Skocz do zawartości
bernasiu

Zestaw do 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym złożyć dobry komputer do 5tys. ale nie mam bladego pojęcia co i jak.

Poprosiłbym państo o jakąś pomoc, a konkretnie dobrze by bylo jakby ktos obeznany zlozyl mi komputer.

Komputer ma mi sluzyc glownie do gier, ale rowniez do edycji i renderowania filmikow i moze do ewentualnej zabawie w grafice.

Załacze zdjecie z tym co ja zlozylem ale oczywiscie wiem ze pewnie nic tam nic nie gra gdyz kompletnie sie nie znam, ale moze to pomoze.

Jedynie na czym mi zalezy to ten procesor i bardzo prosze go uwzglednic.

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za pomoc :)

post-612952-15712135152575_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki posiadasz monitor?

 

Wybór i5 9600k do edycji filmów i renderowania to raczej "średnia" opcja.

 

W jakich programach ogólnie pracujesz przy tej edycji? To coś poważniejszego czy po prostu zabawa z filmikami z wakacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki posiadasz monitor?

 

Wybór i5 9600k do edycji filmów i renderowania to raczej "średnia" opcja.

 

W jakich programach ogólnie pracujesz przy tej edycji? To coś poważniejszego czy po prostu zabawa z filmikami z wakacji?

Monitor MSi Optix MAG271C

A co do filmikow to hobbistycznie robie krotkie clipy z gier w sony vegasie i adobe after effect oraz tak jak mowisz filmiki z wakacji :P

Amatorka, dlatego glownie zalezy mi zeby byl do gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na ryzenie 3600 i do tego znacznie lepszy rtx wersja super, można dopłacić do lepszej kultury pracy jakim jest wersja gaming.

 

Po dodaniu do koszyka wychodzi z wysyłką 5200pln do tego masz dodatki o wartości 500zł za 2grosze.

 

https://www.x-kom.pl/lista/nfmqyyzn4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

 

Zestaw na ryzenie 3600 i do tego znacznie lepszy rtx wersja super, można dopłacić do lepszej kultury pracy jakim jest wersja gaming.

 

Po dodaniu do koszyka wychodzi z wysyłką 5200pln do tego masz dodatki o wartości 500zł za 2grosze.

 

https://www.x-kom.pl/lista/nfmqyyzn4

Dzieki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używane procesory wchodzą w grę? Za 1000-1100 zł masz używkę i7 8700 która jest o niebo lepszą opcją do obróbki wideo czy przyszłościowego grania od i5 9600k, gdzie już teraz zaczyna brakować wątków w pojedynczych grach - a co dopiero będzie jak pojawią się nowe konsole i 8 rdzeni będzie normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używane procesory wchodzą w grę? Za 1000-1100 zł masz używkę i7 8700 która jest o niebo lepszą opcją do obróbki wideo czy przyszłościowego grania od i5 9600k, gdzie już teraz zaczyna brakować wątków w pojedynczych grach - a co dopiero będzie jak pojawią się nowe konsole i 8 rdzeni będzie normą.

Problem w tym ze ja nie jestem w stanie zlozyc sam komputera. Liczylem na zamowienie nowych czesci i zlozenie ich w proline lub xkomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

 

W takim razie jeśli ta obróbka wideo to nic szalenie profesjonalnego to zaproponuję taki zestaw:

 

https://proline.pl/koszyk/4a54acbe

 

W zasadzie podobny do tego co podał kolega wyżej, ale z nieco inną obudową (moim zdaniem lepsza z uwagi na siatkowy front, co da lepszy przepływ powietrza) i kartą graficzną z lepszym chłodzeniem. Zasilacz trochę mniej mocy, ale i tak spokojnie starczy. Chłodzenie na CPU tańsze - też spokojnie starczy.

 

W Proline z kodem "proset" masz montaż za 1 zł (ten za 200 zł wybierz i wpisz kod), więc też wyjdzie taniej (w X-Kom montaż 80-90 zł z tego co pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

 

W takim razie jeśli ta obróbka wideo to nic szalenie profesjonalnego to zaproponuję taki zestaw:

 

https://proline.pl/koszyk/4a54acbe

 

W zasadzie podobny do tego co podał kolega wyżej, ale z nieco inną obudową (moim zdaniem lepsza z uwagi na siatkowy front, co da lepszy przepływ powietrza) i kartą graficzną z lepszym chłodzeniem. Zasilacz trochę mniej mocy, ale i tak spokojnie starczy. Chłodzenie na CPU tańsze - też spokojnie starczy.

 

W Proline z kodem "proset" masz montaż za 1 zł (ten za 200 zł wybierz i wpisz kod), więc też wyjdzie taniej (w X-Kom montaż 80-90 zł z tego co pamietam).

Super :) Dzieki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...