Skocz do zawartości
ronczka94

[6000] na który się zdecydować?

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

przymierzam się do wymiany laptopa i w powyższym przedziale cenowym waham się między kilkoma modelami, poniżej wrzucę link dla porównania.

porownanie 3 modeli w x komie

Na razie celuje w Omena, ale dlatego zakładam temat, żeby rozważyć inne modele.

 

Ważne dla mnie, żeby miał ekran 120/144 hz bez podłączania zewnętrznego monitora.

Nie chodzi mi o wielkość ekranu, tylko o to, że jeśli chodzi o 'bebechy' to są prawie, że takie same i tu własnie pytam was, jakie są wasze doświadczenia?

Który spełni się lepiej w gejmingu?

Który będzie trzymał mniejsze temperatury?

Czy odczuje się różnice w Wifi 6, a Wifi 5?

 

I ogólnie proszę o wasze opinie, może w tym przedziale cenowym jest coś tańszego lub trochę droższego, do czego warto dorzucić lub może z czego można też zrezygnować?

Edytowane przez ronczka94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoich propozycji to najlepszy jest Asus, potem HP i na końcu MSI.

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz 6399 złotych

Ponad budżet, ale ma dobry system chłodzenia i niezłe wykonanie. To fajna maszyna z przyzwoitą wydajnością. Ma dobry serwis gwarancyjny.

 

 

Z powyższych najlepszy będzie właśnie MSI GL65, RTX 2060 zamiast 1660Ti.

 

Za 6100 masz wersję z 32 GB RAM

 

 

No i już jest rozbieżność :D ale o to właśnie chodzi :)

RTX2060 jest ciut lepszy od 1660Ti, ale obsługuje Ray tracing, tak? (co to takiego? :P )

Dodam, że jeśli chodzi o laptopy HP to jest możliwość cashbacku 650zł i z tego też względu to własnie w nie celuje najbardziej, aczkolwiek zainteresował mnie Acer jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gl65 ma chyba matryce TN. W laptopie za takie pieniądze powinna być matryca IPS. RTX2060 (zwłaszcza laptopowy) jest za wolny do RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gl65 ma chyba matryce TN. W laptopie za takie pieniądze powinna być matryca IPS. RTX2060 (zwłaszcza laptopowy) jest za wolny do RT.

 

No to już wiem, żeby na RTX 2060 nie patrzeć i zostanę przy 1660Ti.

Możesz coś więcej wspomnieć o dobrym serwisie gwarancyjnym Acera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gl65 ma chyba matryce TN. W laptopie za takie pieniądze powinna być matryca IPS. RTX2060 (zwłaszcza laptopowy) jest za wolny do RT.

 

Ale po kiego grzyba Ci RT? RTX jest po prostu wydajniejszy od 1660Ti i to się liczy. MSI z gwarancją też stoi dobrze.

 

Pomijając już fakt, że w polecanym przez Ciebie Heliosie jest AHVA, a nie IPS.

Edytowane przez Delside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po kiego grzyba Ci RT? RTX jest po prostu wydajniejszy od 1660Ti i to się liczy. MSI z gwarancją też stoi dobrze.

 

Pomijając już fakt, że w polecanym przez Ciebie Heliosie jest AHVA, a nie IPS.

 

Ale 1660Ti jest minimalnie gorszy i dlatego chyba wolę hp omena i z jego ceny spuścić jeszcze 650zł z programu HP out of warranty i wtedy cena ok 5200zł jest git, nie?

Albo pójść w drugą stronę i dopłacić trochę do jak mówisz Msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po kiego grzyba Ci RT? RTX jest po prostu wydajniejszy od 1660Ti i to się liczy. MSI z gwarancją też stoi dobrze.

 

Pomijając już fakt, że w polecanym przez Ciebie Heliosie jest AHVA, a nie IPS.

AHVA to IPS. Tak samo jak PLS i kilka innych. Między 1660 TI, a 2060 jest góra 10 procent różnicy. Nie warto dopłacać, ale jeśli cena jest podobna lub niższa to warto brać RTX2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po kiego grzyba Ci RT? RTX jest po prostu wydajniejszy od 1660Ti i to się liczy.

 

Nie jest. A jeśli już jest w niektórych grach to max 10% także różnica pomijalna względem ceny. Porównanie RTX 2060 laptop vs GTX 1660Ti laptop

 

Pomijając już fakt, że w polecanym przez Ciebie Heliosie jest AHVA, a nie IPS.

Wytłumacz więc proszę jaka to różnica i dlaczego to wada ?

 

__________________________________________________

 

Ja ze swojej strony proponuję o wiele tańszego 17 calowego HP na którego dodatkowo będziesz mógł wykorzystać voucher. Zamieszczam też jego bardzo obszerną recenzję: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

 

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz - 5499 zł

Laptop posiada GTX 1660Ti w wersji max-q czyli o obiniżonych taktowaniach. Wydajność spada o ok. 10% - zawsze ją możesz jednak przywrócić podnosząc zegary bo fizycznie te karty niczym się nie różnią. Laptop jest jednak bardzo tani względem konkurencji a zapewnia świetne osiągi i ma dobre chłodzenie.

 

 

Albo pójść w drugą stronę i dopłacić trochę do jak mówisz Msi

 

Najgorsze co możesz zrobić. Dopłacić do karty której i tak nie wykorzystasz w RT i dostać za to gorszą matrycę.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. A jeśli już jest w niektórych grach to max 10% także różnica pomijalna względem ceny. Porównanie RTX 2060 laptop vs GTX 1660Ti laptop

 

 

Wytłumacz więc proszę jaka to różnica i dlaczego to wada ?

 

__________________________________________________

 

Ja ze swojej strony proponuję o wiele tańszego 17 calowego HP na którego dodatkowo będziesz mógł wykorzystać voucher. Zamieszczam też jego bardzo obszerną recenzję: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

 

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz - 5499 zł

Laptop posiada GTX 1660Ti w wersji max-q czyli o obiniżonych taktowaniach. Wydajność spada o ok. 10% - zawsze ją możesz jednak przywrócić podnosząc zegary bo fizycznie te karty niczym się nie różnią. Laptop jest jednak bardzo tani względem konkurencji a zapewnia świetne osiągi i ma dobre chłodzenie.

 

 

 

 

Najgorsze co możesz zrobić. Dopłacić do karty której i tak nie wykorzystasz w RT i dostać za to gorszą matrycę.

 

No ok.

Podoba mi się tez propozycja HP pavilion, ale on ma kartę 1660ti max q, coś takiego. Ona nie jest trochę słabsza od 1660Ti?

I czy tutaj nie warto jednak wybrać Omena nad Paviliona? Słyszałem opinie, że Omen jest tak jakby "wyżej" niz Paviliony -> lepsze chłodzenie itp.

W dodatku na Omena tez wykorzystam voucher.

Z ceną też wolę iść w dół, bo niestety jak zacznę patrzeć, ze dołoze kilka stów to później kończe moje poszukiwania przy laptopach za 7000zł wzwyż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok.

Podoba mi się tez propozycja HP pavilion, ale on ma kartę 1660ti max q, coś takiego. Ona nie jest trochę słabsza od 1660Ti?

I czy tutaj nie warto jednak wybrać Omena nad Paviliona? Słyszałem opinie, że Omen jest tak jakby "wyżej" niz Paviliony -> lepsze chłodzenie itp.

 

Omen też jest jak najbardziej spoko propozycją, podaję tylko tańszą alternatywę a jednocześnie z większym ekranem - w grach osobiście wolałbym większy ekran.

Nie patrz na to "co ludzie mówią" a tym bardziej co mówią marketingowcy producenta tylko sam czytaj testy (które de facto Ci linkowałem, nawet nie zajrzałeś - serio wolisz polegać na tym co mówią forumowi eksperci zamiast sprawdzić samemu :) ?

 

Max-q jest 10% słabsze ale tylko przez obniżone taktowanie. Możesz je sobie łatwo podnieść. Tak czy inaczej to są różnice niezauważalne gołym okiem a laptop dzięki temu jest bardzo cichy i chłodny, cytuję fragment recenzji:

When running Witcher 3, fan noise is significantly quieter than other gaming laptops.

 

Porównałem go z Omenem 15 calowym ( z o wiele słabszym procesorem i kartą które wydzielają dużo mniej ciepła więc wyniki z i7 i 1660Ti powinny być jeszcze gorsze ale nie ma ich w tej bazie żeby porównać). Widać tutaj jaką przewagę daje 17 cali.

 

8I3O8NP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omen też jest jak najbardziej spoko propozycją, podaję tylko tańszą alternatywę a jednocześnie z większym ekranem - w grach osobiście wolałbym większy ekran.

Nie patrz na to "co ludzie mówią" a tym bardziej co mówią marketingowcy producenta tylko sam czytaj testy (które de facto Ci linkowałem, nawet nie zajrzałeś - serio wolisz polegać na tym co mówią forumowi eksperci zamiast sprawdzić samemu :) ?

 

Max-q jest 10% słabsze ale tylko przez obniżone taktowanie. Możesz je sobie łatwo podnieść. Tak czy inaczej to są różnice niezauważalne gołym okiem a laptop dzięki temu jest bardzo cichy i chłodny, cytuję fragment recenzji:

 

 

Porównałem go z Omenem 15 calowym ( z o wiele słabszym procesorem i kartą które wydzielają dużo mniej ciepła więc wyniki z i7 i 1660Ti powinny być jeszcze gorsze ale nie ma ich w tej bazie żeby porównać). Widać tutaj jaką przewagę daje 17 cali.

 

8I3O8NP.jpg

 

Obiecuję Ci, że po pracy na pewno zajrzę w ten artykuł na dłużej niz 15 sekund, aby rzucić okiem :)

To taktowanie, to jak będę mógł sam zwiększyć, jeśli poczuje taką potrzebę?

Zasugerowałem się tez tym, że niedawno na jakieś okazji z pepperka, ktoś nawinął, że to Omen ma właśnie wydajniejsze chłodzenie itp, ale widzę jednak, że to nie do końca prawda :P

 

Dziękuję też za fatygę i podrzucone propozycje, mam dużo do przemyślenia :)

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj - ja Cię nie namawiam do zakupu tylko do przemyślenia tematu i sprawdzenia różnych opcji. Niestety nie widzę recenzji Omena z 1660Ti na notebookcheck a tylko zestawienie testów przy tej samej procedurze można jakkolwiek porównywać. Ogólnie każdy test bez punktu odniesienia jest moim zdaniem gówno wart ;)

 

Odnośnie OC - MSI Afterburner. Nie powinno być z tym problemu ale nie mogę Ci tego zagwarantować na 100% bo nie robiłem tego osobiście w tym konkretnym modelu laptopa. Traktuj to bardziej jako ewentualny dodatek. Jestem przekonany że nie będzie Ci to potrzebne bo i tak będziesz grał przy rozdzielczości FullHD więc ta karta da sobie radę ze wszystkim.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między GeForce GTX 1660 Ti Max-Q a NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti to nie tylko same taktowania a także niższe TGP 60W w przypadku Max-q gdzie normalna 1660Ti ma 80W. Przez co okrojona 1660 Ti gorzej się kręci i może być problem z osiągnięciem takich taktowań jakie ma normalna 1660 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavilion Gaiming występuje też w 15" i jest całkiem nieźle wyposażony.

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/256+480 GTX1660Ti

Jeżeli chodzi o układ chłodzenia, to jest on tak samo dobry jak w wersji 17-sto calowej, a nawet wychodzi że jest tu ciszej. Po odliczeniu vouchera cena jest mocno atrakcyjna przy tym budżecie.

Tu masz test wersji 15": HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Kolego drogi, wersja Omena którą polecasz z systemem nie ma matrycy 144Hz a o tym że jest to ważne dla autora można przeczytać w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Kolego drogi, wersja Omena którą polecasz z systemem nie ma matrycy 144Hz a o tym że jest to ważne dla autora można przeczytać w pierwszym poście.

 

Racja-propozycja zdjęta.

Przy okazji wśród 17" w stosunkowo dobrej cenie (choć do wymiany jest 8GB->16GB) jest też:

W tym wypadku otrzymujesz pełnego GTX'a 1660Ti, 512GB SSD PCIe i 144Hz matrycę. W cenie jest też system, za 400zł poniżej budżetu można sobie jeszcze ogarnąć 16GB pamięci.

Układ chłodzenie jest całkiem niezły, nieco gorszy od HP Paviliona 17", ale należy wziąć pod uwagę, że karta graficzna nie jest ograniczona.Tu masz test: Acer Aspire Nitro 5 Laptop Review: A gaming laptop with decent battery life

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja-propozycja zdjęta.

Przy okazji wśród 17" w stosunkowo dobrej cenie (choć do wymiany jest 8GB->16GB) jest też:

Acer Nitro 5 i7-9750H/8GB/512/W10 GTX1660Ti IPS 144Hz za 5599zł

W tym wypadku otrzymujesz pełnego GTX'a 1660Ti, 512GB SSD PCIe i 144Hz matrycę. W cenie jest też system, za 400zł poniżej budżetu można sobie jeszcze ogarnąć 16GB pamięci.

Układ chłodzenie jest całkiem niezły, nieco gorszy od HP Paviliona 17", ale należy wziąć pod uwagę, że karta graficzna nie jest ograniczona.Tu masz test: Acer Aspire Nitro 5 Laptop Review: A gaming laptop with decent battery life

 

Acera widziałem ale moja wina, że na początku nie zaznaczyłem jeszcze, że z tym GTX1660Ti chce procesor i7 w parze, więc odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acera widziałem ale moja wina, że na początku nie zaznaczyłem jeszcze, że z tym GTX1660Ti chce procesor i7 w parze, więc odpada

 

i7 to tam jest, problem w tym że jest też 2x4GB RAM a do wykorzystania potencjału GTX 1660Ti potrzeba jednak 16 GB. Wymiana wiąże się wiec z zakupem 2x8GB i wyjęciem tego co jest (2x4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 to tam jest, problem w tym że jest też 2x4GB RAM a do wykorzystania potencjału GTX 1660Ti potrzeba jednak 16 GB. Wymiana wiąże się wiec z zakupem 2x8GB i wyjęciem tego co jest (2x4).

 

Przepraszam, mój błąd. faktycznie i7 jest, musiałem na coś innego spojrzeć.

Nie będę już kombinował, poczytam jeszcze kilka opini o HP Pavilionie i Omenie, bo wybór padnie na jeden z tych dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd. faktycznie i7 jest, musiałem na coś innego spojrzeć.

Nie będę już kombinował, poczytam jeszcze kilka opini o HP Pavilionie i Omenie, bo wybór padnie na jeden z tych dwóch

Dołożenie, czy też wymiana pamięci ram to nie jest problem-można to zrobić w każdej chwili, a nawet po takim zabiegu laptop mieści się w budżecie.Zauważ przy tym, że otrzymujesz laptopa 17-sto calowego z pełnym GTX'em, a nie w wersji MAX-Q, no i jest tu też system o wartości ~450zł.

Nie wiem co ma ram do pełnego potencjału 1660Tiscratchhead.gif, to już prędzej wersja MAX-Q ograniczy wydajność karty niż 8GB pamięci (które można zawsze wymienić, a GPU już nie zmienisz ).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie, czy też wymiana pamięci ram to nie jest problem-można to zrobić w każdej chwili, a nawet po takim zabiegu laptop mieści się w budżecie.Zauważ przy tym, że otrzymujesz laptopa 17-sto calowego z pełnym GTX'em, a nie w wersji MAX-Q, no i jest tu też system o wartości ~450zł.

Nie wiem co ma ram do pełnego potencjału 1660Tiscratchhead.gif, to już prędzej wersja MAX-Q ograniczy wydajność karty niż 8GB pamięci (które można zawsze wymienić, a GPU już nie zmienisz ).

 

Myślę, że kolega wcześniej podesłał zły link raczej, bo po wejściu w tego acer'a jest procesor i5, a chyba lepiej już takimi grafikami brać przynajmniej i7?

link z poprzeniego postu

Czy dokładając ram, nie stracę gwarancji?

Każdego laptopa, którego kupię i tak wezmę z extra gwarancją (wiem, że to dodatkowy koszt)

 

No właśnie ja też się waham (w sumie nie wiem czemu) kupna laptopa 17stki.

Obecnie mam 15 calowego i chyba dlatego tak bardzo jestem uparty na te 15stki i ciężko mi brać pod uwagę 17 calowego, chociaż pewnie macie racje, że w grze byłoby mi dużo lepiej

Edytowane przez ronczka94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...