Skocz do zawartości
Gość pawel.vol

Co z domyślnych ustawień warto zmienić w Windows 10?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel.vol

Witam, proszę o napisanie co warto ustawić/zmienić po zakupie np. laptopa.

 

Tzn. np. smartfon czasem ma wiele domyślnie zbędnych lub pogarszających bezpieczeństwo rzeczy ustawionych. A jak jest z windows 10? co warto włączyć lub wyłączyć? co Microsoft domyślnie po prostu zniszczył i warto to ustawić na inne? Liczę na podanie wszystkich takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz, to najlepiej nie ruszaj nic. Power user jest w stanie dostosować system do swoich osobistych wymagań, ale na tym trzeba się po prostu znać. Ostatnio doszedłem do wniosku, że zdecydowana większość problemów z W10 to efekt grzebania w opcjach systemu przez osoby, które nie wiedzą, co robią i tylko małpują przypadkowe "triki" z youtuba czy różnych poradników. Efektem tego jest spieprzenie sobie systemu. Jak nie od razu, to przy najbliższej aktualizacji, bo aktualizacja nie przewidziała, że ktoś postawił na głowie pliki systemowe lub powyłączał coś, od czego zależne jest coś innego (i system posiada zabezpieczenia, by tego nie wyłączać, ale infojanusz wiedział lepiej). Nawet tutaj na forum ludzie podają metody obchodzenia różnych niskopoziomowych zabezpieczeń, co jest zwyczajnie pomysłem poronionym.

 

Odinstaluj tylko cały tak zwany bloatware, czyli oprogramowanie producenta laptopa, które w zasadzie do niczego nie służy oprócz przypominania, z jakiej marki urządzenia korzystasz. Warto wywalić też wszystkie aplikacje bezpieczeństwa, backupy, automatyczne aktualizacje itp. Jeśli coś takiego jest ci potrzebne, po zakupie sprzętu załóż tu temat w odpowiednim miejscu i znajdziemy ci lepsze zamienniki.

 

Jeśli jesteś paranoikiem, możesz powyłączać w panelu sterowania w opcjach prywatności różnego rodzaju telemetrię i wysyłanie anonimowych statystyk.

 

Microsoft nic domyślnie nie zniszczył. Balcerowicz wszystkiego nie sprzedał. Szczepionki nie powodują autyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.vol

Obawiam się domyślnych ustawień, bo zawsze zastanawiam się czy Microsoft mógł ustawić coś gorzej/lepiej. To samo z preinstalowanymi aplikacjami.

 

Nawet taki np. antywirus gdzie domyślne ustawienia są ok, to też nie do końca, bo np. hasło dostępu do jego ustawień trzeba nadać samemu. Albo np. instalując kiedyś gg jak było popularne, miało ono ustawione aby uruchamiało się wraz z systemem. Wtedy mogłem to zwyczajnie odhaczyć i tyle, w windowsie nie wiadomo jak to będzie.. Na ile producent zadbał o bezpieczeństwo, a na ile je zepsuł, na ile dał wybór a na ile coś "narzucił". Pewnie aktualizacje systemu sa domyślnie włączone? Kolejna rzecz, której nie chcę. No ale ok, wyłączę, tylko co dalej. Ile takich 'smaczków' może być :/

 

np. w smartfonie miałem domyślnie właczona lokalizacje, wifi, bluetooth, pokazywanie wpisywanych znaków albo np. przewidywanie słów w klawiaturze. To pokazuje, że producenci szkodzą niż pomagaja, pewnie microsoft też naj..bał zbędnych rzeczy i ustawień :(

Edytowane przez pawel.vol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...