Skocz do zawartości
Dax89

Laptop do biura, internetu, filmów do [~3500]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

szukam laptopa 15' lub 17' do internetu, netflixa i youtube'a oraz oglądania filmów.

Zależy mi na szybkości działania, żeby nie był za głośny bo często będzie włączony w nocy, żeby się nie zepsuł 2 dni po gwarancji ( :)) i klawiaturze numerycznej. Bateria nie ma dużego znaczenia gdyż głównie będę z niego korzystał w domu.

Poprzedni laptop został zalany przez moją córkę, mam z niego dysk SSD.

Będę bardzo zadowolony jak nowy laptop pomieści dodatkowo 2 dyski z poprzedniego laptopa.

Jeżeli chodzi o system operacyjny to chciałbym Windows 7 jednak chyba nie jest to już możliwe?

Nie wiem czy 3 500 zł to dużo czy mało jak na takie wymagania?

Przeglądałem poprzednie tematy jednak większość które by mi odpowiadały jest niedostępna. A potrzebuję go na wczoraj... :)

 

Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc, jednak prócz linków prosiłbym jeżeli oczywiście to możliwe o jakiś krótki opis gdyż za bardzo się na technologii nie znam.

Edytowane przez Dax89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5k to kwota w zupełności wystarczająca, aby kupić bardzo dobry laptop na najnowszych podzespołach, które umożliwiają szybkie przeglądanie neta i odtwarzanie multimediów bez jakichkolwiek zacięć, czy spowolnień.

 

Acer Aspire 5 i5-10210/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3399zł

Polecam laptop Acer Aspire w najnowszej odsłonie z procesorem i5, 16GB RAM, dyskiem SSD512GB z postawionym Win10. Matryca w tym modelu ma dobre kolory a kultura pracy tego modelu stoi na dobrym poziomie.

 

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/480/Win10 IPS - 2899zł

Alternatywnie taniej jest laptop HP Pavilion, który również ma dobrą matrycę 15,6". Wykonanie laptopa jest bardzo dobre a podzespoły są wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o system operacyjny to chciałbym Windows 7 jednak chyba nie jest to już możliwe?

 

Jest to problematyczne z najnowszymi procesorami Intela + lekko bezcelowe gdyż system ten niedługo przestanie być aktualizowany co oznacza brak wsparcia producentów sterowników i samego systemu - będzie on narażony na niezałatane luki.

 

Nie wiem czy 3 500 zł to dużo czy mało jak na takie wymagania?

Jest to kwota w zupełności wystarczająca. Wydając więcej w zasadzie nic nie zyskasz przy tych zastosowaniach.

 

 

Skoro laptop ma być "stacjonarny" to w tym zastosowaniu lepiej spiszą się ekrany 17 calowe i takie Ci proponuję:

 

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/480/Win10 FHD IPS - 2849 zł

Nie ma co prawda miejsca na dodatkowe dyski ale ma już duży, 480 GB dysk SSD.

 

Ciekawą opcją będzie też 15 calowy Dell Vostro czyli laptop z linii biznesowej na 3 letniej gwarancji

 

Dell Vostro 5581 i5-8265U/16GB/256/Win10P- 3349 zł

Nie ma on co prawda klawiatury numerycznej ale jest ona podświetlana a laptop ma miejsce na dodatkowy dysk Sata 2,5 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/240+1TB/W10 IPS Silver 2849zł

17-sto calowy laptop z 4-ro rdzeniowym procesorem, 8GB pamięci i matową matrycą IPS. Ma dwa dyski, ale celowo wybrałem taką wersję, bo w razie czego możesz HDD zamienić na swój SSD (o ile masz go w obudowie 2,5"), a HDD włożyć np. do obudowy zewnętrznej i korzystać jak dysk przenośny, na zdjęci, filmy itp.Dodatkowo zintegrowana karta graficzna Vega 8 jest zdecydowanie wydajniejsza od integry intela, w razie czego można wiec nawet uruchomić nieco starsze/mniej wymagające gry.

 

Z nieco mniejszych- 15,6" laptopów można natomiast wybrać:

Dell Inspiron 5584 i5-8265U/8GB/256/Win10 FHD za 2749zł

Tu również jest matowa matryca FHD IPS, a dodatkowo podświetlana klawiatura. Laptop oferuj również wolne miejsce SATA na dodatkowy dysk. Jeżeli chodzi o podzespoły, to są one standardowe w tym budżecie (4-ro rdzeniowy procesor, 256SSD i 8GB pamięci ram ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! :)

Coś wybiorę teraz na pewno, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...