Skocz do zawartości
Gość

Palit jetstream 1080 gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Poproszę o opinie i tej karcie i jak wypada na tle innych 1080 GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest cicha:D Mam co prawda 1070 super jet stream, ale pewnie chłodzenie podobne, jak nie to samo. (Pod obciążeniem 1100 obrotów i 62 stopnie). Chyba najcichsze chłodzenie, jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ano, ale Super to jednak super. Wydajność też ważna, a nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś dużego testu niereferentów 1080 GTX i żeby ten Palit tam był.

 

Widziałem gdzieś u jednego sprzedawcy fotę jak zapuścił furmark i tylko 69C po 20 minutach wygrzewania. Moj Gigabyte pod 80 podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest cicha:D Mam co prawda 1070 super jet stream, ale pewnie chłodzenie podobne, jak nie to samo. (Pod obciążeniem 1100 obrotów i 62 stopnie). Chyba najcichsze chłodzenie, jakie miałem.

Słabo. Asus GTX 1080 OC Strix (1960 MHz), 980 obr/60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 3x 980rpm = 60 stopni

 

Palit 2x 1100rpm = ciszej niż 3x 980 rpm ;)

 

 

Ogólnie to bardzo dobre chłodzenie tak samo jak w strixie.

 

 

Tutaj masz GameRock - zbliżony do Palita. Wypadł lepiej niż strix, ale to nie ma znaczenia bo jeszcze ważne jest, jak działa rdzeń. Jakie Vcore trafi na rdzeń. Nie wiem czy jest gdzies porównanie jeden do jednego ten sam zegar, vcore i ta sama głośność. Jak pisałem, chłodzenie BARDZO DOBRE a nie słabe i nie ma sensu nad tym się rozwodzić. GB Gaming przy Palicie i Strixie to syf.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_palit_geforce_gtx_1080_gamerock_brzydkie_kaczatko?page=0,17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój palit pracuje na 2ghz (fabrycznie), te parametry (1100 obrotów i 62 stopnie) to najwyzsze wartości, jakie zarejstrowałem. Przeciętnie obroty nie dobijają do 1000rpm. Nie twierdzę, że to najcichsza karta jaka istnieje, tylko najcichsza, jaką miałem. Jeden wentylator na Fortisie (1100 obrótów) jest głośniejszy:D

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 3x 980rpm = 60 stopni

 

Palit 2x 1100rpm = ciszej niż 3x 980 rpm ;)

Pewnie tak, gdyby w obu kartach były zainstalowane identyczne wentyle. A że nie są, to niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix musiałby mieć ultra wybitne wentyle a Palit ostatni crap. A tak nie jest, bo obie mają zwykłe przeciętniaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 3x 980rpm = 60 stopni

Palit 2x 1100rpm = ciszej niż 3x 980 rpm ;)

Ogólnie to bardzo dobre chłodzenie tak samo jak w strixie.

Miałem Palita przez 1 dzień. Były wyraźnie głośniejszy od strixa. A dwa czy trzy wentylatory nie robią już zauważalnej różnicy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix musiałby mieć ultra wybitne wentyle a Palit ostatni crap. A tak nie jest, bo obie mają zwykłe przeciętniaki ;)

Nie wiem co ma Strix, bo nigdzie się Asus nie chwali, ale wiem, że Palit ma ostatni crap. Tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń z GTX 1070 i 1660 Ti. Jeśli dobrze kojarzę, w 1080 montowali te same wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpotrzebie2017 oj wymyślasz. Jak zmieniasz z gtx 1070 to dołóż do normalnego gtx 1080 ti i będziesz zadowolony, a tak szukasz nie wiadomo czego aż się znowu natniesz na super okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No, dołożę, 1000zł :E zawsze można tak dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na 1080 nie ma sensu, wg. mnie. Żeby odczuć skok w wydajności, minimum 2070/super

 

Te crap wentylatory w Palicie są o wiele cichsze niż te w Msi Gaming X (Torx 2), które miałem w 1060. No i Msi dobijała do 75 stopni/1400rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix musiałby mieć ultra wybitne wentyle a Palit ostatni crap. A tak nie jest, bo obie mają zwykłe przeciętniaki ;)

 

Pod względem sztywności konstrukcji i ciśnienia statycznego są wybitne na tle co niektórych wynalazków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dołożę, 1000zł :E zawsze można tak dokładać.

A kto mówi o 1000 zł, no chyba że zdecydujesz się na nowy rtx 2070 super. Tylko widzę że szukasz nie wiadomo czego. Nawet jak kupisz gtx 1080 to i tak nie będziesz za bardzo zadowolony skokiem wydajności względem gtx 1070. Dla Ciebie najlepszym wyborem będzie normalnie używany gtx 1080 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przechodzę z 1050ti na Rxa 5700, mózg nie ogarnie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba GTX1080, a nie 1080 gtx :E

 

Według mnie też za mały skok wydajności, żeby kombinować. No chyba że wymiana na czysto kosztuje cię 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wiesz, 1070GTX z gwarą idą drożej, niż 1080 GTX bez gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mówicie, że przeskok z 1070 na 1080 jest mniejszy niż 1060 na 1070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica zdecydowanie mniejsza.

 

W zależności od gry 20-27%.

 

Ale dobrze wykręcona 1080gtx jest bardzo blisko 1080ti bez oc.

 

Macie obsesje z tymi gwarancjami Pascale są nie do zarżnięcia jeżeli się ich nie gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpotrzebie2017 jaki masz monitor? Jak qhd 144 hz to lepiej dołóż do gtx 1080 ti nie będziesz żałował. Mnie swędzi nad wymianą swojego gtx 1080 na lepsze gpu, ale poczekam na tym na nową generację.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...