Skocz do zawartości
D(R)4NKR1D3R

[3500] ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście wyrazić swoje opinie o takim zestawie?

https://www.mo rele.net/inventory/info/0a398605/

Zastanawiam się nad jego kupnem, wątpliwości dotyczą głównie płyty głównej i tego czy zestaw na intelu nie byłby lepszy. Słyszałem, że AM4 ma być wspierane jeszcze rok, co oznacza, że ani zestaw na AMD ani Intelu nie będzie zbyt przyszłościowy. Chociaż Zen 1 ma się nie najgorzej obecnie. Co sądzicie o Intel vs AMD? SSD mam MX500, monitor FHD.

Usuńcie spacje z linku. Zastanawiam się też nad RTX 2060 Super, bo słyszałem, że dopłata do RX 5700XT jest za wysoka jak na wydajność, lub zwykłym RX 5700 za 1500 zł

 

Btw. Ale brzydki zestaw: złota brzydka grafa + czerwona płyta + ledy dam niebieskie bo taką mam klawę, myche i słuchawki no i białe RAMy xd

Edytowane przez D(R)4NKR1D3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment AMD i Intel dają ci dość podobne opcje rozbudowy przy tanich płytach - na tego B450 od Gigabyte wrzucisz sobie raczej nic lepszego, niż Ryzena 7 3700X ale to przy dobrym nawiewie na sekcję zasilania, a i tak może być średnio ciekawie.

 

Tania płyta B360 pod Intela pozwoli ci wrzucić z kolei i7 8700, wyżej już będzie ciężko.

 

Inwestując w płytę za ~ 300 zł raczej nie myślałbym o rozbudowie - będziesz chciał ulepszać to sprzedasz ją i przesiądziesz się na nowszą platformę.

 

Przewaga AMD jest taka, że w Ryzenie 5 2600 z miejsca masz więcej wątków więc na dłużej ten procek powinien spisywać się lepiej. Dziś Intel (taki i5 9400f) da trochę wyższą wydajność w grach, ale za jakiś czas może być mniej ciekawie.

 

Co do karty graficznej - ten model ma problemy z chłodzeniem pamięci, raczej słaba opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to obecnie mamy Zen 2, więc o Zen 4 to raczej zapomnij :P

 

Ryzeny 1000 - to były Zen

Ryzeny 2000 - Zen+

Ryzeny 3000 - Zen 2

Ryzeny 4000(?) to będzie pewnie Zen2+ lub jak AMD będzie mieszać z nazwami - Zen 3

 

Przy czym Ryzeny 4000 to będą tylko odświeżone wersje 3000 więc o rewolucji raczej nie ma mowy.

 

Obecnie nie wiadomo jakie płyty będą wymagane pod kolejne Ryzeny, więc ciężko w ciemno polecać. Zakładając w ciemno - na pewno płyty na nowym chipsecie X570, a czy starsze chipsety typu B450 to obsłużą - cholera wie. Pewnie tak, ale 100% pewności nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oke, nie wiedziałem o +. Czyli najlepiej kupić w moim przypadku jakąś B450, ale nie jakąś biedacką, tylko z takich średnich B450 tak? A która z tych kart ma najlepszy stosunek cena/wydajność: RX 5700, RX 5700XT, RTX 2060 czy RTX 2060 Super. Nie jestem fanem płacenia dużo, tylko po to, żeby było trochę chłodniej i ciszej. Mam opcję kupienia MSI Radeona RX 5700 za ~1550 i RX 5700XT Evoke za 1750 z outletu, RTX w cenach normalnych. Osobiście skłaniam się ku 5700 z outletu. Intela odradzasz tak?

Edytowane przez D(R)4NKR1D3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intela nie odradzam definitywnie, zależy w jakie gry grasz najczęściej. Jeśli jednak procek ma być na dłużej - Ryzen wydaje się sensowniejszą opcją.

 

Co do płyty - z tańszych można wziąć ASrock B450 Pro 4 / Fatal1ty B450 Gaming K4. Ew. trochę drożej MSI B450-A Pro MAX / B450 Gaming Plus MAX / B450 Tomahawk MAX.

 

Co do kart, to wydajnościowo jest tak:

 

RTX 2060 < RX 5700 =~ RTX 2060 Super < RX 5700 XT

 

Kwestia jednak chłodzeń - szczególnie do Radeonów trzeba kupować modele dobrze chłodzone, a te tanie nie są. W przypadku MSI chłodzenia Evoke oraz MECH (czyli te tanie) są słabe i grzeją się tam mocno pamięci, co nie wróży dobrze żywotności karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...