Skocz do zawartości
DirtySouth

Problem ze sterownikami: Advanced Micro Devices, Inc - System - 2.2.0.121

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, po zainstalowaniu tej aktualizacji komputer stracił wyraźnie na wydajności w grach (co ciekawe nie pobierałem jej, zainstalowała się sama). Dowiedziałem się, że to sterowniki do nowych procesorów AMD. Ktoś wie, jak ją odinstalować? W 'odinstaluj aktualizacje' nie ma jej w ogóle na liście.

 

Działam na procesorze Ryzen 5 2600.

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sugerowałbym przywrócić starszy sterownik:

 

jWf6y1v.jpg

 

W sprawie zablokowania go w Windows Update by nie instalował się ponownie musisz pytać kogoś innego, ja nie wiem jak to zrobić.

 

W ostateczności tym programem powinieneś dać radę namierzyć sterownik i go usunąć: https://github.com/lostindark/DriverStoreExplorer

 

Od siebie dodam, że u mnie opisany problem nie występuje.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym na Mój komputer potem zarządzaj i menadżer urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sugerowałbym przywrócić starszy sterownik:

 

jWf6y1v.jpg

 

W sprawie zablokowania go w Windows Update by nie instalował się ponownie musisz pytać kogoś innego, ja nie wiem jak to zrobić.

 

W ostateczności tym programem powinieneś dać radę namierzyć sterownik i go usunąć: https://github.com/lostindark/DriverStoreExplorer

 

Od siebie dodam, że u mnie opisany problem nie występuje.

 

Zrobiłem tak, jak mi poradziłeś i wydaje mi się, że sytuacja się ustabilizowała. Dzięki raz jeszcze.

 

 

PS Łapcie screena pozostałych aktualizacji. Może zauważy ktoś jakąś zbędną aktualizację, z którą miał problemy i sam przy okazji się jej pozbędę.

 

https://i.imgur.com/ggpTBRO.png

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już niczego nie usuwał, aktualizacje na Twoim screenie to aktualizacje dziur systemowych, które zawsze warto mieć zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio M$ trochę szleje z tymi niesprawdzonymi aktualizacjami. Chciał mi zaktualizować sterowniki do karty graficznej i na "chama" musiałem mu zablokować ta aktualizację.

Czasem zbyt chamsko pchają niektóre rzeczy.

 

Już od kilkunastu dni wiszą mi te aktualizacje:

2ce9e15cb994.jpg

 

 

Chodzi dokładnie o tą: KB4515384

Problemy:

 

 

Firma Microsoft otrzymała raporty z informacją, że po zainstalowaniu tej aktualizacji dźwięk w niektórych grach jest cichszy lub inny niż oczekiwany. Na prośbę niektórych naszych partnerów dźwięku wprowadziliśmy zmianę w zgodności, która umożliwiła określonym grom obsługę zapytań i renderowanie dźwięku wielokanałowego. Ze względu na opinie klientów firma Microsoft cofa tę zmianę, ponieważ niektóre gry i urządzenia nie renderują dźwięku wielokanałowego zgodnie z oczekiwaniami. Może to spowodować, że efekty dźwiękowe w grach będą brzmieć inaczej niż zwykle, a niektórych kanałów może brakować.

 

 

 

Poczekam aż naprawią ;)

 

Na szczęście mogę odwlec je aż na 365dni (lub na zawsze :E ) ale tego nie chciałbym robić.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare info i dawno temu naprawione, już 4 paczki ekstra były poza tą, którą opisujesz, nie jesteś na bieżąco.

 

This issue is resolved in KB4517211.
Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HJ0hPsW.png

 

A co powiecie na coś takiego? Mam z tym problem zawsze podczas tej dużej, comiesięcznej aktualizacji. Co prawda screen jest trochę stary, ale problem wciąż występuję. Wiecie jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...