Skocz do zawartości
PrzeLew

Karta graficzna radeon RX 590 gaming - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post więc jeżeli jest coś nie tak to proszę o info lub przeniesienie do innego tematu.

 

Zakupiłem kartę graficzną Gigabyte Radeon RX 590 GAMING, 8GB GDDR5. Jednak po jej instalacji komputer zaczął się zawieszać podczas korzystania z internetu. A dokładniej w momencie instalacji gier które potrzebują stałego połączenia z internetem na przykład "World of Tanks"

Komputer zawiesza się zaraz po starcie paska pokazującego postęp pobierania gry w GameCenter. Po zawieszeniu w grę wchodzi tylko twardy reset. Dodam że przy przeglądaniu stron lub pobieraniu sterowników nic się nie zawiesza.

Pierwszy raz mi się zdarzyło że nie wiem w czym jest problem. Gry Takie jak "Resident evil" chodzą na najwyższych ustawieniach. Powrocie do starej karty graficznej GE FORCE FX 960 komputer dalej się zawiesza.

 

Bios mam najnowszy. Sterowniki do płyty również najnowsze. System Windows 10 świeżo po formacie. Sterowniki do karty graficznej również najnowsze.

 

Mój zestaw to:

 

Płyta główna - Gigabyte X470 AORUS GAMING 5 WIFI

Procesor - AMD Ryzen 7 1700, 3GHz, 16MB, BOX

Karta graficzna - Radeon RX 590 GAMING, 8GB GDDR5 ( wcześniej MSI GeForce GTX 960 OC 4GB GDDR5 (128 bit) )

Pamięć - 2x HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL16

Dyski twarde - 2x Dysk SSD Kingston A400 240GB M.2 SATA, 1x - Dysk SSD Intel 545s 256GB SATA3

Zasilacz - Chieftec 600W ( zasilacz rekomendowany pod kartę to 500W więc ten powinien wystarczyć )

Monitor - Philips 276E8VJSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to tylko z luncherem Wota ?

 

Niestety nie. Z War Thunderem również zaraz po starcie się zwiesza. Chociaż syn gra w Robloxa i tam może pograć jakieś 5 minut i dopiero wtedy się zwiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koparkowa pewnie, jak masz gwarancję to spoko, jak nie to zł poszy w dla Janusza który Ci to sprzedał.

 

Może jeszcze jakieś OC masz?

 

Jakie temperatury?

 

Za ile kupiłeś i od kogo. Podaj linka do allegro.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koparkowa pewnie, jak masz gwarancję to spoko, jak nie to zł poszy w dla Janusza który Ci to sprzedał.

 

Może jeszcze jakieś OC masz?

 

Jakie temperatury?

 

Za ile kupiłeś i od kogo. Podaj linka do allegro.

 

Na gtx 960 ma to samo.

 

Może masz taki problem jak ja. Zmieniłem 1060 na 1080, zasilacz miał zapas mocy. Jednak po 2 dniowym testowaniu nowego pascala padł. Może w momencie kiedy zmieniłeś grafikę na bardziej prądożerną zdegradował się psu i przy większym obciążeniu podaje niewłaściwe napięcia i zabezpieczenie płyty zwiesza kompa? Ewentualnie zostały jakieś śmieci w systemie po poprzedniej karcie i coś się zaczyna gryźć.

Edytowane przez Suchotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gtx 960 ma to samo.

 

Może masz taki problem jak ja. Zmieniłem 1060 na 1080, zasilacz miał zapas mocy. Jednak po 2 dniowym testowaniu nowego pascala padł. Może w momencie kiedy zmieniłeś grafikę na bardziej prądożerną zdegradował się psu i przy większym obciążeniu podaje niewłaściwe napięcia i zabezpieczenie płyty zwiesza kompa? Ewentualnie zostały jakieś śmieci w systemie po poprzedniej karcie i coś się zaczyna gryźć.

 

Dzięki za odpowiedź.

Wczoraj pożyczyłem zasilacz 600W AKYGA i kartę graficzną od kumpla i jest to samo. Próbowałem zrobić test OCCT ale po minucie działania zwiesza się komp. Później wstawię zdjęcia z momentu zawieszenia. Złożyłem drugiego kompa z starych części i wstawiłem GTX wraz z zasilaczem i wszystko śmiga. Nie chcę wkładać tam RX 590 bo obawiam się że się coś zwali. Jak nic nie wymyślę to kupię nowy zasilacz 850W więc zapas mocy będzie wystarczający.

 

Pytanie co się stało że po wstawieniu starej karty i innego zasilacza nadal się komp zawiesza. Czyżby padła płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rx 590 od sapphire u mnie też dziwne rzeczy się działy przy standardowej instalacji sterowników. Sugeruje odinstalować wszystkie sterowniki od GPU DDU w trybie awaryjnym. Potem zainstaluj tylko i wyłącznie sam sterownik ekranu bez reszty najlepiej off-line bo czasami windows z automatu potrafi jakieś stare sterowniki zainstalować. Ogólnie od kiedy wyszło kilka wersji sterowników wymuszonych premierą rx5700 oraz xt na radeonach dziwne rzeczy się dzieją od zwiech microsutteringu problemów z fressync miganiem ekranu naprawdę dużo tego było. Pisze to jako posiadacz rx570,rx580 I obecnie rx590.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co się stało że po wstawieniu starej karty i innego zasilacza nadal się komp zawiesza. Czyżby padła płyta główna?

Zmieniłeś kartę pobierającą szczytowo w okolicach 140 watów na taką, która skacze nawet do 300.

Kup porządny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx autora ma zasilanie 1xPCI-E 8-pin więc bez przesady z tym poborem prądu u mnie średnio karta pobiera 170-180W najwięcej ile widziałem to 192W bodajże a karta potrzebuje jeszcze dodatkowego zasilania 1xPCI-E 6 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem rozwiązany.

 

Znajomy informatyk polecił zaktualizować Windowsa do najnowszej wersji bo poprzednie miały sporo błędów i pobranie sterownika do karty graficznej z oficjalnej strony producenta.

 

Po restarcie wszystko śmiga i nic się nie zawiesza :D

 

Najwidoczniej starsza wersja windowsa coś blokowała.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

 

Temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...