Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

fractal ma maty wyciszające, więc pewnie będzie ciszej, no i generalnie phanteks to starsza konstrukcja, może ma trochę cieńsze blachy, jednak nie miałem jej dawno w rękach. bardziej kreowałbym się wyglądem czy zapotrzebowaniem, bo phanteks jednak posiada zatokę 5,25 do tego demontowalną, jeżeli byś potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkoona możesz sobie na dzień dobry odpuścić, ani to dobrze wentylowane ani wykonane. H500 znowu jest bardzo dobrze wykonana i ma interesującą konstrukcję ale znowu wentylacja do najlepszych nie należy (co zrozumiałe patrząc na front).

Produkowany przez In Win Pure Steel jest wykonany lepiej niż cokolwiek innego w podobnej (a nawet wyższej) cenie, a z wentylacją nie ma większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Produkowany przez In Win Pure Steel jest wykonany lepiej niż cokolwiek innego w podobnej (a nawet wyższej) cenie, a z wentylacją nie ma większych problemów.

Masz gdzieś info że jest produkowana przez In Win? Chętnie poczytam. A wentylacja do najlepszych nie należy, tak wynika z testów.

 

do małych nie należą, ale do dużych też nie. moim zdaniem ta obudowa jest gorsza pod względem cyrkulacji powietrza, bo ciężko żeby całościowy mesh na froncie był gorszy niż OTWORY po boku... masa testów? nie jest ich jakoś dużo, raptem kilka. jednak jeżeli masz czyste porównanie obydwu tychże obudów w tych samych warunkach to chętnie przeanalizuję, bo to jest najważniejsze.

 

To w sumie dobrze że Twoim zdaniem :) Zdanie jest jak 4 litery, każdy ma swoje. A co do testów to jest ich wystarczająco by wywnioskować że wentylacyjnie ten model prezentuję dobry poziom. I mówię to jako posiadacz AR5X'a, P400A również. Do czynienia miałem i z Meshify C (która też jakaś wybitna pod względem wentylacji nie jest jak sugerowałby front i konieczne jest dołożenie wentylatorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś info że jest produkowana przez In Win? Chętnie poczytam.

Oczywiście, że nie mam. Ani Sharkoon ani In Win nie przyznają się do tego z oczywistych względów.

Wystarczy jednak wprawne oko by z łatwością stwierdzić, że Pure Steel to w istocie nieznacznie zmodyfikowana 101.

 

A wentylacja do najlepszych nie należy, tak wynika z testów.

Co nie oznacza, że jest zła. Z mainstreamowymi komponentami poradzi sobie z palcem w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś info że jest produkowana przez In Win? Chętnie poczytam. A wentylacja do najlepszych nie należy, tak wynika z testów.

 

 

 

To w sumie dobrze że Twoim zdaniem :) Zdanie jest jak 4 litery, każdy ma swoje. A co do testów to jest ich wystarczająco by wywnioskować że wentylacyjnie ten model prezentuję dobry poziom. I mówię to jako posiadacz AR5X'a, P400A również. Do czynienia miałem i z Meshify C (która też jakaś wybitna pod względem wentylacji nie jest jak sugerowałby front i konieczne jest dołożenie wentylatorów).

 

xD jest wystarczająco a nie podaje konkretów. kocham te twoje wywody, ale to już mniejsza... realnie nie widziałem żadnego porównującego obydwa w jednym zestawieniu.

 

meshify c to wysoki poziom pod wzgledem nie tylko wentylacji (jednak jest bardziej przewiewna i imo nie ma co sie z tym klocic), co też jakość jest na wysokim poziomie. miałem w łapie i no pod wrażeniem byłem.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD jest wystarczająco a nie podaje konkretów. kocham te twoje wywody, ale to już mniejsza...

xD? Wszystko jasne...

 

realnie nie widziałem żadnego porównującego obydwa w jednym zestawieniu.

I zapewne nigdy go nie zobaczysz. Przyjrzyj się uważnie zdjęciom obu obudów. Zwróć uwagę na identyczne otwory wentylacyjne w bocznych panelach, przetłoczenia pod złącza mini jack i filtry przeciwkurzowe, typowe dla In Wina ABS-owe stopy z małymi gumkami zasłaniającymi wkręty i modularne przewody przedniego I/O. Również grubość blachy i szklanego panelu są identyczne.

 

meshify c to wysoki poziom pod wzgledem nie tylko wentylacji (jednak jest bardziej przewiewna i imo nie ma co sie z tym klocic), co też jakość jest na wysokim poziomie. miałem w łapie i no pod wrażeniem byłem.

Czyli nie widziałeś naprawdę porządnej obudowy, skoro byłeś pod wrażeniem Meshify. Obejrzyj sobie coś z In Wina (wystarczy 303, 301 czy nawet 101) lub Lian Li, bo Meshify to co najwyżej średnia półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dla ciebie ironiczne xD przemawia za wszystko jasne, to musisz być deczko ograniczony :hmm:

 

ale ja nie odnoszę się do obudowy in wina, tylko do obudowy silentiumpc i meshify c... w ar7 tg masz zabudowany front z bocznymi otworami, a w fractalu masz caly mesh na froncie stąd moje opinie o tym, że musi być lepsza wentylacja. jeżeli nie ma czystych testów, to nie widzę powodu by było inaczej.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapomniałem wspomnieć o dwóch ważnych rzeczach. Pierwsza to taka, że w moim pokoju kurzy się niemiłosiernie. Co trzy dni gruba warstwa kurzu. Mieszkam na poddaszu. Do tego upały w lecie. Druga sprawa to taka, że komponuje zestaw z chłodnymi częściami w środku. Może wziąć więc coś bardziej zabudowanego? Żeby nie musieć co 2 dni czyścic kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dla ciebie ironiczne xD przemawia za wszystko jasne, to musisz być deczko ograniczony :hmm:

Najwyraźniej :lol2:

 

ale ja nie odnoszę się do obudowy in wina, tylko do obudowy silentiumpc i meshify c... w ar7 tg masz zabudowany front z bocznymi otworami, a w fractalu masz caly mesh na froncie stąd moje opinie o tym, że musi być lepsza wentylacja. jeżeli nie ma czystych testów, to nie widzę powodu by było inaczej.

Co wentylacja ma wspólnego z jakością wykonania? Ja o gruszkach, ten o wierzbie...

 

Panowie zapomniałem wspomnieć o dwóch ważnych rzeczach. Pierwsza to taka, że w moim pokoju kurzy się niemiłosiernie. Co trzy dni gruba warstwa kurzu. Mieszkam na poddaszu. Do tego upały w lecie. Druga sprawa to taka, że komponuje zestaw z chłodnymi częściami w środku. Może wziąć więc coś bardziej zabudowanego? Żeby nie musieć co 2 dni czyścic kompa

Co konkretnie chcesz włożyć do tej obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chcesz włożyć do tej obudowy?

R5 3600, gaming plus max, fera 3, crucial 2x8gb, seasonic 650 w, sx8200 pro, rtx 2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkoon Pure Steel lub In Win 101.

Przy przekroczeniu budżetu o 9 złotych dojdzie jeszcze NZXT H500. Blacha, jeśli dobrze kojarzę, cieńsza o 0,1 mm, więc nie ma tragedii.

Edytowane przez nlpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkoon Pure Steel lub In Win 101.

Przy przekroczeniu budżetu o 9 złotych dojdzie jeszcze NZXT H500. Blacha, jeśli dobrze kojarzę, cieńsza o 0,1 mm, więc nie ma tragedii.

 

Nzxt h500 złapie mniej kurzu niż meshify c przy zachowaniu dość dobrej wentylacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

xD jest wystarczająco a nie podaje konkretów. kocham te twoje wywody, ale to już mniejsza... realnie nie widziałem żadnego porównującego obydwa w jednym zestawieniu.

 

meshify c to wysoki poziom pod wzgledem nie tylko wentylacji (jednak jest bardziej przewiewna i imo nie ma co sie z tym klocic), co też jakość jest na wysokim poziomie. miałem w łapie i no pod wrażeniem byłem.

 

Sam też nie podałeś niczego konkretnego tutaj ¯\_(ツ)_/¯

 

Testów w sieci nie brakuję, może nie porównujących obie obudowy razem ale wystarczy umieć wyciągać wnioski z tego co czytasz a testów zarówno jednej jak i drugiej nie brakuję. Poza tym miałem do czynienia z praktycznie wszystkimi wymienionymi tutaj obudowami (tak jest jak się je bardzo często zmienia a nie tylko bazuję na informacjach od innych). Swoją drogą jak napisał już ktoś wyżej skoro zrobiła na Tobie wrażenie Meshify to cóż. Na prawdę nie miałeś porządnej obudowy w ręce, tam nie ma nic co mogłoby robić wrażenie. Ot obudowa jak obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie spoko porównania to całkiem fajne zestawienia przy testach obudów ma GamersNexus

Tu np. są z H500, Meshify C, InWin 303

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3309-nzxt-h500-case-review-thermals-noise-vs-s340

Temperatury CPU Meshify ma lepsze w zestawieniu, ale GPU już wyraźnie gorsze.

 

Ogólnie w zwykłej konfiguracji to wcale obudowy z meshowym frontem nie są jakieś wybitne. Tu na przykład Corsair iCUE 220T RGB Airflow - jak się popatrzy na wyniki w porównaniu z też małą, casną i zabudowaną NZXT S340

https://pclab.pl/art81748.html

 

Sytuacja się zmienia jak mamy jakieś naprawdę mocne podzespoły dokładamy parę wentyli Noctua - wtedy jasne. Ale tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co będzie najlepsze do pomieszczenia, w którym bardzo się kurzy. Mesh czy coś bardziej zabudowanego+chłodne komponenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pomieszczenia typu sypialnia (kurz zawsze dokucza) mesh buda z łatwo wyjmowanym do czyszczenia big size front filtrem.

Mniejsza inwestycja jak w super chłodny hardware (skoksowane coolery CPU i nierefy GPU tri fan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co będzie najlepsze do pomieszczenia, w którym bardzo się kurzy. Mesh czy coś bardziej zabudowanego+chłodne komponenty?

 

Nie ma aż tak ogromnego znaczenia.

Armis AR7 TG, NZXT H500, Phantex P400A... Jeszcze w tej cenie jest InWin 101.

 

Ja bym dołożył i brał Fractala Meshify C - ale to dlatego, że lubię FD :)

Albo Phanteksa P400A i dorobił/dokupił na wymiar filtr przeciwkurzowy na front.

 

Tak to trzeba powiedzieć, że Armis AR7 TG jest bardzo sensownie zrobioną budą, ale do SPC mam uraz, bo we wszystkich ich obudowach z którymi miałem styczność coś było nie tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie jak Pan masz brać to dziurawe sito pod tytułem Phanteks P400a, które zasysa kurz jak odkurzacz[tak, wbrew pozorom otwory 1,1mm-1,5mm[?] dość dobrze wciągają kurz] to lepiej weź taniego SPC Signum SG1 TG, dokup jeszcze jeden dobry wentyl pure wings albo silent wings[nie wiem jak te sigma HP chodzą, czy warto parować taki cichy wentyl] jak srasz kasą i daj na przód 2x120 na tyle zostaw stockowy i masz dobry airflow za niską cenę. Jak się tamte wentyle od SPC zużyją to wymienisz na coś lepszego.

SG1 też będzie zasysać kurz ale przynajmniej taniej cię to wyjdzie. Nie wiem dlaczego phanteks odjebał taką maniane ze P400A, tam można było dać filtr jak w corsarzu 275r, albo jak w nzxt h700, normalnie takie duże 360x120 zakrywające cały przód. No ale woleli poskąpić. Mam nadzieje że wprowadzą ulepszoną wersję, bo teraz to jest taka obudowa ani budżetowa, ani droga. Jeszcze ten kontroler wentyli, który można generalnie wyrzucić do śmietnika, szkoda bo powiększa tylko cenę budy.

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też nie podałeś niczego konkretnego tutaj ¯\_(ツ)_/¯

 

Testów w sieci nie brakuję, może nie porównujących obie obudowy razem ale wystarczy umieć wyciągać wnioski z tego co czytasz a testów zarówno jednej jak i drugiej nie brakuję. Poza tym miałem do czynienia z praktycznie wszystkimi wymienionymi tutaj obudowami (tak jest jak się je bardzo często zmienia a nie tylko bazuję na informacjach od innych). Swoją drogą jak napisał już ktoś wyżej skoro zrobiła na Tobie wrażenie Meshify to cóż. Na prawdę nie miałeś porządnej obudowy w ręce, tam nie ma nic co mogłoby robić wrażenie. Ot obudowa jak obudowa.

 

Ale chłopak, mylisz pojęcia i nie podlapuj się opiniami innych. Idąc droga logiki wiadomym jest, że meshowy front zapewni lepsza wentylację niż zabudowany front z otworami. Nie jest to jakieś skomplikowane fizycznie, jak mam ci podać testy skoro właśnie mówię że ich nie ma :lol2:

 

Bądź co bądź zrobiła wrażenie porównując do obudowy np spc sg1tg lub bardziej topowych od spc. Kilka topendowych za tysiąc złotych też trzymałem to inna półka, jednak mówimy teraz o obudowach spc i porównywalem względem meshify. Z testami też jest ciężko, bo na obudowę i wentylację w środku wpływa kilka zmiennych, dlatego najlepiej byłoby nie bazować na kilku źródłach, a na jednym konkretnym z taką samą metodologia.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idąc droga logiki wiadomym jest, że meshowy front zapewni lepsza wentylację niż zabudowany front z otworami. Nie jest to jakieś skomplikowane fizycznie, jak mam ci podać testy skoro właśnie mówię że ich nie ma :lol2:

Oczywiście, ale ważna jest też aerodynamika obudowy. I wpływ tego otwartego frontu nie jest jakiś strasznie wielki co pokazują testy. Obudowy zabudowane Fractal R6, NZXT S340, Corsair 270R itp mają podobne temperatury, a temperatury GPU są np. nawet lepsze niż Meshify C na stockowym ustawieniu.

 

Oczywiście taki Corsair 270R, czy H500 dużo wyżej niż ma domyślnie nie podskoczy, a jak w Meshify damy dobre 3x120mm na froncie, stockowe wentyle jeden z tyłu i jeden do góry to sprawa ma się inaczej. :)

 

Tak czy siak w przypadku takich komponentów jak ma autor tematu spokojnie może wziąć jakąś bardziej zabudowaną obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale dalej nikt mi nie odpowiadzial. Czy nzxt h500 i ogółem zabudowane obudowy złapią mi mniej kurzu przy zapewnionej w miarę ok wentylacji niż mesh typu fractal meshify c? W przyszłości może zdecyduje się na mocniejszy sprzęt w tej obudowie. I co wtedy? Co jeśli w przyszłości chciałbym włożyć jakąś ultra mocną grafę? w Meshify C dokładam wentyle a w H500 dołożenie wentyli nic nie da.

 

Na ten moment jestem skłonny wziąć H500 pytanie tylko co jak będę chciał zmienić gpu na jakieś ultra. Plus wydaje mi się ze H500 zbierze mniej kurzu niz meshify c a to dla mnie ważne.

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h500 jest piękna, to prawda. co do kurzu naturalnie - skoro powietrze z przodu praktycznie nie ma miejsca, żeby je wciągnąć, to kurzu będzie mniej. taka kolej rzeczy, wszakże fractal posiada filtr z przodu, który też go ogranicza, stąd nie ma go aż tak dużo, jak np. w budach bez owego filtru z przodu, tj. p400a.

 

ten nzxt tak czy tak powinien dac rade nawet przy mocniejszej karcie, zadbaj o porządek w środku i czyść go raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h500 jest piękna, to prawda. co do kurzu naturalnie - skoro powietrze z przodu praktycznie nie ma miejsca, żeby je wciągnąć, to kurzu będzie mniej. taka kolej rzeczy, wszakże fractal posiada filtr z przodu, który też go ogranicza, stąd nie ma go aż tak dużo, jak np. w budach bez owego filtru z przodu, tj. p400a.

 

ten nzxt tak czy tak powinien dac rade nawet przy mocniejszej karcie, zadbaj o porządek w środku i czyść go raz na jakiś czas.

 

Zamawiam h500. Też mi się podoba bardzo z wyglądu. Biorę wersję czarna. Jest nawet zniżka 20 zł z kodem na X-kom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...