Skocz do zawartości
ProXu37

Uv Rtx 2060 wysokie zegary w spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj przeglądając pclab.pl mianowicie czytając test mojego rtx 2060 ventus zauważyłem, że zegary w spoczynku wynosily 330mhz i 405 na pamięciach gdzie moja karta w spoczynku posiada 1365 i 7000 po czym zrobiłem oc skan i rzeczywiście miałem takie same zegary jednak po ponownym uruchomieniu komputera automatyczne oc zostało a w idle skoczyły do takich wartości jak wcześniej dzisiaj zrobiłem uv i moja karta przy napięciu 0.931v osiaga jakos 70 stopni przy 1300 rpm czyli kozacko ale nie pokoją mnie te zegary w idle karta ciągnie 30w i grzeje do 45 stopni gdzie po tym oc scanie wynosiło 8w i 35stopni moję pytanie więc brzmi co zrobić aby na stałe zmniejszyć zegary w idle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ...

Możesz ten post napisać jeszcze raz ?

Ale bardzo proszę użyj kropek i przecinków OK ?

Bo ja z tego nic nie zrozumiałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karta w spoczynku posiada 1365 i 7000

 

Albo coś drenuje GPU w IDLE albo coś źle ustwiłeś...

 

Pokaż screeny jak to wygląda...

 

U mnie tak

uvj3jtr.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działa normalnie, prawdopodobnie pomogło wyłączenie wysokiej wydajności.Co zrobiłem wcześniej, ale prawdopodobnie zadziałało dopiero po ponownym uruchomieniu.

Aczkolwiek dzięki za pomoc.

https://imgur.com/6p1FkZU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak masz preferuj maksymalną wydajność w głównym menu to karta nie zbije zegara tak jak powinna tylko będzie trzymała 1365mhz na rdzeniu zamiast 300 utwórz sobie profile pod gry z maksymalną wydajnością a w głównym menu zostaw na adaptacyjny lub optymalna wydajność

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji nie chcę już zakładać nowego tematu.Opłaca się w ogóle oc tej karty? 98 na rdzeniu gdzie karta trzyma napięcie 1.050v, a realnie w grze trzyma zegary 1935-1950 przy 74stopniach ponieważ mam słabo wentylowaną obudowe.Mi się wydaje, że nie ponieważ po moim uv przy 0.943 trzyma te zegary 1905 mniej więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema raczej sensu drenować karty i tak mocnej o kilka FPS chyba ze dla frajdy z oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie trzyma 1980 + 7900 na pamięciach na profilu z uv przy 0.931 (startuje z 2010mhz i spada o 30 no czasem wydropi do 1965 ale nie mniej) ta karta jest wydajniejsza z UV niż bez bo nie zbija zegara przez limity mocy poniżej 1900 na rdzeniu, drugi profil mam z OC bez UV +120 na rdzeniu startuje z 2100mhz i spada do 2040 czasem do 2025 ale to używam tego profilu tylko tam gdzie każda klatka ma dla mnie znaczenie :E np w metro exodus tylko ja mam dwie 140 BQ i podczas gry ustawiam je na 12v kontrolerem (2x900rpm) które dmuchają na kartę. Ustawienia krzywej mam takie żeby do 55c kręciły na minimum (23%) a od 55c od razu wbija 48% (około 1600rpm)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...