Skocz do zawartości
Shanxi

MSI MEG X570 ACE czy czekać na MSI MEG X570 unify?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć podobno niedługo ma się pojawić płyta x570 unify i kosztował 1300zł, a ja jestem prawie już zdecydowany na msi meg ace x570 za 1675zł pod ryzena 3900x. Oplaca się czekać na tą unify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unify ma ta sama sekcje i tylko jest okrojona z zbednych bajerow typu ledy itp. Wiec jesli ci na tym nie zalezy to tak warto poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta już w Polsce w Proshopie za 1550zł.

Cena z kosmosu :D Ja wyrwalem ASUS TUF za 650zl i nie czekalem na Unify ktore ponad 2x drozsze jest a nie zaoferuje mi nic ciekawszego bo wi-fi czy dodatkowe pory oraz lepsze audio jest mi zbedne.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta już w Polsce w Proshopie za 1550zł.

 

W takiej cenie ta płyta nie ma racji bytu. Myślałem że cena będzie w okolicy 1300. No nic. W tym wypadku wybierając jedną z tańszych płyt na x570 to MSI trzeba olać ciepłym moczem. Bo nawet Pro Carbon za 1100zł to gniot :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie ta płyta nie ma racji bytu. Myślałem że cena będzie w okolicy 1300. No nic. W tym wypadku wybierając jedną z tańszych płyt na x570 to MSI trzeba olać ciepłym moczem. Bo nawet Pro Carbon za 1100zł to gniot :D

Taka cena bedzie jak znajdzie sie w kazdym sklepie i minie chwile czasu odp premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 listopad 2019r. Kurs 3,84 PLN z 1$

np. Aorus x570 Ultra ~300$ = 1151.30 PLN x-kom = 1349 PLN

Msi meg x570 Unify ~300$ = 1151.30 PLN x-kom = max tydzień i będzie w ofercie

Trzeba poczekać na inne sklepy, ciekawe jaką cenę one dadzą.

Jeżeli cena będzie taka sama co Aorus to biorę MSI bo przekonuje mnie bios, wiatraczek położony niżej, sekcja zasilania jak w (Chyba) Creation (czyli dobra :P ), przycisk od BiosFlashBack intuicyjniej położony na tyle obudowy (o ile jest w Aorus'ie), wskaźnik kodu błędu(!).

xWJ3bKa.png

Tutaj ta tabela > https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

Edytowane przez Zgoneq informatyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 listopad 2019r. Kurs 3,84 PLN z 1$

np. Aorus x570 Ultra ~300$ = 1151.30 PLN x-kom = 1349 PLN

Msi meg x570 Unify ~300$ = 1151.30 PLN x-kom = max tydzień i będzie w ofercie

Trzeba poczekać na inne sklepy, ciekawe jaką cenę one dadzą.

Jeżeli cena będzie taka sama co Aorus to biorę MSI bo przekonuje mnie bios, wiatraczek położony niżej, sekcja zasilania jak w (Chyba) Creation (czyli dobra :P ), przycisk od BiosFlashBack intuicyjniej położony na tyle obudowy (o ile jest w Aorus'ie), wskaźnik kodu błędu(!).

xWJ3bKa.png

Tutaj ta tabela > https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

Unify ma jedną, dla niektórych istotną wadę - karta sieciowa Realtek zamiast Intela. Gdyby nie to, to byłaby perfekcyjna w tych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unify ma jedną, dla niektórych istotną wadę - karta sieciowa Realtek zamiast Intela. Gdyby nie to, to byłaby perfekcyjna w tych pieniądzach.

No i wszystko popsułeś.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko popsułeś.. :/

Sam jestem delikatnie przybity tym faktem.

 

Ryzen 9 3900X już czeka. Miał być sparowany z MSI X570 Gaming Pro Carbon Wifi, ale tak okazała się syfem. Do Ace trzeba dużo dopłacać - za dużo. Gigabyte i Asus mają nieprzemyślane chłodzenie chipsetu, przy którym karta sieciowa Realtek to chyba nie aż taki problem.

 

Dlatego też czekam na Unify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jaka jest różnica między Intel a Realtek w codziennym użytkowaniu lub w np.streamingu, wrzucaniu filmików na internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jaka jest różnica między Intel a Realtek w codziennym użytkowaniu lub w np.streamingu, wrzucaniu filmików na internet?

Jest różnica w wydajności oraz w obciążeniu procesora - w skrócie Intel lepszy i mniej obciąża procesor.

r/homelab/comments/8x3hto/intel_vs_realtek_nics/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...