Skocz do zawartości
Boomstick

[Modernizacja] 2500zł/Gry/B-OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Potrzebuję porady co do modernizacji niżej wymienionego zestawu. Celem modernizacji jest pozbycie się spadków fps, oraz zwiększenie jakości w opcjach gier.

 

Ostatnio wróciłem do grania na PC, problem dotyczy Battlefield V, na minimalnych ustawieniach w rozdzielczości 1920x1080, przy wyłączonym rozmyciu w ruchu często napotykam odczuwalne spadki klatek.

Modernizacja docelowo ma umożliwić mi rozgrywkę bez tych spadków w Battlefield V oraz w nadchodzącym, najnowszym tytule Call of Duty.

 

Aktualna specyfikacja:

PROCESOR: AMD FX-8350

PŁYTA GŁÓWNA: ASRock 970 pro3, ref 1.01

GRAFIKA: Gigabyte Radeon HD7950 3gb

ZASILACZ: XFX PRO 650W Core Edition

RAM: Geil Value Plus GVP38GB1600C9DC

DYSKI: Crucial BX500 + hdd.

 

Przeglądając internet wybrałem taki zestaw:

-AMD Ryzen 5 2600

-ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

-Gigabyte GeForce RTX 2060 WindForce 2x OC 6GB GDDR6

 

Czy jest to sensowny zestaw?

Kwota którą podałem w tytule jest kwotą orientacyjną gdyż proces modernizacji planuję rozłożyć na najbliższe 2-3 miesiące.

Tutaj nasuwają się pytania:

- Co lepiej wymienić najpierw - kartę graficzną, czy procesor z płytą główną i ramem?

- Czy można podnieść osiągi komputera, tak by nie było spadków w w.w grze poprzez wymienienie tylko któregoś z tych elementów?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BFV to gra mocno procesorowa, choć oczywiście dobra grafika też się przydaje.

 

Zacząłbym od wymiany CPU, bo FX to padaczka do gier. Karta graficzna to kwestia obniżenia jakości oprawy w celu poprawienia ilości klatek - przy CPU wielkich korzyści to nie da.

 

Zastanowiłbym się jednak nad dopłatą do Ryzena 5 3600 - dopłata co prawda w okolicach 250-300 zł, ale skoro modernizacja rozłożona na kilka miesięcy, to chyba aż tak to nie zaboli? Przyrost wydajności jest spory za sprawą wyraźnie większej wydajności pojedynczego rdzenia - choć akurat w BFV rezultaty nie będą aż tak zdumiewające. W innych grach róznice potrafią być jednak wyraźne. Tu już sam oceń - w razie czego 2600 czy 2600X (czasami można dorwać w fajnej cenie) też będzie dobrym wyborem jako tańsza opcja.

 

Pamiętaj też, że trzba zmienić RAM na DDR4. Pod Ryzena najlepiej brać Crucial Ballistix Sport LT 3000 MHz CL15 - dobre kości i niewygorowana cena. Oczywiście bierz od razu 2x8GB.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wezmę mocniejszą jednostkę - Ryzen 5 3600. Zapomniałem spytać o RAM a otrzymałem od razu odpowiedź. Dziękuję bardzo za tak kompleksową poradę! :)

Najpierw do wymiany poleci CPU z płytą główną i RAM.

 

Dziękuję Dirian!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupować kartę graficzną, to najlepiej wróć do tematu - być może do tego czasu coś się zmieni na rynku i w cenie RTX 2060 kupisz coś lepszego ;)

 

I przy płycie głównej pamiętaj o aktualizacji BIOS - sklep ci musi wgrać, bo przy starym BIOS-ie Ryzen 5 3600 nie ruszy.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w internecie wyczytałem, że takowy update musi się odbyć. Może wiesz z doświadczenia, czy sklepy taką usługę robią bez problemu, czy trzeba się dopraszać?

 

Dziękuję jeszcze raz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w internecie wyczytałem, że takowy update musi się odbyć. Może wiesz z doświadczenia, czy sklepy taką usługę robią bez problemu, czy trzeba się dopraszać?

 

Dziękuję jeszcze raz! :)

 

To już zależy od sklepu i od zamówienia. Zazwyczaj jest opcja dopłacenia do tej usługi lub ewentualnie poprosić i to zrobią, zawsze w zamówieniu należy o tym wspomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

 

w komputerze teraz siedzi:

-ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4,

-Crucial Ballistix Sport LT 3000 MHz CL15 2x8GB,

-Ryzen 5 3600.

 

Chciałbym teraz zmienić kartę graficzną.Budżet ~1600zł.

Czy w tej cenie dalej Gigabyte GeForce RTX 2060 WindForce 2x OC 6GB GDDR6 jest dobrą opcją? Czy może pojawiło się coś lepszego na rynku?

 

Z góry dzięki!

Boomstick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...