędności i weź po prostu 2070/80S.

 

Rok czasu to bardzo dużo, nie żyjemy po 200 lat

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę na szybko zestaw pod który będę wybierać kartę, uprzedzam! Karta będzie tymczasowa, ponieważ gracz chce mieć włożoną coś nowego z serii 2020 roku.

 

CPU: Ryzen 3900x +- 2799 zł

Pozdrawiam, dziękuję.

 

 

Żaden normalny gracz zdrowy na ciele i umyśle nie kupi 3900x za 2800zl + płytę za 1700zl + 32GB ramu i do tego nędzne GPU. Beznadziejna wizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z zasilacza maksymalnie zszedlbym do 850W bo chce miec spory zapas mocy, aby zasilacz dzialal na 50%, są fundusze to czemu nie.

 

Jak chcesz aby zasilacz dział na 50% to powinieneś celować w ok 650W. RTX2070 super z całą platformą, będzie łykać max 300-350W. Zasilacze 1000W kupowało się do koparek. Jeszcze bym zrozumiał 750W ale 1000W? Bez sensu. On dźwignie ze 4 takie RTX'y. Obciążenie zasilacza będzie w dolnym jego zakresie, gdzie ma on mniejszą skuteczność. Proponuję Ci BeQuiet! DARK POWER PRO 11 750W chociaż jak bym dla siebie wybrał ten sam ale 650W.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie kwestia modelu, a sztuki, jedna piszczy głośno, inna nie. Ja bym po prostu odesłał i kupił jeszcze raz. Kiedyś miałem 7970 która piszczała przy wysokim fpsie, że aż robiło się nieprzyjemnie. Nie wyobrażam sobie, żebym jej wtedy nie wymienił ;)

 

 

Tobie wystarczy dobry zasilacz 600-650W, więcej nie trzeba, byle miał wysoką sprawność.

Wiem, że 650 W wystarczy, ale chce mieć zapas żeby mi się zasiłka nie gotowała. Decyduje się prawdopodobnie na Seasonic Focus PX 850W 80 Plus Platinum 699zł (300 już uciąłem na zasiłce, wystarczy :D)

 

Porządne wersje 2070 super kosztują +2500zł, 1080ti który jest wydajniejszy i w najlepszej wersji chłodzenia typu msi gaming/aorus itp. można za 1900-2000zł z długą gwarancją dorwać. Ja stałem przed tym samym wyborem i wziąłem 1080ti, jestem zadowolony. Moim zdaniem jeśli chodzi o 2070 super, to jedynie się opłaca brać jak extreeme rzuca outletowe po 2000zł na allegro co prawda z przeciętnymi chłodzeniami, ale ujdą.

Karta będzie na ROK maksymalnie na 13 miesięcy i jeśli chodzi o kartę to dzisiaj widziałem MSI GAMING 1080Ti tą czerwoną taką za 1900 zł na gwarancji do końca 2020.

 

Z wiekiem cewki ucichną :D Coś w tym jest.

 

 

Zasilacz Corsair RMX lub Seasonic gold 750wat - półpasywny. U mnie Corsair nie kręci śmigłami ( sprzęt w podpisie )

 

GPU RTX2080 Super. Bo jak chcesz raz a porządnie to tylko to dzisiaj ma sens bez przepłacania za 2080ti.

 

Cooler jakiś tani, nie potrzeba 800zl na AIO aby było cicho. Wystarczy nawet Noctua. Kraken 360mm wypada gorzej od krankena 280mm tak przy okazji. Jak Ci się trafi bulgocząca pompka to i tak cicho nie będzie nawet na SW3.

 

NVME 1TB x2 pod raida jak znalazł ( 1000-1200zl). 512 GB to jakiś żart ? :D

Jak nie chcesz Raida z NVME, to kup B450 tam jeden NVME idzie z pełną prędkością.

 

Płyta jak musi być ryzen, weź coś z tańszych. Np MSI EDGE x570 albo Asusa Prime jak masz obsesję na punkcie VRM. Ale zamknij się w tysiącu. Sam ryzen 3800x nie jest wart uwagi do kompa pod granie. 2200-2400 tyle powinien kosztować. A skoro tyle nie kosztuje, to bierz Ryzena 3600 i wymień go na premierę zen4000.

 

Ram Cruciala 2x8GB 300-350zl. Ewentualnie 4x8GB za 600-700zl. Oparte są na lepszych kościach Microna, a Twoje Neo Sreo są na Micronach. 3600cl 16-19-19 to nie są dobre pamięci :) A jakbyś chciał szybki ram, to masz Patriot 4400cl19 i puścisz to na 3600-3800c14-14-14 i bardzo ciasne suby. Nawet o połowę ciaśniejsze niż na micronach i hynixach.

Zasilacz biorę Seasonica 850W na platynce za 699zł, dla mnie dobra cena.

 

Właśnie karta będzie i tak zmieniana na nowość w 2020

 

Chłodzenie chcę zostać przy AiO. Jak mi się trafi bulgocząca pompka to mi ją wymienią

 

Łącznie SSD mam 1TB bo posiadam już jeden, dla mnie w zupełności starczy, a dokupić HDD za 100-200 zł na dane to nie problem.

 

Nie kupuję ryzena 3800x tylko 3900x, Jeśli miałbym tak właśnie robić, że czekać na premierę nowych kart i procków w 2020 i wtedy kupić NA LATA to bym brał r3600 + 1080Ti to jest pewne, ale nad tym się zastanawiam bo przecież 3900x to naprawdę dobry proc.

 

Co do ramów to się zgadzam, nie będę brał tych ramów za 999zł NEO bo poczytałem i są nieopłacalne. Poszukam ram na micronach b-die i coś na pewno szybkiego. Chciałbym mieć te 3600Mhz cl15-16

 

Przecież ten wątek nie ma sensu. Jeszcze nie widziałem używanych kart które by się mniej opłacały od nowych a z drugiej strony patrząc na ten zestaw to pojęcie opłacalności jest autorowi raczej całkowicie obce, więc nie wiem czemu akurat w przypadku GPU szukasz oszczędności i weź po prostu 2070/80S.

 

Rok czasu to bardzo dużo, nie żyjemy po 200 lat

My nie żyjemy długo, ale wiem, że premiery nowych kart już niedługo. Zastanawia mnie zawsze dlaczego ludzie tak piszą o oszczędności, ale dobrze. Proszę Cię żebyś skompletował mi zestaw na x-kom z ryzenem itp. Chcę zobaczyć na czym można oszczędzać przy takim zestawie.

 

Żaden normalny gracz zdrowy na ciele i umyśle nie kupi 3900x za 2800zl + płytę za 1700zl + 32GB ramu i do tego nędzne GPU. Beznadziejna wizja.

To co polecasz??? Przecież nie ma lepszego procesora na teraz z ryzena tak? Wiem, że może cena/wydajność nie jest największa, ale... No chyba jednak robi robotę ten 3900x? Tak samo co z płytą? Ciebie również proszę o propozycję.

 

Jak chcesz aby zasilacz dział na 50% to powinieneś celować w ok 650W. RTX2070 super z całą platformą, będzie łykać max 300-350W. Zasilacze 1000W kupowało się do koparek. Jeszcze bym zrozumiał 750W ale 1000W? Bez sensu. On dźwignie ze 4 takie RTX'y. Obciążenie zasilacza będzie w dolnym jego zakresie, gdzie ma on mniejszą skuteczność. Proponuję Ci BeQuiet! DARK POWER PRO 11 750W chociaż jak bym dla siebie wybrał ten sam ale 650W.

seasonic focus 850w na platynce, też za dużo?:c Dobrze wykonany, troszkę więcej bo 850w, ale w razie jakiegokolwiek upgrade PC nie miałbym martwicy o zasilacz, co myślisz?

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie róznice w wydajności Ryzena 3600/3700x/3900x i różnicę w cenie.

Do roku czasu na płytę będziesz mógł wsadzić zen 4000, który ma mieć wzrost IPC i zegarów. A to oznacza, że Ryzen 4600 prawdopodobnie będzie tłukła w grach nawet 3900x. Ten proc nie ma sensu do gier.

 

Jaki monitor kupujesz i w jakie gry chcesz grać? To jest jedno z podstawowych pytań, żeby pomóc a nie zaszkodzić w doborze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... po czytaniu tego wszystkiego co piszecie, siedzeniu cały dzień w internecie oglądaniu wszystkiego.. czytaniu teraz ostatnich postów stwierdzam iż trzeba podjąć decyzję, która zakończy wreszcie mętlik w mojej głowie bo tak to nigdy nic nie podejmę. Wybór pada na takie coś:

 

PC https://www.x-kom.pl/lista/ugmdjubsr Za ten komputer wychodzi 5836 zł + używana karta MSI GAMING 1080 Ti ( taka czerwona, 1900-2000zł + gwarancja do końca 2020)

 

W tym komputerze postawiłem na mocny zasilacz i bardzo mocne chłodzenie, patrząc na ten zestaw to mocno przepłacone bo r3700x + 1080Ti nie ptorzebuje takiej budy i chłodzenia, ale już tłumaczę dlaczego. W połowie 2020 roku jak już będzie wiadomo co z nowymi kartami (po ile i za co) oraz jak będzie wiadomo co z ryzenem 3950x oraz serią ryzen 4xxx to wtedy odświeżam temacik i zmieniam:

GIGABYTE x570 AORUS ELITE na naprawdę mocną płytę pod 3950x lub nowe procki ( nawet jeśli miałby być to koszt 2000zł )

1080Ti zamieniam na którąś z nowych kart

ryzen 3700x zamieniam na 3950x lub coś z nowej serii

 

Myślę, że takie coś będzie najkorzystniejsze bo inaczej w mojej głowie co jeden post będzie nowe rozwiązanie.

 

Sprawdź sobie róznice w wydajności Ryzena 3600/3700x/3900x i różnicę w cenie.

Do roku czasu na płytę będziesz mógł wsadzić zen 4000, który ma mieć wzrost IPC i zegarów. A to oznacza, że Ryzen 4600 prawdopodobnie będzie tłukła w grach nawet 3900x. Ten proc nie ma sensu do gier.

 

Jaki monitor kupujesz i w jakie gry chcesz grać? To jest jedno z podstawowych pytań, żeby pomóc a nie zaszkodzić w doborze sprzętu.

Chyba właśnie czytałeś w moich myślach jak pisałem post powyżej. Monitor 2k 144HZ IPS, ale na 99% robie tak jak napisalem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko już zestaw złożyłeś. Bierz 2080S RTXa. Przyda się do WQHD. Chyba że czekasz na 3080 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko już zestaw złożyłeś. Bierz 2080S RTXa. Przyda się do WQHD. Chyba że czekasz na 3080 ? :)

Co sądzisz o tej plycie? x570 czy topowa B450? Pod tego ryzena 3700x?

 

Na razie nie będę brał tej 2080S chyba wezmę tą 1080Ti od MSI GAMING 11GB GDDR5

 

Zestaw wyjdzie w granicy 7300-7400 potem sprzedam to za 3/4 ceny i doloze do kozakow (plyta, cpu, gpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seasonic focus 850w na platynce, też za dużo?:c Dobrze wykonany, troszkę więcej bo 850w, ale w razie jakiegokolwiek upgrade PC nie miałbym martwicy o zasilacz, co myślisz?

Za dużo. Weź tego BQ Dark Power 11 750W. To najwyższa półka. Nawet Ci się nie zagrzeje przy max obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o tej plycie? x570 czy topowa B450? Pod tego ryzena 3700x?

 

Płytę bierz taką, żeby ci wyposażeniem pasowała. Porty USB, porty NVME, dźwiękówka to najwieksze róznice o realnym znaczeniu. Na plus x570 to wsparcie świeższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo. Weź tego BQ Dark Power 11 750W. To najwyższa półka. Nawet Ci się nie zagrzeje przy max obciążeniu.

Podmieniłem ten zasilacz

 

Płytę bierz taką, żeby ci wyposażeniem pasowała. Porty USB, porty NVME, dźwiękówka to najwieksze róznice o realnym znaczeniu. Na plus x570 to wsparcie świeższe ;)

To jaką polecasz pod ten zestawik? jakąś do 900?

 

odświezony zestaw bez płyty i 1080 ti 4987zł wychodzi https://www.x-kom.pl/lista/1jxnfgjji

 

MOŻE TĄ -> MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI 879zł wypada lepiej niż ta aorus elite

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę wybierz sam. Ale wiedz, że jak kupisz coś za 1500zl, to z bólem dupy pewnie nie sprzedasz nawet za 500 za dwa lata.

 

Ja bym więcej jak 1000zl nie dał. I tak czysta strata z tego będzie ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę wybierz sam. Ale wiedz, że jak kupisz coś za 1500zl, to z bólem dupy pewnie nie sprzedasz nawet za 500 za dwa lata.

 

Ja bym więcej jak 1000zl nie dał. I tak czysta strata z tego będzie ;)

MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI 879zł jak dla mnie płyta wygląda naprawdę bardzo dobrze

 

 

 

DODAŁEM TĄ PŁYTĘ I TAK SIĘ KOSZYK PREZENTUJE 5546zł, odjąłem ten dysk również bo mi niepotrzebny 1TB tylko wziąłem 500GB, w domu mam 1x SSD 500GB + 1x HDD 1TB na dane

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płytę. Sekcja jest słaba jak na x570, ale nie ma to znaczenia bo i tak pociągnie wszytko. U mnie podczas grania kręci się do 50*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płytę. Sekcja jest słaba jak na x570, ale nie ma to znaczenia bo i tak pociągnie wszytko. U mnie podczas grania kręci się do 50*C.

Pociągnie OC tego ryzena i tego 1080ti + to co widzisz w koszyku bez problemu?

 

Powiem Tobie, że tak to wykminiłem wszystko -

 

Zestaw kupowany TERAZ:

 

CPU: ryzen3700x 1549zł

GPU: do 2000zł 1080Ti MSI GAMING 11GB GDDR5

MOBO: MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI 879zł

RAM: Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) 329zł

SSD: PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 339zł (2 dyski mam w domu więc więcej nie potrzeba niż 500)

ZASILACZ: be quiet! Dark Power Pro 11 750W 80 Plus Platinium 749zł

OBUDOWA: Fractal Design Define S2 czarna 629zł

CHŁODZENIE: NZXT Kraken X72 RGB 3x120mm 805zł

WENTYLATORY DODATKOWE: be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 3x89zł = 267zł

 

Teraz tak, za procesor + kartę + płytę główną wychodzi teraz za te nowe: 4428zł za około 7-8 miesięcy sprzedam to za +- 2600 (800zł procek, 1300 karta, 500płyta) czyli wychodzi -1828, ALE ze sprzedaży starego trupa mam 1050zł, więc tak rzeczywiście na minus na przestrzeni 8 miesięcy wyjdę 778zł czyli jak dla mnie żadnego problemu mi to nie robi. Po sprzedaży tego dołożę sporo gotówki i kupię NOWE MOBO KONKRET, RYZEN 3950X LUB COŚ Z 4xxx + NOWA KARTA Z 2020 roku i tym samym będę miał zestaw na kilka lat i wtedy żeby tak zobrazować te zmianki wychodzić będzie:

 

CPU: 3950x LUB COŚ Z 4xxx LUB PO PROSTU COŚ NOWEGO CO BĘDZIE SZTOSEM

GPU: NOWA KARTA Z 2020

MOBO: DOBRA, NOWA PORZĄDNA PŁYTA, ABY BYŁA NA KILKA LAT

RAM: ZOSTAWIĘ MOJE CRUCIALE LUB PO PROSTU DOKUPIĘ SOBIE POTEM 16GB I TYLE

SSD: BEZ ZMIAN

ZASILACZ: BEZ ZMIAN

OBUDOWA: BEZ ZMIAN

CHŁODZENIE: BEZ ZMIAN

WENTYLKI: WIADOMO BEZ ZMIAN

Jest okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny w zasadzie nie ma sensu kręcić, ale to zabaczysz jak kupisz :D

 

Sprawdź jeszcze płyty asusa czy nie ma na nie promocji Cash Back.

 

Płyty zmieniać nie będzie sensu, jakiejkolwiek byś nie wybrał na x570. Cokolwiek byś nie chciał później kupić. Chyba że uprzesz się na zablokowanie wysokiego vcore i smażenie w prime godzinami bez nawiewu na sekcji :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny w zasadzie nie ma sensu kręcić, ale to zabaczysz jak kupisz :D

 

Sprawdź jeszcze płyty asusa czy nie ma na nie promocji Cash Back.

 

Płyty zmieniać nie będzie sensu, jakiejkolwiek byś nie wybrał na x570. Cokolwiek byś nie chciał później kupić. Chyba że uprzesz się na zablokowanie wysokiego vcore i smażenie w prime godzinami bez nawiewu na sekcji :E

Aaaa co tam! Chociaż o te 1Mhz! :P Okej sprawdzę bo może coś ciekawego będzie. Ale jak uważasz jest wszystko fajnie, mądrze ogarnięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Zobacz jaką mam płytę. Powiem tylko, że jest genialna i do 3700X nic więcej nie potrzeba. Procesora NIE DA się sensownie podkręcić, po krótkim czasie załamałem ręce i mam tylko włączone PBO. Do tego dwa dyski SSD, kręcony 2080ti i jest git. Po 6h tortur w occt sekcja miała 69C. W grach dochodzi maksymalnie do 60. Jak chcesz ją i tak zmieniać, to nie ma sensu pchać się w nic droższego. Na plus fakt, że nie było z nią żadnych problemów od samego początku, bo procesor miałem 3 dni po premierze. Inni pisali o problemach, ja nie wiedziałem o co chodzi. Jedynie ABBA coś zmienił i mam wyższy zegar Turbo, w grach 4,3GHz. Skoro będziesz zmieniać płytę, to kup coś taniego, n nie poczujesz różnicy. Pisałem, że mi nie szkoda kasy, ale droższa karta daje mi więcej fps, płyta te chwilę nic. Pciex4.0 na te chwilę mi nie jest potrzebne.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Zobacz jaką mam płytę. Powiem tylko, że jest genialna i do 3700X nic więcej nie potrzeba. Procesora NIE DA sensownie podkręcić, po krótkim czasie załamałem ręce i mam tylko włączone PBO. Do tego dwa dyski SSD, kręcony 2080ti i jest git. Po 6h tortur w occt sekcja miała 69C. W grach dochodzi maksymalnie do 60. Jak chcesz ją i tak zmieniać, to nie ma sensu pchać się w nic droższego. Na plus fakt, że nie było z nią żadnych problemów od samego początku, bo trzeba miałem 3 dni po premierze. Inni pisali o problemach, ja nie wiedziałem o co chodzi. Jedynie ABBA coś zmienił i mam wyższy zegar Turbo, w grach 4,3GHz. Skoro będziesz zmieniać płytę, to kup coś taniego, n nie poczujesz różnicy. Pisałem, że mi nie szkoda kasy, ale droższa karta daje mi więcej fps, płyta te chwilę nic. Pciex4.0 na te chwilę mi nie jest potrzebne.

Różnica jest między Twoją 170zł, a tym x570, naprawdę podmieniać na tą Asus PRIME X470-PRO?

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi teraz pytanie, którą 1080ti używaną wybrać? Karta musi mieć najlepsze chłodzenie.. Może od MSI tą czerwoną gaming x lub palit czy też zotac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest między Twoją 170zł, a tym x570, naprawdę podmieniać na tą Asus PRIME X470-PRO?

Niekoniecznie na taką jak moja, poza tym widzę, że ceny poszły w górę. Ja płaciłem 629zł. Skoro i tak sprzedasz, a 3700X nie jest prądożerny, to bym kupił coś za 500zł, bo różnicy i tak nie odczujesz, bo jej nie ma. Żadnej. Chyba, że kupujesz dysk na pcie4 :E Generalnie skoro chcesz zmienić płytę w przyszłym roku, to teraz kup najtańszą ale dobrą. Ja bym wziął https://www.x-kom.pl/p/508073-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus-max.html

Jeśli masz w miarę konkretne głośniki, to za zaoszczędzone pieniądze bym kupił dobrą kartę dźwiękową, bo nawet realtek 1220 brzmi jak qpa w porównaniu z w miarę dobrą kartą dźwiękową, ja od siebie polecam SB AE5. Jestem ciekawy jaki masz monitor, bo budujesz porządną jednostkę i szkoda, żeby marnowała się na np. 24".

 

Przychodzi teraz pytanie, którą 1080ti używaną wybrać? Karta musi mieć najlepsze chłodzenie.. Może od MSI tą czerwoną gaming x lub palit czy też zotac?

Nie znam się, a nie lubię polecać czegoś co nie widziałem. Nie wiem jak na tle innych 1080ti wypada Asus ROG, ale znajomy ją ma i jak graliśmy w Fifę czy GRIP'a w 4k, to była super cicha. Tylko, że to nie są wymagające gry. No i nawet jeśli jest ok, to pytanie czy jest do dostania na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp za tyle kasy i jakieś kombinacje.

Jak faktycznie grafika na max rok to szedł bym w tego 1080ti, mniejsza strata na odsprzedaży będzie.

Większej głupoty nie widziałem.. Jak niby mniejsza strata? Uważasz że za rok lepiej wyjdzie na odsprzedaży takiego trupa bez gwarancji jak nowszego rtx'a?

 

Porady na pclabie coraz lepsze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie na taką jak moja, poza tym widzę, że ceny poszły w górę. Ja płaciłem 629zł. Skoro i tak sprzedasz, a 3700X nie jest prądożerny, to bym kupił coś za 500zł, bo różnicy i tak nie odczujesz, bo jej nie ma. Żadnej. Chyba, że kupujesz dysk na pcie4 :E Generalnie skoro chcesz zmienić płytę w przyszłym roku, to teraz kup najtańszą ale dobrą. Ja bym wziął https://www.x-kom.pl/p/508073-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus-max.html

Jeśli masz w miarę konkretne głośniki, to za zaoszczędzone pieniądze bym kupił dobrą kartę dźwiękową, bo nawet realtek 1220 brzmi jak qpa w porównaniu z w miarę dobrą kartą dźwiękową, ja od siebie polecam SB AE5. Jestem ciekawy jaki masz monitor, bo budujesz porządną jednostkę i szkoda, żeby marnowała się na np. 24".

 

 

Nie znam się, a nie lubię polecać czegoś co nie widziałem. Nie wiem jak na tle innych 1080ti wypada Asus ROG, ale znajomy ją ma i jak graliśmy w Fifę czy GRIP'a w 4k, to była super cicha. Tylko, że to nie są wymagające gry. No i nawet jeśli jest ok, to pytanie czy jest do dostania na rynku wtórnym.

Monitor 27 1ms ips 144hz, rozdziałka 2k możliwe że zmienię na 4k. Co do tej plyty to nie będzie problemu z OC ramu czy też ewentualnym OC procka? Wiem że trzeba zrobić aktualizacje biosu do najnowszego ze strony producenta.

 

Nad kartą dźwiękową pomyślę jakoś parcia na to nie mam.

 

Większej głupoty nie widziałem.. Jak niby mniejsza strata? Uważasz że za rok lepiej wyjdzie na odsprzedaży takiego trupa bez gwarancji jak nowszego rtx'a?

 

Porady na pclabie coraz lepsze :E

Spokojnie, może nie będzie aż tak źle! :) Jeśli nie znajdę nic sensownego przez ileś czasu to wtedy pójdę w 2070super i tyle żeby już nie mieszać. Jeśli chodzi i 2070 to wtedy bralbym chyba 2070super x trio od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
    • Widzisz musiałeś zjechać z zegara aby takie napięcie było stabilne i straciłeś wydajność względem stock z pudełka a na NV idzie zrobić i to prawie zawsze lepszy zegar niż na stock z mniejszym poborem prądu niż na stock i zyskać lepszą wydajność na radku tego nie zrobisz, ja zbiłem 120W względem stock ale to na zegarach 2100-2200 a stockowo bez zabawy z power limitem (plug and play) karta trzyma w grach 2500mhz no ale z takim zamiarem kupowałem tą kartę kupić topkę danej serii i zejść z poboru do max 250-270w, takiego RTX ludzie kupowali i robili 100W mniej a wydajność i tak potrafiła być lepsza niż bez UV, sideband zrobił bodajże na 3080 przy 0.77v zegar o 15mhz lepszy niż na stock  nigdy tego nie zapomnę chyba   Co do poboru prądu to dopiero od RDNA3 masz raportowany pobór całej karty a na poprzednich gen masz "gpuchip power draw" i to jest raportowany programowo pobór samego GPU wystarczy mieć watomierz, trochę obliczeń zrobić stratę na zasilaczu i reszte kompa i widać że nadal coś się nie zgadza  Jak cię ten temat interesuje to zerknij tutaj https://www.igorslab.de/en/radeon-rx-6950xt-rx-6750xt-and-rx-6650xt-review-with-the-energetic-crowbar/8/
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...