Skocz do zawartości
Strato

1060 na 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Granie w rozdzielczości full hd, procesor ryzen 2600.

 

Czy ma sens dołożenie około 3 stów na zamianę gtx 1060 na 1070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 jest ok, 1070 jest sporo wydajniejsza od 1060, rozważ jeszcze 1070ti boost będzie jeszcze większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

300 jest ok, 1070 jest sporo wydajniejsza od 1060, rozważ jeszcze 1070ti boost będzie jeszcze większy.

 

Niech dołoży do 1080 będzie jeszcze większy boost. A po co się ograniczać jak można kupić od razu RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech dołoży do 1080 będzie jeszcze większy boost. A po co się ograniczać jak można kupić od razu RTX 2080.

 

:lol2::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh aż tak to mnie nie stać :D Po prostu się chciałem upewnić czy to opłacalne bo w rtxach jakąś tam technologie Nvidii wrzucają ale to chyba pic na wodę jak te hairworksy z wiedźmina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przesiadałem się z 1060 na 1070 to różnica bardzo duża. Teraz myślę o 1080 :hmm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadałem się z 1060 na 1070 to różnica bardzo duża. Teraz myślę o 1080 :hmm:

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia :D

Sam miałem 1070, 1070ti i teraz 1080 i na razie stopka bo do czegoś wydajniejszego już trzeba sporo dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem 1070 na RTX 2060s i jak ktoś gra tylko FullHD to nie ma sensu iść wyżej bo ta karta w większości gier się nudzi na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FHD to na dzień dzisiejszy nawet o połowę tańsza 1660 wystarcza w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadałem się z 1060 na 1070 to różnica bardzo duża. Teraz myślę o 1080 :hmm:

Nie myśl o 1080,jak będziesz potrzebował lepszej grafiki,to kup 1080Ti lub RTX 2070/2070Super

 

Czy ma sens dołożenie około 3 stów na zamianę gtx 1060 na 1070?

Ma jak najbardziej.Przyrost w fps będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FHD to na dzień dzisiejszy nawet o połowę tańsza 1660 wystarcza w zupełności.

 

O to ja głupi 1070ti musiałem wymieniać na 1080ti żeby w końcu mieć full hd na ultra, a tu można na 1660 śmigać... Jak se gracie na średnich to może i tak. Tak jak pisałem miałem 1070 ti i to po mocnym OC a i tak momentami nie dawała rady w niektórych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ja głupi 1070ti musiałem wymieniać na 1080ti żeby w końcu mieć full hd na ultra, a tu można na 1660 śmigać... Jak se gracie na średnich to może i tak. Tak jak pisałem miałem 1070 ti i to po mocnym OC a i tak momentami nie dawała rady w niektórych grach.

 

Ja gram w ultra na wielu tytułach na starym R9 270 i też da się grać.lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ja głupi 1070ti musiałem wymieniać na 1080ti żeby w końcu mieć full hd na ultra, a tu można na 1660 śmigać... Jak se gracie na średnich to może i tak. Tak jak pisałem miałem 1070 ti i to po mocnym OC a i tak momentami nie dawała rady w niektórych grach.

 

1070Ti w FullHD na ultra nie dawał rady? W czym? W Metro Exodus z wymuszonym 8x MSAA? :X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ale bez AA :>

Zależy jeszcze jaki AA. MSAA jest średnio skuteczny w dzisiejszych grach, więc dopłacanie do droższej karty dla MSSA jest średnio sensowne. TAA jest skuteczne i nieznacznie tylko obniża wydajność, ale nie jest dostępne w każdej grze i jakość w dużej mierze zależy od implementacji (staranności programistów). No i w końcu jest jeszcze SSAA/DSR 4x - ale tu rozsądnym minimum jest 1080Ti.

 

Dobierając kartę pod FHD trzeba jeszcze wiedzieć, czy monitor ma 60 Hz czy 144 Hz albo więcej. Procesor R5 2600 przesądza jednak 60, max. 75 kl./s, więc można pominąć ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w ultra na wielu tytułach na starym R9 270 i też da się grać.lol2.gif

Pewnie masz ok.30 fps :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 1060 a 1070 jest dosyć spora i na pewno to odczujesz, ale jeśli masz 1060 od nowości i zmienisz na pokoparkowy złom dopłacając 300 zł to może być słabo. Inaczej ujmując jest tutaj obecne ryzyko. Musisz sobie odpowiedzieć czy faktycznie potrzebujesz lepszej karty graficznej przy twoim obecnym monitorze do gier które będziesz wykorzystywał.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia :D

Sam miałem 1070, 1070ti i teraz 1080

Pomiędzy tymi modelami różnica w wydajności jest za mała i ciężko pochwalić takie zmiany. Pewnie dlatego zmieniałeś dwa razy, ponieważ odczuwalny skok jest dopiero przy zmianie z gtx 1070 na gtx 1080, ale jak masz qhd 144hz monitor to i tak będzie Ciebie korcić na gtx 1080 ti przynajmniej.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 to budżetowa karta na dzień dzisiejszy i znacznie wolniejsze od gtx 1060 więc nie ma o czym za bardzo gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...