Skocz do zawartości
MPro

Uszkodzona karta GTX 770?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Karta działa bez wgranych sterowników. Po wgraniu sterowników zawiesza się przy włączaniu Windowsa i powoduje restart komputera.

 

Kartę rozkręciłem i wymieniałem pastę, bo myślałem, ze może się przegrzewa. Bez rezultatu.

 

Na karcie nie widać żadnych uszkodzeń. Obejrzałem całą kartę dokładnie i nic na niej nie widać złego... no może oprócz tego przebarwienia (widoczne tylko pod słońce, normalnie tego nie widać)

 

Znajduje się ono tak jak widać, dookoła jednej z pamięci VRAM. Zaznaczam, że normalnie tego nie widać, tylko pod słońce. Pytanie czy to uszkodzenie, czy może płytka się nagrzała od pamięci?

 

Co o tym myslicie? Gdzie szukać problemu? Podejrzewam uszkodzenie pamięci VRAM ale sam nie wiem. Nie wkładałem karty do piekarnika.

 

Wyrzucać do śmieci kartę czy sprzedać komuś bo ktoś na części sobie wezmie?

 

 

007fd0d3af28545b.jpg

 

78909452499fe8aa.jpg

 

713a5c3afa72ba82.jpg

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.i.P

 

Piekarnik może przywrócić jej życie na jakiś czas. Na ile? Tego nikt Ci nie powie, może działać tydzień a może tez pól roku i więcej. Gorzej bo możne to tez nie pomóc w ogóle.

 

Do stracenia już nic nie masz :E Tylko niech Ci nei przyjdzie do głowy głupi pomysł sprzedawania jej jako sprawną po piekarniku. :naughty::thumbdown:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stracenia już nic nie masz :E Tylko niech Ci nei przyjdzie do głowy głupi pomysł sprzedawania jej jako sprawną po piekarniku. :naughty::thumbdown:

 

 

Ja nie z tych ludzi co oszukują. Takie rady zachowaj zatem dla siebie. Karta już dawno jest wystawiona za grosze z opisem tak jak na forum i szczegółowymi zdjęciami problemu.

 

Miałem nadzieję, że może ktoś doda coś na forum, że jakimś tanim kosztem uda się uratować kartę i będę miał do 2 kompa.

 

Piekarnik może przywrócić jej życie na jakiś czas. Na ile? Tego nikt Ci nie powie, może działać tydzień a może tez pól roku i więcej. Gorzej bo możne to tez nie pomóc w ogóle.

 

Nic Ci piekarnik do życia nie przywróci jeżeli pamięci są walnięte.

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w menedżerze urządzeń informację o błędzie z kodem 43?

 

Piekarnik może przywrócić jej życie na jakiś czas. Na ile? Tego nikt Ci nie powie, może działać tydzień a może tez pól roku i więcej. Gorzej bo możne to tez nie pomóc w ogóle.

Piekarnik może pomóc tylko,gdy są zimne luty na pamięciach/GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie z tych ludzi co oszukują. Takie rady zachowaj zatem dla siebie. Karta już dawno jest wystawiona za grosze z opisem tak jak na forum i szczegółowymi zdjęciami problemu.

 

Miałem nadzieję, że może ktoś doda coś na forum, że jakimś tanim kosztem uda się uratować kartę i będę miał do 2 kompa.

 

 

 

Nic Ci piekarnik do życia nie przywróci jeżeli pamięci są walnięte.

 

To nie była żadna rada, a zwykła uwaga bo różne pomysły mają ludzie, wiec po co ten atak? Pewien jesteś ze pamięci są uszkodzone? Może poszły tylko luty przy pamięci a piekarnik ma właśnie za zadanie je "odratować" "tanim kosztem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty widać wyraźnie przegrzanie/częściowe spalenie laminatu na jednej z kości pamięci.

Do dokładnej diagnozy zepsutej karty potrzebny jest sprzęt,co posiada Forest,schemat karty i trochę wiedzy.

Przy jednej padniętej kości pamięci wypada wymienić wszystkie,co może sprawić,że koszt wymiany pamięci z robocizną może wynieść w okolicach ceny używanej GTX 770.

 

Jeszcze dopowiem,że z tyłu karty są widoczne miejsca,gdzie laminat jest przegrzany(pod sekcją zasilania,kościami pamięci oraz GPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...