Skocz do zawartości
motys

zestaw ok. 5500zł, ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna kompa główne przeznaczenie to oczywiście gry :D lubię wiedzieć że wydaje pieniądze najlepiej jak się da dlatego chce złożyć idealny zestaw w tym budżecie. Monitor to samsung 27" 1440p 144Hz.

 

1 - obudowa P400A uważam że to jedna z lepszych w tym przedziale cenowym no i nie ukrywam że wentylatory RGB dają fajny efekt ;)

2 - zasilacz od Seasonic, to raczej górna półka w tej cenie, możliwe że 550w by wystarczyło ale 30zł nie robi różnicy a zapas jest

3 - RAM Ballistix Sport podobno najlepsze pod OC

4 - procesor Ryzen 5 3600

5 - chłodzenie Fortis 3, najrozsądniejsza decyzja jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości oraz kultury pracy, nie ukrywam że podoba mi się AMD Wraith Max Cooler ale nie wiem jakby to było z nim w praktyce

6 - grafika 2070S GAME ROCK, sugerowałem się różnymi testami z YT i wydaje mi się że wypadła najlepiej

7 - dysk, nie mogę się zdecydować który najlepiej, m2? m2 z radiatorem? czy ta trzecia opcja?

8 - płyta główna, tu mam największy dylemat, komputer pewnie będzie na lata, w przyszłości przewiduję dołożyć RAM, dysk i zmienić grafikę, reszta mam nadzieję że da rade, nie wiem czym się tu sugerować bo płyty są bardzo podobne czy patrzeć na gniazda, złącza, kartę sieciową, dźwiękową. Jak będzie trzeba to jestem w stanie dołożyć pare groszy ;)

9 - jeden dodatkowy wentylator na tył

 

Tak to wygląda, który dysk i płytę wyrzucić ewentualnie czy coś innego? Rozważę każdą opcję ale proszę pisać z małym uzasadnieniem, mniej więcej tak jak ja starałem się to robić :)

https://www.x-kom.pl/lista/se8xd5gor

Edytowane przez motys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw. Opcjonalnie można zrobić kilka zmian.

Moja propozycja - klik link

 

Z przodu w Eclipse jest panel, to tego wentylatora ARGB nie będzie widać. Enthoo Pro M ma sito, to można na przód dać wentylator 14Fi, bo takie ma w standardzie, więc od Eclipse, która ma 12-stki będzie też chłodniejsza. Moim zdaniem lepiej wybrać jeden porządny SSD na trwałych pamięciach MLC i dodatkowy drugi. Prędkość odczytu podana w danych to jedno a zachowanie dysku jak jest zapełniony to drugie i tutaj lepiej wybrać coś na MLC, jeżeli jest w podobnej cenie. Karta moim zdaniem lepsza jest od MSI, tylko kiedyś polecałem GTXy Pality, bo były tańsze, natomiast moim zdaniem najlepsze karty robi MSI. Chcesz wentylator z ledami a kartę z przepięknym podświetleniem LED RGB odpuszczasz, chociaż jest w tej samej cenie co Palit. Zasilacz starczy 550w, ale jak chcesz 650 może być. Alternatywnie taniej jest Pure Power 11 600w z co prawda krótszą gwarancją, ale też swoje zadanie spełni i gdyby olać psioczenie hejterów o przerobionych FSP i nie zakładać czarnego scenariusza o awaryjności jest też dobry i tańszy.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle masz zamiar kupić kiedyś tego kompa? To już twój któryś temat, a kompa jak nie było tak nie ma... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle masz zamiar kupić kiedyś tego kompa? To już twój któryś temat, a kompa jak nie było tak nie ma... :kwasny:

 

Tak jak napisałem na samym początku swojej wypowiedzi lubię miec pewność ze wykorzystałem pieniądze najlepiej jak się da, ale głównym powodem przez który to tyle trwa są wakacje mojego znajomego, w czwartek wraca, w piątek zamawiamy a w przyszłym tygodniu się pochwale co udało nam się złożyć ? a przez to ze musze na niego czekać to co chwile doglądam do tego zestawu i kombinuje żeby było jak najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...