Skocz do zawartości
damion20

Która karta graficzna używana?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam która z tych kart graficznych wart Gtx 970 4gb i firma, Gtx 1050 4 GB, 1060 3 GB i czy Rx 570 4 GB szukam cichej z dobrym chłodzeniem i najmniejszym poborem prądu. W skrócie proszę opisać. Czy wogole cenowo się opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 to już staruszek, 570 zje więcej prądu, 1050 jest nieopłacalny, zostaje Ci 1060 3Gb, choć próbowałbym znaleźć wersję 6GB

 

W skrócie proszę opisać. Czy wogole cenowo się opłaca?

 

Cena/wydajność chyba najlepiej wyjdzie RX5704GB

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pobor prądu i wydajnosc to 1060 3GB (aczkolwiek rozmiar VRAM czasem doskwiera choc mozna to przezyc). Najlepsza opcja to 1060 6GB albo chociaz 1050TI 4GB !

Jesli uniwersalnosc (wydajnosc <> VRAM) to RX 570

 

Jaki budżet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić satysfakcynujący UV zarówno przy RX ( Wattman-em ) i Nvidii ( afterburner-em )!

 

Mi PC zjada średnio w grach ~185 [W] z gniazdka ( Ryzen na 4200 / GTX 1060 na 2100 ( w grach najczęściej 2076-2088 MHz ) , przy 1.0 [V] ) ew. przy zasilaczu innym byłoby to z 30 [W] więcej ...

 

Jaka reszta sprzętu i jaki budżet ?

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 970 4gb i firma, Gtx 1050 4 GB, 1060 3 GB i czy Rx 570 4 GB

Z tych kart RX 570,GTX 1060 3GB ew.jeszcze GTX 970.

1050 Ti omijaj - jest kompletnie nieopłacalna(nawet używki).

Z RX570 omijaj egzemplarze po koparkach,nówki kosztują ok.600-700 zł

 

970 to już staruszek,

Może i staruszek,ale na pewno lepszy wybór niż 1050 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić satysfakcynujący UV zarówno przy RX ( Wattman-em ) i Nvidii ( afterburner-em )!

 

Mi PC zjada średnio w grach ~185 [W] z gniazdka ( Ryzen na 4200 / GTX 1060 na 2100 ( w grach najczęściej 2076-2088 MHz ) , przy 1.0 [V] ) ew. przy zasilaczu innym byłoby to z 30 [W] więcej ...

 

Jaka reszta sprzętu i jaki budżet ?

 

Do procka g4560 ,chieftec gps-500a8 w przyszlym roku zmiana na RYZENA . budzet 600 ,700 ale z oplcja z uzywanych jesli oplaca sie.

Edytowane przez damion20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aby tylko nie 1050Ti, w ogóle nie ta półka wydajności. Jak dla mnie RX570 lub RX580 4GB (też często da się znaleźć w cenie RX570 4GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pobór prądu jest tutaj istotny to RX570 odpada. Według danych ze strony Techpowerup prezentuje się to tak:

GTX1050 - 54W

1050Ti - 57W

1060 3GB - 111W

RX570 - 170W

W zależności od wersji karty może być trochę mniej lub trochę więcej, ale tak czy siak Radeon pobiera znacznie więcej prądu niż pozostałe. Szkoda, bo faktycznie jest najbardziej opłacalnym wyborem jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności.

Należy jeszcze wziąć poprawkę na to, że używane RXy to czesto byłe koparki, łatwiej będzie znaleźć kartę od zielonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pobór prądu jest tutaj istotny to RX570 odpada. Według danych ze strony Techpowerup prezentuje się to tak:

GTX1050 - 54W

1050Ti - 57W

1060 3GB - 111W

RX570 - 170W

W zależności od wersji karty może być trochę mniej lub trochę więcej, ale tak czy siak Radeon pobiera znacznie więcej prądu niż pozostałe. Szkoda, bo faktycznie jest najbardziej opłacalnym wyborem jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności.

Należy jeszcze wziąć poprawkę na to, że używane RXy to czesto byłe koparki, łatwiej będzie znaleźć kartę od zielonych

Rx 570 4 GB bierze 170w czy 8 gb? ten mój zasilacz udzwignie z g4560 w przyszłości Ryzen i 8 GB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170W? hm moja nigdy tyle nie brała. Nawet bez uv chyba tyle nie pociągła, bo Gigabyte Gaming ma bios który ogranicza ją do 95W TDP xD

Normalna karta ma chyba 130W TDP ?

 

Pierwsze słyszę, żeby RX 570 brało 170W, nawet jak trzeba dodać 20-30W do pełnej sumy poboru prądu to w MSI Afterburner, tylko 2 gry brały ponad 100W Control i Wiedźmin 3(według MSI A.).

Mam w stopce link do YT gdzie testowałem RX 570 8GB + Ryzen 3600. Mam też screeny itd widać ile to pobiera prądu, ale nie 170W, bez takich.

 

edit:

Zapomniałem dodać, że ten niski pobór miałem przy Xeonie pod s1155, bo proc ograniczał grafę, a na Ryzenie jest o wiele lepiej, do tego na YT grafa po OC na 1340/1950mhz. Na stocku dużo niższy pobór, przez większość czasu miałem 1030mV i 1300mhz na GPU.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170W pobiera wersja Sapphire Pulse 4GB. Tak jak pisałem, poszczególne warianty mogą się różnić, ale nie aż o połowę. TDP nie jest wyznacznikiem poboru prądu przez kartę, ani też nie wydaje mi się, by Gigabyte miał ograniczenie do 95W TDP, bo wtedy sama karta musiałaby być znacznie mniej wydajna niż pozostałe 750-tki.

Zgodzę się z tym, że w zależności od gry pobór prądu będzie różny, jak również z tym że po UV można go znacznie zredukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, za 613zl jest RX580 4GB na Amazonie https://www.amazon.es/ASUS-DUAL-RX580-O4G-Tarjeta-gr%25C3%25A1fica-Pixeles/dp/B071NS93PH/?tag=pepperpl0b1-21

 

Nie jest to cicha, ani chłodna karta, ale najbardziej opłacalna.

 

Jak cicho i chłodno to GTX1050Ti, ale to kompletnie nieopłacalne, tak samo jak GTX1060 3GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już karty, jest już u kuzyna. Ale te 95w TDP wyczytałem z gpuz w odpowiedniej zakładce.

Dodam, że bez podnoszenia power limitu karta zrzuca zegar nawet do 1100+. Wystarczy dać 20% i już trzyma 1244mhz.

 

Ja miałem od 40-50% ustawiony power limit.

Dla świętego spokoju, szczególnie że miałem UV i oc.

 

Edit.

Kupowanie 1050ti do gier bo źre mało prądu to bezsensu. Rx 570 nie pociągnie dużo więcej po UV a bije na głowę ilością fps Gtx. A Rx 580 to ok 15fps więcej od Rx 570.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, za 613zl jest RX580 4GB na Amazonie https://www.amazon.es/ASUS-DUAL-RX580-O4G-Tarjeta-gr%25C3%25A1fica-Pixeles/dp/B071NS93PH/?tag=pepperpl0b1-21

 

Nie jest to cicha, ani chłodna karta, ale najbardziej opłacalna.

 

Jak cicho i chłodno to GTX1050Ti, ale to kompletnie nieopłacalne, tak samo jak GTX1060 3GB

Czyn tam się płaci karta? Do polski wysyłają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartą. Wysyłają.

Edytowane przez nlpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby fajna cena za 1060,podobno nie miała nic wspólnego z kopaniem kryptowalut,lecz bez możliwości wysyłki.

 

nie polecaj złomu.

Ciężko powiedzieć,równie dobrze może być 1060 po gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecaj złomu. gwarancja 7 dni... równie dobrze moze byc z piekarnika, które do miesiąca działają :D

 

Na serie 10xx nie działa już piekarnik. Złom bo karta bez gwaranci a to dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170W pobiera wersja Sapphire Pulse 4GB. Tak jak pisałem, poszczególne warianty mogą się różnić, ale nie aż o połowę. TDP nie jest wyznacznikiem poboru prądu przez kartę, ani też nie wydaje mi się, by Gigabyte miał ograniczenie do 95W TDP, bo wtedy sama karta musiałaby być znacznie mniej wydajna niż pozostałe 750-tki.

Zgodzę się z tym, że w zależności od gry pobór prądu będzie różny, jak również z tym że po UV można go znacznie zredukować.

 

A to dopiero . Ja miałem rx570 sapphire nitro+ Czyli najbardziej pradozerna rx570 , i chyba powyżej 140w poboru ani razu nie pokazała bez uv, bios wybrany oc zegary 1340/1750 mem. Po uv pobór na poziomie 100-115w przy 100% obciążeniu w grach . Przy uv miałem ustawione na rdzeniu 1085mV . Karta działala z ryzenem 1600 3.9ghz + ram 3600 cl14 , wiec procek jej nie blokował

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, za 613zl jest RX580 4GB na Amazonie https://www.amazon.es/ASUS-DUAL-RX580-O4G-Tarjeta-gr%25C3%25A1fica-Pixeles/dp/B071NS93PH/?tag=pepperpl0b1-21

 

Nie jest to cicha, ani chłodna karta, ale najbardziej opłacalna.

 

Jak cicho i chłodno to GTX1050Ti, ale to kompletnie nieopłacalne, tak samo jak GTX1060 3GB

Na przeliczniku walut wyszlo 766.78 PLN koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 570 normalnie z Polski, a potem UV o 0.1 V i zużycie energii spada o 30 W. Masz świadomość że na tym CPU nie poszalejesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...