Skocz do zawartości
Aventadoe95

GTX 1660Ti VS RTX 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako że przymierzam się do wymiany GTX 1060 6 GB na nową, mocniejszą kartę waham się między dwoma konstrukcjami tj. 1660 Ti i 2060. Zastanawiam się czy warto dopłacać 3 stówki do czegoś, co i tak będzie miało 6 GB pamięci. Interesuje mnie gra w Full HD w 60 lub 75 klatkach (jeśli pozwoli na to wydajność karty), przy powiedzmy średnich ustawieniach graficznych i dlatego zastanawiam się czy 1660 Ti nie jest dla mnie wystarczający. Z drugiej strony przeskok wydajności jest mniejszy i stawia pod znakiem zapytania sens zmiany GTX 1060. Fajnie było by gdyby ktoś podzielił się swoimi doświadczeniami i pomógł mi dokonać wyboru.

Pozdrawiam

Ps. Zestaw jaki posiadam to i5 8500, GTX 1060 6GB, 16 GB RAM 2666MHz, SSD 128 GB ADATA SU800, 1 TB HDD, Termaltake Smart SE 530W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 Ti = GTX 1070 wiec przyrost wzgledem 1060 bedzie widoczny golym okiem chociaz moim zdaniem no jak juz zmieniac to konkretnie. Ile masz kasy? Moze rozejrzyj sie za RTX 2060 SUPER?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyłem z msi gaming x 1060 3gb na gtx 1070 Palit Super Jet Stream, uzywaną, z gwarancją za 900zł. No i 8gb ramu. Odczułem spory wzrost wydajności, średnio ponad 30-35% (fajnie się kręci). 1660ti jest równie wydajna. No i pobiera mniej prądu:D Masz dodatkowo mocniejszy procesor ode mnie (ja mam stary i7-2600), ale gram w 1440p 75hz. RTX 2060 poszukałbym za max 1400-1500zł. Oczywiście nowe. Zasilacz wystarczy spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie RTX 2060. A jak masz kasę to RTX 2060 SUPER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 1600 złotych.

 

 

Dołoz 200 zł i kup to. 200 zł w założeniu, że jeszcze sprzedasz bez problemu coda za 169 zł, którego dostaniesz w gratisie.

https://www.x-kom.pl/p/504446-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html

 

Bedziesz bardzo zadowolony

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zima zbliża się wielkimi krokami, ekstra grzejnik jak znalazł. Do tego jakieś izolujące słuchawki i można grać :lol2:

 

A tak poważnie:

Około 1600 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...