Skocz do zawartości
l0tus

Samsung Galaxy S10e, LG G8S ThinQ vs Huawei i reszta (aktualizacje)

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Szukam telefonu na razie myślę o Samsungu S10e, LG G8S ThinQ, pod uwagę jakoś biorę też Huawei P20 Pro/Mate. Podstawowe wymagania to dobry aparat, jakościowo od S7 w górę mniej więcej. Ale żeby miał trochę ustawień manualnych. Lubię dobry tryb auto żeby szybko zrobić zdjęcie.

Kolejna ważna rzecz to na 100% IP68 bo telefon zdarza mi się czasem zachlapać, może nie ląduje w wodzie, ale wolę nie ryzykować.

 

Następna to ogólnie dobre wykonanie, może być plastik, aluminium jeśli tylko będzie wytrzymały. I tutaj kolejna rzecz to płaski ekran bez zaokrągleń jest plusem ;) Tak jak brak wystającego aparatu no chyba, że to naprawdę dobry aparat np. większa matryca, ale to nie jest decydujące.

Tutaj jedna uwaga...jack 3,5 mm jest bardzo ważnym kryterium bo słucham dużo muzyki, praktycznie codziennie. Trochę więcej przez bluetooth, osobny głośnik czy telewizor itd. - Spotify, ale słuchawki podpinam pod jack'a często i to różne. Są przejściówki, ale słuchanie i ładowanie ? Do tego dochodzi wyrobienie się gniazda ?

 

Bateria...telefon użytkuję w miarę aktywnie, sporo internetu, trochę aparatu, czasami filmik, a jeśli nie to mapy, bluetooth itd. Są ładowarki, ale wolałbym telefon, który jest raczej z tych trzymających dłużej, jeśli są jakieś mocno odstające to raczej odpadają.

 

Ostatnia rzecz to...z wymienną baterią już chyba nie ma ? Dźwięk z samego telefonu nie jest ważny w sensie muzyki, ale fajnie gdyby miał dobrą jakość rozmów i był w miarę głośny. No i przegrzewanie się. Nienawidzę tego. W Sony był z tym problem czasami. Aparat nagrywanie nawet bez 4K, mapy i wifi, bluetooth, ładowanie i video ? Kiedy telefon był nowy było ok, im dalej tym gorzej do poziomu, że to wku :mad2:

 

Nakładka - siedzę na Sony XZ i mi się podoba, wiadomo kwestia przyzwyczajenia, ale lubię przejrzystość, prostotę, ale też możliwość jeśli mam ochotę ustawienia sobie opcji, funkcji pod siebie.

 

Któryś z telefonów ma według was dyskwalifikujące wady ? LG wydaje się naprawdę spoko, ale troszkę większy, nie wiem też czy ekran nie będzie szybko zjadał baterii. Ekran w sensie wielkości i ppi od 5 cali wystarcza, tak samo rozdzielczość aż taka ważna nie jest. Aparat...brakuje mi tutaj bezpośrednich porównań. Bateria potencjalnie Samsung ?

Wygoda obsługi jedną ręką Samsung ? Brakuje tak samo mi danych o głośności LG. LG mogę mieć za ~ 1850zł z 2 letnią gwarancją. Samsung trochę drożej. Huawei...w cenie LG, może nawet trochę taniej, dobre zdjęcia, bateria, wykonanie, ale brak jack 3,5 mm. No i jest już starszy trochę, teoretycznie LG i Samsung będą jeszcze oficjalnie dosyć długo wspierane, pytanie jak taki specyficzny model LG bo to nie jest jedna globalna wersja. Teoretycznie mógłbym poczekać na czarny piątek i może Samsung S10+, pytanie czy gdzieś uda się sporo taniej go kupić. Na plus bateria, aparat, ram. Tylko do ceny LG G8S ThinQ nie zejdzie na pewno.

Zostają aktualizacje jak obecnie tutaj stoi LG, szczególnie w Europie i zastanawiam się jak to będzie przy takim modelu...z 10e nie powinno być źle, a i potem sprzedać łatwiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie podoba mi sie s10e za wielkosc i mozliwosci, brak jacka dyskwalfikuje duza ilosc sluchawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...