Skocz do zawartości
zbierek18

problem z RGB w corsair ll120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zamontowałem jeden wentylator Corsair ll120 do płyty Gigabyte aourus x570 elite. Wentylator się kręci lecz niestety nie działa podświetlanie. Gdy wchodzę do RGB Fusion, i gdy zaczynam tam coś ustawiać z kolorami to wentylator zapala się na kolor różowy, chociaż ustawiony jest inny kolor, gdy zaczynam dalej zmieniać kolory wentylator gaśnie całkowicie. Gdy włączę funkcję w RGB Fusion color cycle to zaczyna świecić na biało i różowo w losowych sekwencjach, jednak nie wydaje nie się że działa prawidłowo. Próbowałem na wszystkich portach RGB na płycie. Nie chce mi się wierzyć że potrzebuje jakiegoś HUBa żeby to działało normalnie. Gdybym podłączył odwrotnie wtyczkę to chyba w ogóle by nie świecił. Proszę o jakąś poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączaj byle gdzie oświetlenia wentylatora, bo spalisz LEDy - diody z LL120 działają na 5V, jak podłączysz pod złącza LED_C1/LED_C2, to je spalisz, bo dostaną na tych złączach 12V zamiast 5V.

 

Generalnie problem masz taki, że nie masz złącza obsługującego oświetlenie Corsair i tego nie podłączysz. Można się pobawić z przejściówką ze złącza Corsair na D_LED1/D_LED2, ale nie wiem czy to ruszy, bo Corsair ma we wtyczce 4 przewody, a złącza Digital LED mają 3 przewody (uruchamiałem na kontrolerach Corsair LEDy, które nie były od nich, ale to inna kwestia). Niektóre płyty mają dedykowane złączę pod oświetlenie Corsair czy NZXT, bez tego pozostaje Ci zakup Corsair Lighting Node Pro lub LL120 w trzypaku, bo tam masz od razu wszystkie potrzebne HUBy i sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można narazie podłączyć pod te 3 pinowe złącze z ledami. Żeby chociaż w jakimś ograniczonym stopniu to świeciło???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi ledów w tych wentylatorach potrzeba lighting node PRO

 

A czy można narazie podłączyć pod te 3 pinowe złącze z ledami. Żeby chociaż w jakimś ograniczonym stopniu to świeciło???

 

Nie

 

Potrzebujesz takiego zestawu

 

KLIK

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można narazie podłączyć pod te 3 pinowe złącze z ledami. Żeby chociaż w jakimś ograniczonym stopniu to świeciło???

 

Nie widziałem nigdzie, żeby ktoś to połączył w ten sposób. To, że może się da to tylko moje dywagacje. Trzeba bo to potestować, a do tego potrzebujesz miernik i jest szansa, że coś uwalisz. Kup po prostu Lightning Node Pro lub trzypak LL120, bo inaczej tego nie ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można narazie podłączyć pod te 3 pinowe złącze z ledami. Żeby chociaż w jakimś ograniczonym stopniu to świeciło???

 

Jest takie coś za 50zl, może to wystarczy

https://www.morele.net/corsair-hub-do-wentylatorow-corsair-rgb-co-8950020-1507435/

Bo absolutnie nie nie uśmiecha mi się bulic za jakieś ustrojstwo 200zl które ma służyć do jednego wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal tylko HUB wentylatorów, nic więcej. Z niego masz jednak złącze 3-pin, więc przy pomocy odpowiedniej przelotki powinno się dać podłączyć pod mobo. Nadal są jednak dwa problemy - nigdzie takiej przejściówki nie dostaniesz oraz nie wiadomo czy soft Gigabyte w ogóle wykryje i obsłuży ten wentylator. Na Twoim miejscu oddał bym ten wentylator jeśli jeszcze możesz i kupił coś z normalnymi złączami np. Fractal Design Prisma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal tylko HUB wentylatorów, nic więcej. Z niego masz jednak złącze 3-pin, więc przy pomocy odpowiedniej przelotki powinno się dać podłączyć pod mobo. Nadal są jednak dwa problemy - nigdzie takiej przejściówki nie dostaniesz oraz nie wiadomo czy soft Gigabyte w ogóle wykryje i obsłuży ten wentylator. Na Twoim miejscu oddał bym ten wentylator jeśli jeszcze możesz i kupił coś z normalnymi złączami np. Fractal Design Prisma.

 

Tak zrobie

Fractal Design Prisma AL-12 ARGB PWM 120mm może być?? Tu jest jakieś ARGB?? nie będzie problemu popijając go pod port 12v?

Edytowane przez zbierek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...